MERCURY срещу YAMAHA

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от горан »

lubobg написа:
Emo-83 написа: Пазарния дял на Меркюри в БГ е 65-70% срещу 35% за всички останали марки.
Това нищо не значи.
Той и пазарният дал на ФЕРАРИ не е сравним с този на КИА.
По големия пазарен дял нищо не значи.

Ако КИА струваше колкото ФЕРАРИ какъв щеше да и е пазарният дал?
Предполагам, че Емо-83 имаше друго в предвид!
Ако това за пазарния дял е така-един елементарен пример:
От пишещите във форума да речем 1000 човека имат двигатели, ако от тях 650-700 са Меркюри и всички марки дават 2% дефект, какво следва-във Форума от Меркюри ще има 13-14 недоволни, а от всички останали марки общо 6-7 човека :!: :!: :!:
Каквото и да вземе колегата, няма да сбърка!
ПП. Аз съм с Ямаха 60 кс.
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от bulgarian »

Аз ако съм на мястото на колегата и имам 12 бона да се поглезя, бих взел нещо по-екстраваганца от сорта на евинруд е-тек / обслужва се веднъж на 3 г./
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Мънцата »

bulgarian написа:Аз ако съм на мястото на колегата и имам 12 бона да се поглезя, бих взел нещо по-екстраваганца от сорта на евинруд е-тек / обслужва се веднъж на 3 г./
Или 300 часа ... :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

bulgarian написа:Аз ако съм на мястото на колегата и имам 12 бона да се поглезя, бих взел нещо по-екстраваганца от сорта на евинруд е-тек / обслужва се веднъж на 3 г./
Замислял съм се за Евинруд, но не знам дали това, че е двутактов няма му се отрази зле при каране на тролинг.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

В интерес на истината , видео обратно на тези не съм виждал .
Но сега ще се почне - защо цената е по голяма :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от stoev »

bulstar_nikolov написа: ---
Mercury се произвежда в 3 завода
от 2,5 до 30 - в TMC ( Tohatsu Mercury Corporation) Япония
от 40 до 60 - в Mercury - China
от 80 до 400 - в Mercury - Fond du Lac, United States

От трите завода мога да твърдя, че най-качествините двигатели се произвеждат в Китаи.
До този момент не съм имал случаи на гаранционнен ремонт на двигател произведен там.
Колега bulstar, aко споделите базата за сравнение, ще съм благодарен, освен ако не е вътрешно фирмена информация. Много интересно твърдение, което ми е много трудно да приема.
Моето лично мнение е, че към настоящия момент 2015г., по отношение на качеството на един и същ продукт произведен в Япония и Китай везните винаги накланят в полза на Японското производство. Не твърдя, че няма качествено Китайско производство - да не ме раберете грешно.
Поздрав :!:
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Tedo »

Пробвали сме с Е-ТЕС 90кс - след 7-8 часа влачене нещо започна да притриса и да пуши /по принцип не се вижда да пуши както на старите 2Т/... Като му се даде пълна газ леко се задави, изпуши и след изстреля лодката напред...
На 4-тактивете също не се отразява добре, ако се карат САМО на тролинг скорост!

За 50-60кс не си заслужава да се купува Евинруд - килограмите не са по-малко, цената е по-висока и т.н. При 90-115 и нагоре, вече се печели от намаленото тегло и по-резкия старт.
Е-ТЕС 115кс (V4) има уникален звук, а при работа на място се чува само бълбукането от изгорелите газове.

За нашите условия все пак бих избрал 4-тактов двигател - например новите олекотени Меркури 75-90-115кс :)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Tedo »

Геле пак се изцепи, хем ти обясних, че това, което си имал е Johnson само на надписи, иначе мотора е Suzuki. Made in Thailand.

Относно дефектите - логично е при тези от 2.5 до 20кс да има много повече дефекти. Първо са много повече като брой и второ нямат електроника да ги пази от злоупотреби /като прегряване и каране без масло/... Трето - обръщането при пренасяне... Четвърто и не на последно място - почти всеки се е учил на малък мотор и после си е купил голям... Е, има и хора, които направо се хвърлят на 30-50кс :tup:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Булстарите »

Не били хубави Mercury. Евтини били, а всеки с тях се сравнява.
Ами те са евтини защото ние като фирма сме направили да е така я проверете в интернет дали някаде другаде имат такива разлики в цените?
Не знам дали са по-шумни от Ямаха може и да е така не съм пробвал Ямаха, но все пак това е американска марка. Те обичат нещата да са Heavy Duty, може да са леко по-груби но със сигурност са доста издръжливи и нямат никакви проблеми с качеството. Ако си в морето и се бориш с вълни и бури не ти трябва да имаш нежен двигател.
Последно промяна от Булстарите на Нед Фев 15, 2015 13:42, променено общо 1 път.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Булстарите »

stoev написа:Колега bulstar, aко споделите базата за сравнение, ще съм благодарен, освен ако не е вътрешно фирмена информация. Много интересно твърдение, което ми е много трудно да приема.
Моето лично мнение е, че към настоящия момент 2015г., по отношение на качеството на един и същ продукт произведен в Япония и Китай везните винаги накланят в полза на Японското производство. Не твърдя, че няма качествено Китайско производство - да не ме раберете грешно.
Поздрав :!:
Нямам някаква точна статиска. През мен минават гаранциите на всички двигатели в България. Отделнно всеки месец получавам файл в които е описан всеки по серйозен гаранционне ремонт в цяла европа. Това се прави с цел ако има повтаряемост на събитие това говори за производствен дефект.
От тази имформация си правя и изводите.
Когато един продукт се прави в завод на дадена фирма по-тяхен ред и контрол не виждам голяма разлика къде точно се намира завода им.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от promarine »

bulstar_nikolov написа:...
Нямам някаква точна статиска.....
Аз искам да попитам относно статистиката, която спомена Емо-83, че 65-70% от продажбите на всички извънбордови двигатели в България се падат на Меркюри и 30-35% на всички останали марки.
Можете ли да потвърдите тази информация и кои марки са включени в тази статистика?
Питам, защото статистиката, с която аз разполагам се отличава доста от това, което е написал Емо. Може би просто Китайските двигатели не са включени в споменатите от Емо цифри...
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Булстарите »

Тази статистика се води и предоставя от International Marine Engine Committee (http://www.icomia.com) води се от 1972 година и в нея са включени следните марки.
Mercury
Honda
Yamaha
Evinrude
Suzuki
Selva
Tohatsu

Ако трябва да бъда точен пазарния ни дял е 59,1 % за 2014 година.
Трябва обаче да се има впредвид, че това са двигатели продадени от производителя на вносителя, а не продадените реялно двигатели на клиенти.
Ако ти трябват данни за Китайските пиши ми на меила ще ти взема.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от gele kapaciteto »

Tedo написа:Геле пак се изцепи, хем ти обясних, че това, което си имал е Johnson само на надписи, иначе мотора е Suzuki. Made in Thailand.

Относно дефектите - логично е при тези от 2.5 до 20кс да има много повече дефекти. Първо са много повече като брой и второ нямат електроника да ги пази от злоупотреби /като прегряване и каране без масло/... Трето - обръщането при пренасяне... Четвърто и не на последно място - почти всеки се е учил на малък мотор и после си е купил голям... Е, има и хора, които направо се хвърлят на 30-50кс :tup:
Тедо - не си ме разбрал
Бялото е по фешън :wink:


Изображение
Относно дизайна , предвестник на облото е този модел
Изображение

От него правят 8кс който при Сузуки е бая със закъснение .
Спорът " Яйцето или кокошката " - е много спорен
Иначе те го те моя Тайландец направен от Сузуки за BRP :wink:
Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Tedo »

Наслушал съм се на всякакви куриози - същото е като да се пусне в някой форум тема "Каква кола да си купя"... последната изцепка беше "Вземи си Субару, щото ги правят във военен завод и им е забранено да допускат дефекти!" :lol: Та в тоя ред на мисли, може да си вземеш Евинруд 55кс - прави се специално за военните, може да върви със спирт, уиски или каквото му налееш... Е, струва едни ДРУГИ пари, ама е разработка на ЦРУ :tup:
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от bulgarian »

Тедо ... тия последните правят едни други разработки в стил площад Майдан и Ислямска държава
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”