parsan hidea genovo

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от горан »

Разликата между 4 и 6 коня двигател при три метрова /гумена/ лодка е огромна. С 4кс. ще се придвижва, докато с 6-8кс. ще глисира :!:
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от jiro »

Тази лодка(IF330)-46кг. + този мотор( genovo T9.8)-26кг= 72кг. безапелационен глисаж 2ма + багаж
http://www.plodex.eu/pm_310i.html" onclick="window.open(this.href);return false; евтино мобилно с гаранция- транспорта на тавана с до 90км/ч а ако е раздута с едно компресорче към запалката на колата за 3мин я надуваш.
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

kosatkata написа:Като няма да се глисира с лодката , поне според мен вземи най малкия , най лекия , най надеждния и икономичен мотор.Освен ако няма да ходиш по дунава и 4 коня мотор ще върши работа че и по малък даже.
Само дето тези китайци , изброени в заглавието на темата поне за мен не са решение. За около1000лв. или малко отгоре може да се купи читав мотор втора ръка който според мен ще е поне по надежден и икономичен от нов китайски.Не че при китайските няма безпроблемни мотори.Колкото такива мотори да съм виждал с проблеми , са все някакви много дребни неща , които се оправят дето се вика за минути , но на язовира не става и ти провалят деня и риболова.Или другият вариант е да ти струва повече пари разнасянето на двигатела до лицензиран сервиз , защото е гаранционен , отколкото струва частта която ще се смени ако изобщо се сменя нещо.

продвахси колата
дойде едно момче
с 3-ма майстори
нищо не откриха за нея
тя неструва6е
как да купя мотор с маистори които разбират
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

bulgarian написа:Платен паркинг /под навес/ е другия вариант ако няма гараж, двор или хале...




това са изли6ни разходи 30- 70 лв
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

колесар да вържеш на паркинга или ремарке си е чиста за загуба
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от Tedo »

loveca1370 написа:колесар да вържеш на паркинга или ремарке си е чиста за загуба
Покажи ми някой, който печели от риболовното си хоби :)
Както каза един клиент вчера "Брат ми е луд да дадае 2000лв за колесар за лодка! Аз за тия пари колко риба ще си купя..." :mrgreen:
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от kosatkata »

Няма печалба от риболова. Ако вземеш да си правиш сметката колко пари даваш като отидеш за риба и колко риба си хванал , по добре не ходи или смени хобито.
hgtod
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 21:06
Риболов: морски
Местоположение: Бургазъ
дал Браво: 3 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от hgtod »

Кеф цена няма :wink:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: parsan hidea genovo

Мнение от Tedo »

А пък кефът всичко да ти е в лодката и на колесара си заслужава!
plamski33333
Мнения: 47
Регистриран на: Вто Юни 10, 2014 12:04
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от plamski33333 »

Колегата, се чуди как да си купи лодка и двигател без пари, а вие го пратихте на платен паркинг :roll:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: parsan hidea genovo

Мнение от gele kapaciteto »

plamski33333 написа:Колегата, се чуди как да си купи лодка и двигател без пари, а вие го пратихте на платен паркинг :roll:
Прав си , :lol: :lol: :lol: :lol:

Ако некой има нещо в повече да му го подари , па като събере още пари че го върне и ще си вземе нещо ново
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: parsan hidea genovo

Мнение от kosatkata »

Никой от нас нищо не е получил даром от някого. Поне при мен е така. Всеки е заслужил , изработил , измизерствал парите за лодки , двигатели , колесари и всичко останало. И аз искам да имам по голям двигател от 4 коня , ама толкова мога да си позволя за момента. Никой не ще да ми подарява. Пък и не искам такова нещо за подарък от някого. Когато мога да си позволя по голям , ще си купя. Това е хоби и всеки го практикува както може да си го позволи или сам решава дали може да си го позволи. Като не може , си стои в къщи или си намира друго. Няма нужда от подаръци. Така само се заблуждава човек. В повечето случаи " с трици , маймуни не се ловят"
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

hgtod написа:Кеф цена няма :wink:

съгласих се :tup:
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

kosatkata написа:Никой от нас нищо не е получил даром от някого. Поне при мен е така. Всеки е заслужил , изработил , измизерствал парите за лодки , двигатели , колесари и всичко останало. И аз искам да имам по голям двигател от 4 коня , ама толкова мога да си позволя за момента. Никой не ще да ми подарява. Пък и не искам такова нещо за подарък от някого. Когато мога да си позволя по голям , ще си купя. Това е хоби и всеки го практикува както може да си го позволи или сам решава дали може да си го позволи. Като не може , си стои в къщи или си намира друго. Няма нужда от подаръци. Така само се заблуждава човек. В повечето случаи " с трици , маймуни не се ловят"

колегата е много прав

и все пак аз тепърва азпочвам
колко от вас са азпочнали с 4м лодка 15к двигател и 100 воблера?

аз тепарва щеви оплитам по язаовирите :lol: и щеми гледате сеира :D :oops: :roll:
loveca1370
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 11:24
Местоположение: велико търново

Re: parsan hidea genovo

Мнение от loveca1370 »

аз започвам с това[PA195167.JPG][/PA195164.JPG]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”