3-та пръчка?

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: 3-та пръчка?

Мнение от promarine »

big jibra написа:...Пръчката е достатъчно фина,щом мои приятели я пускат задна на Доспат с пъстървови воблери и им отчита идеално играта , ,а също е достатъчно здрава да извади и голяма риба ,както е писал колегата по горе.Вярно,че е обидно евтина не е 150 лв. или повече :D но за бяла ще свърши идеална работа.
Ясно ми е за какви пръчки става въпрос - с мек и чувствителен връх, който да отчита трептенията на воблера но при това със здрава основа за да може да пребори и едра риба (от типа на Infinite Boat: http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html#boat).
....
www.plodex.eu
....
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

big jibra написа:
promarine написа:Колегата Ingos иска пръчка за бяла риба а вие му предлагате все някакви тояги за сомове по 80 кила и туни по 100+.
Струва ми се, че нещо по-фино си търси.
Пръчката е достатъчно фина,щом мои приятели я пускат задна на Доспат с пъстървови воблери и им отчита идеално играта , ,а също е достатъчно здрава да извади и голяма риба ,както е писал колегата по горе.Вярно,че е обидно евтина не е 150 лв. или повече :D но за бяла ще свърши идеална работа.
Честно да ви кажа с това отчитане на воблерите ми е много смешно.Обяснете ми бе хора,какво отчита толкова този връх :!: :?:
Воблера на винкел да го вържеш,той долу си играе.Всяка пръчка подходяща като либри за тролинг,отчита воблерите.Но понеже се спекулира с тази тема,ще ви кажа моето мнение,без да ангажирам никой с него.
Всички скъпи пръчки са обикновенно по-стегнати и не се тресат,като шкембета през средата на въдицата.Това не е отчитане и още по-малко критерий за една въдица.
Ъгли Стик е една прекрасна,бюджетна,здрава въдица.При дължина 2.18м тя си отчита добре воблерите,като не се тресе чак толкова,колкото при дължина 2.45м. със същите либри.
Кое е предимството при това тресене на въдицата,чак от дръжката.....питам :!: :roll:
Ами вземете пример със джиговите въдици бре.Скъпите са винаги по-стегнати и с бърза акция,за по-добро засичане.Евтините,са някакви мекици,които в никакъв случай не отчитат кълванетата по-добре.
Ако става въпрос за чувствителност,а не тресене на въдицата,най-чувствителни са въдиците инлайн.И това е напълно обяснимо.При тях влакното или конеца минава по цялата бланка на въдицата.Дори най-малкото косъмче от водорасло да пипне,воблера,върха заспива.
Ето това е отчитане,а не тресенето на въдицата от дръжката и през цялата и дължина е важно.
За това сме приели,че за нашия риболов са подходящи въдици с много водачи и чувствителен връх,който може да покаже,някаква нередност при воблера.
Нямам нищо против тази евтина въдица за която се говори.....даже ми харесва,не само заради цената.Но това е последната въдица,която ще взема за да я сложа изправена на транеца.В края на лятото и есента,ако закача някой по-голям воблер,тя ще ми стои огъната,като от даутригер.
Все пак,споделям мое мнение от опита който имам и до въдиците,които се докосвам ежедневно,поради естеството на работата ми.Не желая никой да обидя с моето мнение,защото вкусовете и разбиранията ни за риболов на всеки са различни.
И тук въобще не говорим за цена,та да ми се посочва,като най-важното и съществено качество.Човека е посочил такава.
Ето сом изваден с въдица мекица от Жорката и Краси-112.
Веднага след случката Жоро си купи Окума Седрос спид джиг,но не 160 либровата,а 200 либровата.Да не е глупак да го прави,ако не е имал проблеми.Да си беше оставил кадемлийката и да продължи да си ги ловка.
Изображение
п.п.При изморен сом на плиткото пред Бориславци,не могат да го повдигнат от дъното.Прави се бавно и с вдигнати ръце до горе.В момента в който тръгват да обират конеца,за да стигнат до рибата,сома от собствената тежест взима всичко обратно.
За да го извадят са приложили следната техника.....
Вкарване на въдицата във водата,барабар с ръцете под лодката.Обиране на конеца максимално.След което следва еднократно повдигане на рибата с едно движение,като се изправят на пръсти.И ако не са били двама в лодката,другия да го канджоса с ръка под водата,питайте ме,кога улова щеше да е успешен.
Нито една въдица,която е шкембе,не може да се смята за удачна.Тя може да е здрава и евтина,но не това са критериите за качества на такъма.
Ако държите,мога да ви пусна клип с удачна въдица,която освен чувствителния връх има мощта и качествата да извади всякаква риба,изпитвайки кеф,без значение от килата на улова.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: 3-та пръчка?

Мнение от big jibra »

Ingos написа: Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки (за сом си имам Wasabi за там).

Изискванията ми са да е около 1.8м, с чувствителен връх който да отчита и малките примамки
Колега Емо 83 това прочете ли го,или едно си баба знае едно си бае! А въпросната пръчка не се гъне в дръжката от воблер,от риба може :wink:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от spookymiro »

big jibra написа:
Ingos написа: Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки (за сом си имам Wasabi за там).

Изискванията ми са да е около 1.8м, с чувствителен връх който да отчита и малките примамки
Колега Емо 83 това прочете ли го,или едно си баба знае едно си бае! А въпросната пръчка не се гъне в дръжката от воблер,от риба може :wink:
Практикувам дисциплината тролинг от няколко години. През това време имам уловена бяла риба на 20 сантиметров сливър и уловен сом на 5 сантиметров тейл денсър.
Много съм любопитен, как ще бъдат информирани сомовете да не кълват на пръчката, щото е за бяла.

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: 3-та пръчка?

Мнение от big jibra »

spookymiro написа: Много съм любопитен, как ще бъдат информирани сомовете да не кълват на пръчката, щото е за бяла.

Поздрави!
Ами няма да ги информираме ,да си удрят спокойно не виждам какъв е проблема :D

Поздрави!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

Подкрепям мнението на Спокомиро( :tup: ) и не налагам своето.А то е......"Не на мека въдица,която ще стои изправена на транеца".
Всеки си има глава на раменете,както и вкус.
Успех на всички,през новия сезон. :fish15: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: 3-та пръчка?

Мнение от lubozet »

Емо просто исках да кажа че е трябвало да си взема въдицата когато беше 100 лв. :?: :idea: а не правя спекулация,сега може и да е 200 лв. преди гоина и половина беше тази от 100лв.Моля да бъда извинен за неразбирането ти :?: :?:
Васко Мадара извади сома на тази въдица от filstar.
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: 3-та пръчка?

Мнение от lubozet »

spookymiro написа:
big jibra написа:
Ingos написа: Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки (за сом си имам Wasabi за там).

Изискванията ми са да е около 1.8м, с чувствителен връх който да отчита и малките примамки
Колега Емо 83 това прочете ли го,или едно си баба знае едно си бае! А въпросната пръчка не се гъне в дръжката от воблер,от риба може :wink:
Практикувам дисциплината тролинг от няколко години. През това време имам уловена бяла риба на 20 сантиметров сливър и уловен сом на 5 сантиметров тейл денсър.
Много съм любопитен, как ще бъдат информирани сомовете да не кълват на пръчката, щото е за бяла.

Поздрави!
:tup: :tup: :tup:
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Ingos »

Колеги,

За да не стане разминаване искам да уточня че Wasabi 2.13 също отчита всякакви воблери. Просто ми е много груба за тролинг на бяла. Съгласен съм със Spokimiro че може да клъвне голям сом на малък фофлер, но това е риск който смятам да поема.
А въдицата я избрах вече: Dragon Boat Master jig, дължина 1.80.
Благодаря на всичи които ме посъветваха за избора на гега.
Поздрави и наслука,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

Добър избор. :tup:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Ralitex »

Ingos написа:
А въдицата я избрах вече: Dragon Boat Master jig, дължина 1.80.
Благодаря на всичи които ме посъветваха за избора на гега.
Поздрави и наслука,
:tup:
Vikat mi vanko
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Дек 27, 2017 23:50
Риболов: Klionk i na bui troling

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Vikat mi vanko »

Emo priqtelio ot kade moga da si q vzema taz toqga penn trq 12/20lb
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”