3-та пръчка?

Минава, големият кораб минава ...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

3-та пръчка?

Мнение от Ingos »

Колеги,

Моля за предложения за трета пръчка която се монтира в задния край на лодката. Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки (за сом си имам Wasabi за там).

Изискванията ми са да е около 1.8м, с чувствителен връх който да отчита и малките примамки, цена до 200 лв маскимум.
По принцип съм с Tica Winds, 2.4 м за двете странични и съм изключително доволен, като търся нещо подобно но на 1.8м.

Моля за идеи че нещо се изчерпах...

Благодаря предварително.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Anton_65 »

Ingos написа:Колеги,

Моля за предложения за трета пръчка която се монтира в задния край на лодката. Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки
3 - та пръчка....виж за резерва може ама да я пускаш не може :lol: ,ти не четеш ли литература с колко може :wink: по закон и съвест това последното май го няма и аз го нямам :mrgreen: и да съм чист пред закона ловя с една, но навързвам по 10 -на воблера като монтаж на булдо с мухите отзат, и така си ловя....и се хващат в пъти повече, пълня буркани и ме боли фара за 3 - та пръчка :mrgreen: карам си с една и основното влакно е накичено като елха с различни воблери,пробвай го и ще останеш доволен :wink:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Tomahawk »

Нормативна уредба
Любителски риболов

Чл. 22. (1) Любителски риболов извършват физически лица, които притежават билет за любителски риболов.

Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:

1. (изм. – ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;

:fish8:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от горан »

http://www.filstar.com/bg/2046/Lazer.Cobalt.Speed.Jig/

Хайде, да пробваме темата да тръгне поне малко :fish3:
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: 3-та пръчка?

Мнение от big jibra »

Ingos написа:Искам да я ползвам за тролинг на бяла, с малки до средни примамки (за сом си имам Wasabi за там).

Изискванията ми са да е около 1.8м, с чувствителен връх който да отчита и малките примамки, цена до 200 лв маскимум.
Според мен,по тези изисквания тази е по подходяща.
http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... ct_id=2367" onclick="window.open(this.href);return false;
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

Аз харесвам най-много на Блек-Кет новия модел,но тя е малко по-скъпичка.Ако ми се постави задача бих намерил подходяща,но принципно не харесвам разкази по картинки.Нещо не се ли пипне,няма как да се прецени.
Всъщност,докато ти пишех се сетих за удачен модел....има една единствена,като моите Пен TRQ 12-20лб. дълга 1.95м.,но сега ще проверя дали не е купена.За по-добро не се сещам.
Ако не е купена ще я взема.Ако ти не я искаш,ще си я оставя за мен,да ми станат четири.
Дончо да не пише глупости,ако е възможно. :idea:
Има я пръчката....проверих и я запазих.Ако не я искаш,си остава за мен.Цената е малко под 150лв.
Ето това е въдицата....свикнал съм така,образно и с клип.
Гарантирам,че отчита всякакви воблери,не е шкембе и вади не само бели,а и сомове над 100кг.
На тази въдица мой познат извади 100кг, туна в Гърция. :fish15: :fish4:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от itodorov »

Моята 3-та е тази:
http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... ct_id=2367" onclick="window.open(this.href);return false;

Достатъчно чувствителна и същевременно здрава е.
Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят.
Руски форум - задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред ти задават въпрос.
Български форум - задаваш въпрос и започват да ти обясняват, колко си тъп.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

itodorov написа:Моята 3-та е тази:
http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... ct_id=2367" onclick="window.open(this.href);return false;

Достатъчно чувствителна и същевременно здрава е.
Малко е мека.....мое мнение.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Ralitex »

http://www.voblershop.com/2032/%D0%9F%D ... aster.Jig/" onclick="window.open(this.href);return false;
lubozet
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 16:53
Риболов: тролинг
Местоположение: Хасково

Re: 3-та пръчка?

Мнение от lubozet »

Emo-83 написа:
itodorov написа:Моята 3-та е тази:
http://shop.fishzonebg.com/index.php?ro ... ct_id=2367" onclick="window.open(this.href);return false;

Достатъчно чувствителна и същевременно здрава е.
Малко е мека.....мое мнение.
Точно тази въдица миналата година извади от Студен Кладенец 75-80 кг.риба :shock: :shock: със мулти Okuma,мека или не, просто си свърши работата за тези пари.Вадена е за няма и 40 мин.мисля че бе месец септември или октомври от Хасковлия.
Въдицата която Емо показва е много ама много хубава, и ме е яд че когато имах възможност нея взех ,но тогава беше 100 лв.
Любо Любо :fish6: :fish6: :fish6:
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: 3-та пръчка?

Мнение от promarine »

Колегата Ingos иска пръчка за бяла риба а вие му предлагате все някакви тояги за сомове по 80 кила и туни по 100+.
Струва ми се, че нещо по-фино си търси. Това например /макар и да е малко по-дълго и цената му да е малко отгоре/: http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html#bass
Затова пък, оборудвано с едно кастинг мултипликаторче няма да ви казвам какъв кеф е :fish15:
А ще може да си я ползва и за джиговица /даже мога да гарантирам, че друга няма да иска да пипне :lol: /
....
www.plodex.eu
....
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от горан »

promarine написа:Колегата Ingos иска пръчка за бяла риба а вие му предлагате все някакви тояги за сомове по 80 кила и туни по 100+.
Струва ми се, че нещо по-фино си търси. Това например /макар и да е малко по-дълго и цената му да е малко отгоре/: http://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html#bass
Затова пък, оборудвано с едно кастинг мултипликаторче няма да ви казвам какъв кеф е :fish15:
А ще може да си я ползва и за джиговица /даже мога да гарантирам, че друга няма да иска да пипне :lol: /
Предполагам, даже съм убеден, че колегата търси къса, КАРБОНОВА пръчка, на която да може да закачи, както 14см. дълбоко газещ воблер, без той да я счупи, така и някой плитко газещ по-малък воблер, на когото също да се отчита играта. :fish15:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Emo-83 »

lubozet написа: Въдицата която Емо показва е много ама много хубава, и ме е яд че когато имах възможност нея взех ,но тогава беше 100 лв.
Любо Любо :fish6: :fish6: :fish6:
Да беше 100лв,даже моите ги взех намалени за 76лв.(едрова цена)заради объркани надписи.После ги нямаше на БГ пазара и с Гарболино си поръчахме от Е-бей за 120лв.Тогава пак не успях да взема две въдици,защото бяха общо три броя.Сега долара е висок и ако сте забелязали всички въдици и макари са с вдигнати цени от 20 до 50лв в зависимост от класа им.
Съобразявайте ги тези неща,когато давате информация,защото се създава впечатление за спекула.
Макари,които продадох след Нова година, на Ризов от форума за 200лв.,сега са приблизително 290лв.Ужасно съжалявам,че тогава не си взех за мен......мислех си,че след месец няма да е проблем.Точно тогава,не си купих плуващ гащеризон за 300лв,който сега е 370лв.
Относно ваденето на риба 75кг.,нямам против.Доста риби има извадени на клон,мотовилце и всякакви други здрави въдици и пръти.За мен обаче въдицата е мека и наистина е добра,но за бели риби.Моя приятел Божо,ползва такива и цената,наистина е смешна за качеството им.
Драгона,който е предложил Ралитекс,също ми харесва.
В момента излизат много нови модели на всички фирми.Не пиша за тях,защото още не ги познавам.Хубави въдици до 150лв. се намират,но макари на подобна цена почти невъзможно.....всичко здраво и добро,започва от 200лв. нагоре,а преди не беше така.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: 3-та пръчка?

Мнение от Anton_65 »

Някой са толко обсебени от идеята да продават или рекламират, че не разбират иронията кво пиша :mrgreen:
Емиле,бъди спокоен че няма да кажа истинската система за няколко воблера накуп,сигурно още не я знаеш та така реагираш....
3 - та пръчка ако е в средата, трябва според мен да е по къса,а каква марка човека ще си реши
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: 3-та пръчка?

Мнение от big jibra »

promarine написа:Колегата Ingos иска пръчка за бяла риба а вие му предлагате все някакви тояги за сомове по 80 кила и туни по 100+.
Струва ми се, че нещо по-фино си търси.
Пръчката е достатъчно фина,щом мои приятели я пускат задна на Доспат с пъстървови воблери и им отчита идеално играта , ,а също е достатъчно здрава да извади и голяма риба ,както е писал колегата по горе.Вярно,че е обидно евтина не е 150 лв. или повече :D но за бяла ще свърши идеална работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”