Тролинг пръчки-избор

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

Здравейте Колеги,моля за вашето мнение за пръчки за тролинг.Спрял съм се на два варянта,като ще се ползват за тролинг на бяла и сом,коя въдица е по удачна,чувствителна с всякакви примамки,и най вече здрава за борба с по големи риби.Двата модела са на линковете по долу.Ако имате по добри предложения в този ценови клас,моля споделете.

http://captainhook.bg/index.php/vmchk/1.-" onclick="window.open(this.href);return false;Въдици/Тежък-спининг-и-дъно/43989_P

http://captainhook.bg/index.php/1.-" onclick="window.open(this.href);return false;Въдици/Въдици-за-сом-и-тролинг/47516_P
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

Okuma Cortez - 2sec -223см-12-20лб
Okuma Magda Air Trolling -210см-12-25лб
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от makiavelli »

chobaka_68 написа:Okuma Cortez - 2sec -223см-12-20лб
Okuma Magda Air Trolling -210см-12-25лб
Здавей, колега, имам първата Окума и смело твърдя че за цената си е една от най-добрите тролинг пръчки за нашите условия :fish15:
Все по-болен на тема Риболов!!!
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

Гледах и двата модела,Кортеса ми се вижда малко твърдичък,как се държи с по малки воблери 7см,усеща ли се играта на воблера добре.Магната има уникален строй,но ми се вижда доста мека и не знам при вадене на по голяма риба как ще се държи.
doktor_djeky
Мнения: 217
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 7:24
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от doktor_djeky »

chobaka_68 написа:Гледах и двата модела,Кортеса ми се вижда малко твърдичък,как се държи с по малки воблери 7см,усеща ли се играта на воблера добре.Магната има уникален строй,но ми се вижда доста мека и не знам при вадене на по голяма риба как ще се държи.
Сори за спама, но пълно щастие няма! Кортеза е хубава бланка, мои приятели работят с това и от страни бих казал, че е удачна за средно малки, но не и кефалски воблери. Това е доказала се бланка за риболов на тролинг, +1. За другата, не мога да коментирам, защото нямам досег с нея. Но тук е в сила правилото всяко евтино нещо е свързано с компромиси относно това което получаваш.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от горан »

makiavelli написа:
chobaka_68 написа:Okuma Cortez - 2sec -223см-12-20лб
Okuma Magda Air Trolling -210см-12-25лб
Здавей, колега, имам първата Окума и смело твърдя че за цената си е една от най-добрите тролинг пръчки за нашите условия :fish15:
Взимай смело Кортеза - дори и 5см. воблери, които имат по отчетлива игра си ги усеща!
За тролинг на балканска пъстърва, обаче не става :wink:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от Emo-83 »

Моя съвет е да се вглеждате в пръчки с твърди бланки,които се ползват за тролинг.
Гарантирам ви,че ще намалите гелетата,при удар на сом.Кортеза ми харесва,точно заради това. :idea:
Не само аз ползвам,дори още по-твърди въдици.
Мога да се обоснова,но не ми се влиза в полемика,за и против.Всеки си има глава на раменете,вкус и опит също!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

Реших си проблема със закупуването на ето тези пръчки: Okuma Cedros 6inch-90-200gr-2бр,и Okuma Cedros 6inch-30-160gr-2бр.След дълго четене на мнения от колеги ,смятам че изборът ми е добър. :fish15: :fish15:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от Emo-83 »

chobaka_68 написа:Реших си проблема със закупуването на ето тези пръчки: Okuma Cedros 6inch-90-200gr-2бр,и Okuma Cedros 6inch-30-160gr-2бр.След дълго четене на мнения от колеги ,смятам че изборът ми е добър. :fish15: :fish15:
:tup: :tup: :tup:
90-200гр е пръчката,която става за всичко и отчита всичко. :fish15:
Да не ти пука,че дължината им е къса.Оплитането на воблерите не идва от дължината на пръчките,а от незнание,как да се пускат по дължини и дълбочини.
Преди време,тролех с 2.40м.-2.70м. и с два воблера се оплитах.Сега влача 20 воблера на куп и правя обратен завой с лодката с къси въдици до 2м.....никакви проблеми. :idea: :wink:
Според мен,за риболов от лодка,най-дългата въдица,трябва да е 2.20м.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

Направих им тест и сефте с риби :fish15: :fish15: ,по твърдата 90-200 ми направи впечетление че със примамки до 9см има много лека индикация на върха,даже и със Сливъри няма много изразено отчитане.На какво се дължи това,дали не бъркам някъде.Тролинг със скорост 3-5км,пускане на воблера на около 40м зад лодката.
Последно промяна от chobaka_68 на Пон Окт 05, 2015 16:45, променено общо 2 пъти.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от Marco Polo »

Emo-83 написа:.. 90-200гр е пръчката,която става за всичко и отчита всичко...
chobaka_68 написа:.. 90-200 ми направи впечетление че със примамки до 9см няма никаква игра на върха..
:roll: :roll:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от magiosnika »

Марко, кво се чудиш :lol: За такава гьостерица това си е нормално :lol:Пръта с 200 грамова акция пък ловят с 10 грамови примамки :mrgreen: Ама пък са подготвени за големиот туч :D
chobaka_68
Мнения: 185
Регистриран на: Нед Дек 04, 2005 13:11
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от chobaka_68 »

magiosnika написа:Марко, кво се чудиш :lol: За такава гьостерица това си е нормално :lol:Пръта с 200 грамова акция пък ловят с 10 грамови примамки :mrgreen: Ама пък са подготвени за големиот туч :D
Колега за 10 грамова примамка с каква акция на пръчката ловиш,дай някакъв отговор от личен опит.
magiosnika
Мнения: 342
Регистриран на: Пет Дек 22, 2006 20:28
получил Браво: 52 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от magiosnika »

:D Ако очаквам големиот туч, обикновено ползвам прътче 2.20м с акция 10-40гр. :D Иначе си джиткам с дължина 2.20 и акция 7-21гр :D И съм повече от доволен колега :D
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Тролинг пръчки-избор

Мнение от dido ov4arica »

Аз влача също с 12-25либри пръчки и е нормално този тип въдици да не отчитат добре играта на примамката, НО това не е проблем защото тя си се движи както трябва.
Това с пръчка 15-40 за сом си е леко несериозно мисля че си се оборудвал много правилно.
Успех
Разминавай примамките в дължина и дълбочина примерно първи воблер къс дълбок , втори дълъг плитък и така нататък
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”