Модифициране на твърди лодки

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

Здравейте Колеги ,
Пускам темата ,за да бъде тя полезна на всички нас любителите на Selfmade при оборудването или модифицирането на твърди лодки .
Нека всеки който има въпрос относно направата на някоя джажда или цялостна модификация на своята лодка задава въпросите си тук , за да може от своя страна знаещите да помогнат с каквото могат .
Благодаря предварително на включилите се .
Не се стеснявайти да задавате въпросите си тук за да може да развием темата и да е полезна на всички .Същевременно информацията, която ни е нужна да бъде на едно място и отсята (за което моля модератора ) ,а не на парчета по целия форум , което отнема часове търсене .
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

Започвам с моята Linder 410 fishing .
Изображение
Стандартното обурудване на лодката не позволява достатъчно комфорт при риболов (мое лично мнение ) .Като изработка и качество за марката няма да коментирам , мисля че повечето сте на ясно .Наложи се доста модификации да се направят за да може да я докарам на това ниво наа което е в момента.А именно :
1.Поставяне на дървена скара на пода на лодката.
2.Изработване на парапет .
3.Изработка и поставяне на конзола за упраавление .
4.Капитански стол :D
5. Изработка на тента .
6. Закрепяне на стойки .
7.Поставвне на стойка за сонарната сонда .
8. Други козметични
Готов съм да отговоря на въпроси относно тези модификации , а моят въпрос е някой изработвал ли е стойка за носа за Minn Kota с I pilot , замислям се нещо за тея моторетки , май е доста полезно да го има човек на лодката си . :D
Другото , което ми е дошло на акъла е да направя допълнителна малка платформа на. носа на лодката което да служи , като шкаф и същевременно да има по високо място на носа при риболов на джиг .
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Marco Polo »

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от bulgarian »

Хубаво си си направил лодката колега харесва ми :tup: , така като гледам май и кормилно управление си и слагал :fish3:
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

Благодаря ти за препратката , тази тема съм я чел ( а може би и всички останали )
Заглавието на темата е „Модифициране на ТВЪРДИ лодки ” , има разлика !
Моля не поствайте препратки за други теми и форуми , не това е целта ! Когато някой попита бъдете така добри или да му отговорите точно и ясно или да си нааправите пас и не заобикаляте въпроса с препратки и темподобни .
Както написах по горе целта е да се развие тема в която да е събрана възможно повече информация на едно място , за да е полезна на всички .
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от горан »

Дано да се получи интересна и най-вече полезна тема.
Кажи как и къде направи конзолата за управление, ветрозащитното и стъкло и мислил ли си примерно за ролбар от тръба около него, която да служи хем за хващане, хем да го предпазва от счупване.
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

bulgarian написа:Хубаво си си направил лодката колега харесва ми :tup: , така като гледам май и кормилно управление си и слагал :fish3:
Благодаря .
Кормилно управление + щамбайн .Мотора ми беше с дръжка и ако знаеш каква е заигравка да го пригодиш :wink: Добре , че излезе един пич от Козлудуй та се разбрахме за атачмънт кита и щамбайна , иначе бях влезнал в гооолям филм :D
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

горан написа:Дано да се получи интересна и най-вече полезна тема.
Кажи как и къде направи конзолата за управление, ветрозащитното и стъкло и мислил ли си примерно за ролбар от тръба около него, която да служи хем за хващане, хем да го предпазва от счупване.
Конзолата , както и всико останаало по лодката си направих сам . С повече желаание и свободно време всико става :wink:
Конзолата е от неръждавейка ламарина , която огънах на апкант по шаблони направени предварително .После на всякъде занитена с нитове , с изключение на снадката между долната и горна част (кормилното управление )там е с болтове за по голяма здравина . Стъклото всъщност не стъкло , а поликарбонат , който спокойно огънах студен на апкант :wink: много ми го прехвалиха в едно рекламно студио и се оказа достаа добро ... с UV защита супер здраво и т.н.
Относно ролбара не се бях сетил . Ето за това са дискусиите :tup: Макар , че гледах 100 пъти оригиналната конзола ...... Задължително ще помисля за направа на такъв ... мерси за подсказката .
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от bulgarian »

Bandito_FISHER написа:
bulgarian написа:Хубаво си си направил лодката колега харесва ми :tup: , така като гледам май и кормилно управление си и слагал :fish3:
Благодаря .
Кормилно управление + щамбайн .Мотора ми беше с дръжка и ако знаеш каква е заигравка да го пригодиш :wink: Добре , че излезе един пич от Козлудуй та се разбрахме за атачмънт кита и щамбайна , иначе бях влезнал в гооолям филм :D
Ти си сигурно единствения доволен от тоя козлОдуйския дилър...Преди като можеше да се пишат коментари в продавалника, яко го хранеха разни недоволни клиенти...
Иначе лодчицата супер си я накиприл и аз на мойта искам да и сложа разни рибарски стикери ама не мога да намеря. С някоя риба де се похвалиш?
С какъв мотор си?
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

bulgarian написа:
Bandito_FISHER написа:
bulgarian написа:Хубаво си си направил лодката колега харесва ми :tup: , така като гледам май и кормилно управление си и слагал :fish3:
Благодаря .
Кормилно управление + щамбайн .Мотора ми беше с дръжка и ако знаеш каква е заигравка да го пригодиш :wink: Добре , че излезе един пич от Козлудуй та се разбрахме за атачмънт кита и щамбайна , иначе бях влезнал в гооолям филм :D
Ти си сигурно единствения доволен от тоя козлОдуйския дилър...Преди като можеше да се пишат коментари в продавалника, яко го хранеха разни недоволни клиенти...
Иначе лодчицата супер си я накиприл и аз на мойта искам да и сложа разни рибарски стикери ама не мога да намеря. С някоя риба де се похвалиш?
С какъв мотор си?
КозлОдуйския :lol: незнам дали за него става въпрос ,но този човек (Ивайло се казва ) изпълни на 100 % това което каза . Стикерите си ги поръчах в едно рекламно студио , при един приятел .Ако се затрудняваш в намирането пиши кои ти харесват размери и колко , ще питам за цена и не е проблем да ти изпратя :wink:
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
Bandito_FISHER
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 14:43
Риболов: Основно тролинг , от време на време спининг
Местоположение: Смолян
получил Браво: 1 път

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от Bandito_FISHER »

bulgarian написа:
Bandito_FISHER написа:
bulgarian написа:Хубаво си си направил лодката колега харесва ми :tup: , така като гледам май и кормилно управление си и слагал :fish3:
Благодаря .
Кормилно управление + щамбайн .Мотора ми беше с дръжка и ако знаеш каква е заигравка да го пригодиш :wink: Добре , че излезе един пич от Козлудуй та се разбрахме за атачмънт кита и щамбайна , иначе бях влезнал в гооолям филм :D
Ти си сигурно единствения доволен от тоя козлОдуйския дилър...Преди като можеше да се пишат коментари в продавалника, яко го хранеха разни недоволни клиенти...
Иначе лодчицата супер си я накиприл и аз на мойта искам да и сложа разни рибарски стикери ама не мога да намеря. С някоя риба де се похвалиш?
С какъв мотор си?
ИЗВЪН ТЕМАТА ,ама щом попита .... и риби има :tup:
Изображение
Когато сочиш някого , не забравяй че трите пръста сочат теб !
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Ето и един пример от мен:

Първоначален вид
Изображение

Модифициран оригинален аксесоар с монтирана база за въртящ се стол
Изображение

Добавено чекмедже за воблери - събира около 200бр.
Изображение

Въртящ се стол с допълнително сложени транспортни стойки за въдици
Изображение

Възглавница с която всичко това се превръща в легло
Изображение

Щялата платформа се поставя и маха за секунди без завиване и развиване.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от max »

Монтаж и приспособяване на стойка за въдици:

Трайно монтирана база
Изображение

С една стойка
Изображение

Тролинг бар с три стойки за употреба с планери и статично - всяка стойка се регулира самостоятелно като ъгъл и височина.
Изображение
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от gele kapaciteto »

Bandito_FISHER написа:Започвам с моята Linder 410 fishing .
Изображение
а моят въпрос е някой изработвал ли е стойка за носа за Minn Kota с I pilot , замислям се нещо за тея моторетки , май е доста полезно да го има човек на лодката си . :D
Другото , което ми е дошло на акъла е да направя допълнителна малка платформа на. носа на лодката което да служи , като шкаф и същевременно да има по високо място на носа при риболов на джиг .
Колега относно стойката която искаш да монтираш на носът - имам подобно нещо което може да ти свърши работа , само че не е метална . Дебелината е 2,8 см изработено е от 52 пласта стъкломат 300гр/кв.м с размер 39х 39 см , може да си го нарежеш така че и да ти остане за стойка за втори мотор , тежи 7,5 кг - бях го правил за допълнителен двигател , но като го гледам колко яко стана - може и 20 кс допълнителен да носи . :lol: .
Относно сандъците които са те подгонили :lol: :wink:
Трудно ще се качиш върху тях да "джик-тосваш" , имайки предвид параметрите на лодката ти , и ширината - ако не си " Цирков въжеиграч " , ш най скоро време ще се изкъпеш .

Лодката която Макс е поснал - нема нищо общо с параметрите на твойта :fish8:

За да се увериш - земи една табуретка , стабилизирай я близо до носът и се качи от горе , ама го направи овреме , че водата нещо почна да изстива :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Модифициране на твърди лодки

Мнение от dido ov4arica »

Ама си ме кефиш ши знайшш

пи ес :lol: Иво станала е страхотна браво има мисъл
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”