Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Filstar екип »

Привет и от нас :) Сега видяхме темата и бързаме да се включим. Искаме да уведомим аудиторията, че оплакване за такъв сонар при нас не е пристигало. Нито по мейл, нито по телефон, нито на живо някой търговец ни е съобщил за подобен проблем. Със сигурност пък ние не сме водили кореспонденция с производителя за захранки :)

Вариантите са два. Или оплакването въобще не е стигнало до нас, или търговецът не е закупил сонара от нас (които сме официален вносител за България). Бихте ли споделили кой е търговецът, от когото сте закупили сонара и дали имате гаранционна карта, издадена от нас (К и К ООД), която върви в комплект с диск с ръководства?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

Извинявам се за крайното ми изказване относно вносителят, моя е грешката!
Браво за включването!
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

Filstar екип написа:Привет и от нас :) Сега видяхме темата и бързаме да се включим. Искаме да уведомим аудиторията, че оплакване за такъв сонар при нас не е пристигало. Нито по мейл, нито по телефон, нито на живо някой търговец ни е съобщил за подобен проблем. Със сигурност пък ние не сме водили кореспонденция с производителя за захранки :)

Вариантите са два. Или оплакването въобще не е стигнало до нас, или търговецът не е закупил сонара от нас (които сме официален вносител за България). Бихте ли споделили кой е търговецът, от когото сте закупили сонара и дали имате гаранционна карта, издадена от нас (К и К ООД), която върви в комплект с диск с ръководства?
Здравейте Filstar, гаранционната карта е от Иридиум ООД Пловдив. Диск също получих, но не беше на БГ. Щом вие сте официален вносител има вероятност сонарите да си ги внасят те и да си дават собствена гаранция, като при проблем си търсят правата от щатите.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Filstar екип »

Здравейте! Гаранционните карти, издавани от нас, имат печат на К и К ООД в горния ляв ъгъл на гаранционната карта. Търговецът също попълва своите данни и слага свой печат. Също така можете да намерите името и адреса на К и К в долния ляв ъгъл.

Ако този сонар не е наш, няма как да отговаряме за неофициален внос.

Добре е тези неща да се уточняват, преди да се правят генерални заключения за нас като вносител.

Ако пък гаранционната карта разполага с гореописаните елементи, то оплакването по никакъв начин не е стигнало до нас.

Заставаме зад всеки продаден от нас сонар (продаден директно на краен клиент или на търговец) и правим всичко възможно ако има повреден сонар заради фабричен дефект и той е в гаранция, да бъде заменен или ремонтиран във възможно най-кратък срок.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

Аз най- малкотo от лубопитство бих поискал да я видя тази кореспонденция с производителя и продавача, да видиме къде и как са решили тия "велики американци" че си разлял шарнски дипове или продавача по български се опитва да лъже. И така може да стигнеме до истината ако търговеца е некоректен, и да го разобличиме, а и друг да не пострада от него, а и ти да не си купиш втори сонар от него със съмнителна гаранция.
Filstar екип написа: Добре е тези неща да се уточняват, преди да се правят генерални заключения за нас като вносител
Filstar, да така е прави сте и затова ви се извиних по-горе.
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

Прекалено много вносители се изредихме в България...

http://www.humminbird.com/Category/Supp ... -A-Dealer/

Затова ли в сайта на Humminbird, дистрибутор за България ни се води грък от Атина :lol:

:lol:
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Filstar екип »

tommy12 написа: Filstar, да така е прави сте и затова ви се извиних по-горе.
Не визирахме конкретно Вас, говорихме по принцип :)
SELVA написа:Прекалено много вносители се изредихме в България...

http://www.humminbird.com/Category/Supp ... -A-Dealer/

Затова ли в сайта на Humminbird, дистрибутор за България ни се води грък от Атина :lol:

:lol:
В зависимост от това на какъв зуум е картата, за България дава дистрибутор от Гърция, Малта, Турция, Полша, Хърватия, ако поцъкаме още, може и да попаднем на още държави :D
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

SELVA написа:Прекалено много вносители се изредихме в България...

http://www.humminbird.com/Category/Supp ... -A-Dealer/

Затова ли в сайта на Humminbird, дистрибутор за България ни се води грък от Атина :lol:

:lol:
Така е cамо K & K LTD 5, BULGARIA BLVD ASSENOVGRAD, 4230 +359 / 884 742 185 MAIL@FILSTAR.COM излиза като едиствен дилър за Българиа, избрах радиус от 250 мили.
Последно промяна от tommy12 на Сря Окт 12, 2016 23:31, променено общо 1 път.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от tommy12 »

tommy12 написа:
SELVA написа:Прекалено много вносители се изредихме в България...

http://www.humminbird.com/Category/Supp ... -A-Dealer/

Затова ли в сайта на Humminbird, дистрибутор за България ни се води грък от Атина :lol:

:lol:
Така е cамо K & K LTD 5, BULGARIA BLVD ASSENOVGRAD, 4230 +359 / 884 742 185 MAIL@FILSTAR.COM излиза като едиствен дилър за Българиа, избрах радиус от 250 мили.
Можеби не сте се регистрирали като дилър с Humminbird. :?:
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Filstar »

tommy12 написа:Така е cамо K & K LTD 5, BULGARIA BLVD ASSENOVGRAD, 4230 +359 / 884 742 185 MAIL@FILSTAR.COM излиза като едиствен дилър за Българиа, избрах радиус от 250 мили.
К&К ООД е оридическата ни фирма. Filstar e наша запазена марка.
Filstar екип написа:Здравейте! Гаранционните карти, издавани от нас, имат печат на К и К ООД в горния ляв ъгъл на гаранционната карта. Търговецът също попълва своите данни и слага свой печат. Също така можете да намерите името и адреса на К и К в долния ляв ъгъл.
Така че грешката е вярна :wink:
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

rayan_gigs написа: Мисля, че се визираше добавки като дипове и тем подобни. И не мисля, че е измислица на продавача (същия ми предложи да ми изпрати кореспонденцията с великите американци). Аз предположих, че продавача ще предяви рекламация към ww.humminbird.bg, и след 10 дни чакане му се обадих, но той каза, че още не е получил отговор от щатите :o . След още 2 дни се чухме и ме уведоми за решението им, при което ми предложи Elit 7ti. В момента в сайта на продавача се предлага само един единствен Хъминбърд.
Избягвайте АМОНЯКА върху екрана. Има го в спрейовете за комари/ухапвания, слънцезащитни кремове. Амоняк се отделя и от уловената риба, може би в проблемни количества!?! ... да не забравяме и амоняка отделян от белите червеи...
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

tommy12 написа:Аз най- малкотo от лубопитство бих поискал да я видя тази кореспонденция с производителя и продавача, да видиме къде и как са решили тия "велики американци" че си разлял шарнски дипове или продавача по български се опитва да лъже. И така може да стигнеме до истината ако търговеца е некоректен, и да го разобличиме, а и друг да не пострада от него, а и ти да не си купиш втори сонар от него със съмнителна гаранция.
Според мен няма какво да се разобличава. Относно това колко е коректен продавача по-горе посочих, че продавача ми предложи последния модел на Lowarance Elit 7ti chirp сонар с тъчскрийн вместо моя Helix 7 si и както написах вече съм с такъв. Helix 7 струва 2199 лв., Elit 7ti струва 1800 лв. разликата ми бе възстановена. Предимството на Елита е, че показва риби и при даун имейджинг, докато при даун имейджинг на Хеликса не се показват, предполагам това е така заради chirp-а при Елита.
Отдясно е изображението на Down imaging
Отдясно е изображението на Down imaging
IMG_20160703_152208.jpg (125.83 KiB) Преглеждано 3670 пъти
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

От различните видове настройки на Даун Имиджинга, има една важна:
"DOWN SENSITIVITY" . Тук се вижда:
https://youtu.be/bs8dlOVHXJ8?t=187

Helix-ите стават CHIRP от този сезон. (версия G2 - втора генерация).
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
rayan_gigs
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 10:19
дал Браво: 2 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от rayan_gigs »

SELVA написа:От различните видове настройки на Даун Имиджинга, има една важна:
"DOWN SENSITIVITY" . Тук се вижда:
https://youtu.be/bs8dlOVHXJ8?t=187

Helix-ите стават CHIRP от този сезон. (версия G2 - втора генерация).
Виждат се разни черти по целия екран (които може и да са водорасли) все едно вали дъжд. Аз говоря за това, че на Елит-а ги показва с рибни символи както и на 2D изображението. Но в интерес на истината Хеликса ми бе по лесен за ползване.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”