Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от JOHNNY »

Здравейте от скоро време съм в дилема кой модел ще е "по-удачния". Сонара ще се ползва в затворени водоеми, тролинг, джиг или общо взето за всичко.
Моля, запознатите да споделят мнение относно двата модела. Параметрите на хартия са ясни, както и че двата модела ще вършат добра работа. Искам да обсъдим най-доброто като цена, качество, поддръжка, сервиз, практични функции итн в ценовия клас до 1500-1600 лева. на пазара през 2016 г.
Късмета е за неподготвените...
GERAZ
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 17:54

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от GERAZ »

Притежавам Lowrance Elitе 7- 83 -200 combo от три месеца и спокойно мога да кажа , че се представя много добре. В момента акумулатора с който работи сонара е 7 Аh останал ми от предишният сонар се оказва недостатъчен като мощност. Така че, колега
ако си решил да вземеш този сонар ще ти трябва по- мощен акумулатор. Темата е интресна и очаквам и други колеги да се включат.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от promarine »

+1 за Лоурънса.
Освен това в момента Elite 7 CHIRP тук е на промоция за 1299 лв - http://www.bulboats.com/electro/32_14/
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Dyakov86 »

+ 1 за Humminbird, за мен като марка и като показване какво има под водата е доста по-напред от Lowrance. Лошото е, че Humminbird нямат карти и трябва да се купуват отделно или да си чертаеш маршрути.
-- Team Targovishte --
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от promarine »

Dyakov86 написа:+ 1 за Humminbird, за мен като марка и като показване какво има под водата е доста по-напред от Lowrance.
С това изказване направо ме развесели. Аз пък до момента не бях чувал за човек с Хъминбърд, който да не съжалява, че не си е взел Лоурънс.
:lol:
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Dyakov86 »

Ами ти може да не си чувал и да ти е весело, ама аз да ти кажа не съм чул някой да е много доволен от Lowrance, особено от по-високите класове. Доста от тях ги махнаха, заради различни бъгове, които получават. Мен лично не ми харесва и не съм доволен.

Другото за акумулатора също е вярно, аз съм с Lowrance 5 chirp и му дават 1а на час при осветен до край екран. Акумулатор тягов от 45 ампера ме кара около 6 излета.
-- Team Targovishte --
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от promarine »

Dyakov86 написа:... особено от по-високите класове...
Точно пък при по-високите класове сонари Хъминбърд изобщо не могат да се конкурират с HDS моделите на Лоурънс.
За язовир може и да не ти трябват възможностите на Лоурънс за използване на по-мощни сонди, но при риболов в Гърция или Турция, където се търсят риби на значителни дълбочини /често надвишаващи 200-300м/ Хъминбърдите са абсолютно бесполезни.
С моя Лоурънс със сонда TM-260 /1 кВат/ виждам дъното и на 900+м а риби съм виждал и на повече от 300м.
С Хъминбърд не знам някой да е видял риба на екрана на повече от 80-100м дълбочина. Възможно е вече да са пуснали някакъв модул за да може към тях да се подключи по-мощна ЧИРП сонда, но до миналата година най-мощната сонда за ХБ беше 500 вата.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
Dyakov86
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 22:10

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от Dyakov86 »

Helix имат и с 1000 вата. , както и Onix
Както и да е,аз лично бих взел Humminbird, както казах не съм много доволен от Lowrance.
До преди седмица ползвах и Humminbird 698 Si hd Di и останах приятно доволен от това какво показва - за джиг и за тролене ми върши по-добра работа.
-- Team Targovishte --
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от promarine »

Dyakov86 написа:Helix имат и с 1000 вата. , както и Onix
Както и да е,аз лично бих взел Humminbird, както казах не съм много доволен от Lowrance.
До преди седмица ползвах и Humminbird 698 Si hd Di и останах приятно доволен от това какво показва - за джиг и за тролене ми върши по-добра работа.
Спора "Humminbird vs Lowrance" сигурно съществува от момента на създаването на двете компании :)
Из американските хоруми продължава да бъде актуален, така че явно си е въпрос на лични предпочитания.
Според мен, в нашите условия трябва да се обърне внимание на следното:
1.Да се сравняват цените на аналогичните модели спрямо цените на тези модели в САЩ. Ако в САЩ сцените им са еднакви а у нас единия е с 20% по-скъп явно не бих го избрал.
2.Да се сравни гаранционното обслужване и коректността от страна на вносителите. Аз лично имам наблюдения за това на Лоурънсите и съм доволен.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от JOHNNY »

Хъъъм провел се е лек спор, но така се стига до истината. За марките ясно, но "преди години", защото в момента толкова са напреднали технологиите, че е важно винаги да сравняваме конкретни модели, а не марки. Всички екстри и глезотийки, които едва ли някога ще се ползват са само маркетинг и реклама, на практика безполезни. Имам наблюдения над Хеликс 5 DI GPS, но ми идва малък като екран искам 7 инча, а не виждам разликата в цената спрямо по-скъпия Humminbird.
Късмета е за неподготвените...
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от bulgarian »

Колега в средния ценови клас където се целиш има доста варианти и Гармин и Реймарин имат 7 инчови сонари. Даже на тия пари може да вземеш нещо и със сайд имейджинг_ SI_.......Поразгледай не бързай може и някоя промоция да уцелиш
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от SELVA »

Интересното при Helix 7 и Raymarine Dragonfly (7 pro) е, че имат слепени екрани (без въздух между стъклото и матрицата).
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от zee »

SELVA написа:Интересното при Helix 7 и Raymarine Dragonfly (7 pro) е, че имат слепени екрани (без въздух между стъклото и матрицата).
Е това е много хубаво - не се запотява екрана което иначе си е голям проблем.
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от lubobg »

Аналога на Хъми който е в един клас с Елит 7 е с 500вата сонда а новият Елит 7 тотал скан вече е с 500 вата сонда .Стария елит за който се пита и е упоменат в заглавието обаче е 250вата сонда-нали така?
Гармин страйкър и драгонфлу 7 про на Реймарин също са със 500 ватови сонди.

Нещо да кажеш за процесора............

На провеждащото се изложение в щатите ,което между другото е и най-голямото в цял свят,как един път за разнообразие Лорънс не взеха награда за най-иновативен продукт.
Няма как понеже постоянно са в ролята на догонващи.

Защо не кажеш този елит седем чирп дето сега е на промоция каква му е сондата и какъв му е процесора?

Автора на темата изрично е упоменал модели и че ще се ползва в затворени водоеми.Какви морета,какви 5 лева?

Разбирам че трябва да продавате ама вие се насрахте.
Този с 500вата сонда за нищо не ставал.Тогава какво изобщо да коментираме модела с 250 вата?
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Lowrance Elite 7 CHIRP 83-200 или Humminbird Helix 7 DI GPS

Мнение от yankosan »

Коректно и обосновано мнение!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”