Състезание по тролинг - Mercury open V

Минава, големият кораб минава ...
rado 87
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Ное 15, 2015 19:53
Риболов: тролинг кльонк
Местоположение: Асеновград
получил Браво: 8 пъти

Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от rado 87 »

Dyakov86 написа:Много хубаво състезание, дано организаторите да имат сили да ни изтърпят тази година ... Ще бъде много добре, предвид изострената ситуация с язовир Тича, сега и новините за Жребчево и Копринка ....
Какво за Жребчево и Копринка :?:
rado 87
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Ное 15, 2015 19:53
Риболов: тролинг кльонк
Местоположение: Асеновград
получил Браво: 8 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от rado 87 »

Намерих какво има предвид колегата. http://bigfish.bg/news/novini/Koprinka- ... astni.html
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от dankata »

rado 87 написа:Намерих какво има предвид колегата. http://bigfish.bg/news/novini/Koprinka- ... astni.html
Лошооо, много лошо :evil:
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от ivelin_1976 »

Защо да е лошо? Тази идея я имаше преди няколко години и няколко сдружения от Сливен, Ст.Загора и Нова Загора искаха да стопанисват язовира. Издават се билети от новото сдружение и с приходите от тях и еднодневните билети се организират зарибяване;охрана и т.н. В закона си пише сдружения с не стопанска цел т.е. не може да се разиграе сценария с например яз.Овчарица и да ни изгонят.
rado 87
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Ное 15, 2015 19:53
Риболов: тролинг кльонк
Местоположение: Асеновград
получил Браво: 8 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от rado 87 »

Лошо защото; 11 Язовира. 11 Здружения. 11 Различни билета. 11 по минимум 40 кинта=440лв Няма ли законодателни промени,ефективен контрол, човешка съвест. И от МВР да го стопанисват,няма фаида.
dankata
Мнения: 673
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 20:35
Местоположение: София
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 357 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от dankata »

ivelin_1976 написа:Защо да е лошо? Тази идея я имаше преди няколко години и няколко сдружения от Сливен, Ст.Загора и Нова Загора искаха да стопанисват язовира. Издават се билети от новото сдружение и с приходите от тях и еднодневните билети се организират зарибяване;охрана и т.н. В закона си пише сдружения с не стопанска цел т.е. не може да се разиграе сценария с например яз.Овчарица и да ни изгонят.

Лошо, защото си познавам държавицата. Искрено се надявам да не се поеме тази функция от 'ново сформирани' сдружения с не стопанска цел, зад които стоят безкористни лица със строго стопанска и меркантилна такава.
Не ме разбирай погрешно, самата идея е прекрасна и съм с всички крайници ЗА. След като ИАРА не смогват да си вършат работата, местните сдружения да поемат съвсем законно техните функции (добрите примери от Пясъчник, Жребчево и т.н). Определено това ще намали тормоза над рибите и редуциране на кормораните.
Обикновено нещата в зародиш са чисти и непокварени, но отърквайки се в родната помия бързо сменят обликът си :(
rado 87
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Ное 15, 2015 19:53
Риболов: тролинг кльонк
Местоположение: Асеновград
получил Браво: 8 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от rado 87 »

С поправки в закона и одвояване цената на билета, нещата ще се наредят.
Мисля че всеки би отделил 50лв за любимото си хоби.
Ще има и за зарибяване и за двойно повече контрол. :fish6:
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от ivelin_1976 »

За мен лично, докато държавата стопанисва водоемите, риба няма да има. Рискове винаги има, но по-зле от сега е малко вероятно да стане. Аз лично съм съгласен да си платя два и три билета, но когато отида на водоема да се кефя и хващам риба.Набиваме хиляди левове за лодки, двигатели, воблери и т.н., даваме по минимум 100лв-200лв на излет за гориво, та едни 50лв-100лв. на година не мисля, че са проблем за билети, ако това значи опазване на рибните ресурси и зарибяване. Отделно се коментира и може да се направи договорка членове на едно сдружение с техния билет да ловят на водоема на друго сдружение, както и обратното. Варианти има, важното е сдруженията да се управляват от хора, които милеят за рибата и водоемите. Сега в повечето случаи вместо въдица трябва да си нося фотоапарата.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от gele kapaciteto »

dankata написа:
ivelin_1976 написа:Защо да е лошо? Тази идея я имаше преди няколко години и няколко сдружения от Сливен, Ст.Загора и Нова Загора искаха да стопанисват язовира. Издават се билети от новото сдружение и с приходите от тях и еднодневните билети се организират зарибяване;охрана и т.н. В закона си пише сдружения с не стопанска цел т.е. не може да се разиграе сценария с например яз.Овчарица и да ни изгонят.

Лошо, защото си познавам държавицата. Искрено се надявам да не се поеме тази функция от 'ново сформирани' сдружения с не стопанска цел, зад които стоят безкористни лица със строго стопанска и меркантилна такава.
Не ме разбирай погрешно, самата идея е прекрасна и съм с всички крайници ЗА. След като ИАРА не смогват да си вършат работата, местните сдружения да поемат съвсем законно техните функции (добрите примери от Пясъчник, Жребчево и т.н). Определено това ще намали тормоза над рибите и редуциране на кормораните.
Обикновено нещата в зародиш са чисти и непокварени, но отърквайки се в родната помия бързо сменят обликът си :(
Данка - те и ИАРА са същите изедници , появиха се навремето та да лапат - ква е файдата като не могат да се обосноват за какво лапат .
Тея сдружения ще са същите , и на тех нема да им стигат парите за охрана ; заплати и т.н. и следва само покачване на цените , и след това - подизпълнители на сдруженията ; и 20 годишни договори и сме КРАЙ - винаги така се получава :fish8:

Требе да се следва естествения прираст , когато има ще ловиме : когато я изловиме ( а тя никога не може да се излови ) ще чакаме да порасне ; когато е тегава - че е само за майстори ( а не всеки тараторчо фанал вАдица оня ден - да ми спева че лови само Щука Бела и Сом , и то само ГОЛЕМИ :shock: ) .

п.п. В крайна сметка ние сами сме си виновни , то е Пон. Сря. Петък кога дава - гас и скуби , па после нема - епа НЕМА И ДА ИМА

Тая зима 2 риболова по 2/3 маломерки и това е всичко РЕСТО и повече не-ХОДЕНЕ , ама некои не спреха да се снимат пак - Пон . Сря. Петък по 3/4 убави 3/4 килограмовки , е НЕМА И ДА ИМА - па колко ще да са зарибявали се ми е тая ( всичко требе да се брои на грамаж а не на бройка )
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Плашилото »

Няма да се притеснявате,момчета,на всички рано или късно ще ни го начукат. :shock: Това е нормално,след като сме се хванали за палците. :lol: Ние сме си виновни.Ако се вдигнем 500-1000 човека ще ги пометем.И ще го направим рано или късно,но по добре рано.
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Плашилото »

Геле,не съм съгласен с теб.Не е това причината:
-преди 25,30,35 г. имаше РЕД,а сега има БРАКОНИЕРИ с мрежи,ток ,парашути,цапала и всякакви други средства.
-никога рибата не се е пускала,всичко се консумираше,и пак имаше(говоря за преди демокрацията)
-нямаше ВЕЦ-ове,,,Напоителни системи,,,които сега унищожават рибата.В момента всички язовири във Видинска област се изпускат(Кула,Рабиша-от ВЕЦ-а,Поледковци) и хайвера остава на сухо.Откъде да има прираст?Тези хора са за пребиване.!! :evil: Те и нас биха унищожили за пари,ако бяха сигурни че ще им се размине.Нещата са прости!!
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от gergi762 »

Аз ще ви кажа какво се случва на язовир Горни Дъбник,който се стопанисва от едно такова сдружение от 4 години.Като им прочетох договора с който им е даден язовира за стопанисване и не можах да повярвам.То са зарибявания то е чудо.http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=95662189 Членската карта е 15лв на година
Естествено нищо от това не се случи,пускаха от време на време по някое шаранче за парлама,нито щука,нито бяла риба,нито сом.Може би по документи всичко да им е изрядно,но в действителност не е.ИАРА трябва да ги контролират,но са влезли и те в здружението и буквално са се сдружили,та контрол няма.Въпросното сдружение мрежи язовира постоянно,добре че екосистемата се самоподдържа иначе рибата да е изчезнала отдавна.
Testis unos, Testis nullus
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Тодор Василев »

Другари
Докато ние българите не се научим че всичко качествено струва пари и респективно трябва да се плаща за това няма да получаваме нищо качествено .Как се стопанисват толкова водоеми с такси от риболовни билети по 25 лв.Каква риба и какво зарибяване .Ако направят билетите по 150лв. съм сигурен че на територията на тая държава ще има 20 човека дето ще си платят.Ама иначе искаме риби .Я някои тука, сигурен съм че има поне един човек дето стопанисва някои водоем да каже кое колко струва и как се изкарват пари от това.
Искам да вметна е така за протокола че денонощната охраната на каквото и да е от 1 пазач не може да струва по малко от 2000лв. на месец.Това е при положение че пазача седи на едно място .Не обикаля с лодка АТВ или друго.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”