Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

Vangelis84 написа:... Гледах тези с надуваемото дъно VIB... сигурно с такава ще излиза на глисаж с 2ма и 6 коня...
... така сме живущите в блокове... :( Трябва да мъкнем багажите по етажи и асансьори ...
С един човек, лодките с надуваемо дъно излизат лесно на глисаж, но с двама дъното започва да поддава и да създава повече съпротивление (особено ако лодката не е напомпена на макс) в резултат на което дори с 8-10 коня двигател излизат значително по-трудно на глисаж.

Мъкненето на лодка 3,80 по стълбите е убийствено. Определено една 3-3,30м лодка с надуваемо дъно под високо налягане и с 6 к.с. мотор биха били много по-подходящи за теб. Аз едно лято изкарах с AL-380 с 15 коня 4-тактов и на следващото се оборудвах с риб 4,70 на колесар.
При това не съм мъкнал нито лодката, нито двигателя по етажите тъй като ги държах в склада. Само трябваше да натоваря в баничарката, да ги разтоваря и сглобя (и обратно след приключване на риболова), но и това ми беше достатъчно.
Без колесар не препоръчвам лодка над 3,30 и двигател над 9.8 к.с.
....
www.plodex.eu
....
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Мерси ... това за лодките с надуваемо дъно ми беше много полезно, че сериозно се замислих.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Димитър Тодоров »

promarine написа:.....
Без колесар не препоръчвам лодка над 3,30 и двигател над 9.8 к.с.
:tup:

Много умна приказка!
Повечето хора си мислят,че "надуваема" = "автоматично-телескопична" , натискаш едно копче и тя се събира/разглабя като с магия.
След като го направят двайсетина пъти и им писне,светва лампичката ,че нещо не е наред изначално в избора ,но декапитализацията на комплекта лодка/мотор вече е факт.

Три пъти мислете,един път режете! :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Ами за размера на лодката не съжалявам толкова ... защото прави в нея 3ма човека мятаме пръчки и не си пречим много.. с 3.30 това упражнение би се случило по-трудно.Мисля, че да извършвам цялото упражнение с 3.30 лодка ще ме мързи почти толкова колкото да го правя и с 3.80. :) Основно ми пречи времето за цялото упражнение... не толкова теглото.Ако съм сигурен, че на транцевата ми дъска има място да работят заедно 10-15 коня мотор и електричка... веднага бих се отказал от 6-те коня.Което ме кара и друго да питам... а бе има ли вариант да сложа електричката на носа на лодката? Да залепя една стойка на носа ... някой правил ли е такова нещо?

http://www.ebay.com/itm/Motor-mount-kit ... 1633267519
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

Vangelis84 написа:... а бе има ли вариант да сложа електричката на носа на лодката? Да залепя една стойка на носа ... някой правил ли е такова нещо?

http://www.ebay.com/itm/Motor-mount-kit ... 1633267519
Има вариант, но трябва да сложиш електричка за bow mount (монтаж на носа). Различава се по това, че тя дърпа а тази за transom mount (монтаж на транеца) - бута. Ако сложиш обикновената (Transom mount) електричка ще трябва да се движиш с транеца напред, което едва ли ще е много ефективно и удобно.
На моята лодка съм с електричка на носа, но тя е с GPS и много екстри и цената отива на 3000+ лв.
....
www.plodex.eu
....
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

ВариМакс се върти на 360 градуса ... както и позицията на дръжката също може да се сменя... не виждам защо да има проблем да е на носа. После ще кача снимки да покажа.Ще тегли дъската ... вместо да я бута... тва е разликата иначе ще е в същата позиция, както и отзад... със завъртяна дръжка на 180 градуса, за да е удобно за ползване.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Исках да приложа 2 снимки със сменена позиция на дръжката ама нещо през телефона не се получава
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от promarine »

Vangelis84 написа:... със завъртяна дръжка на 180 градуса, за да е удобно за ползване.
В такъв случай нямаш проблеми да дърпа лодката вместо да я бута. :tup:
....
www.plodex.eu
....
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Ето:
DSC_1917.jpg
DSC_1917.jpg (93.46 KiB) Преглеждано 2782 пъти
DSC_1918.jpg
DSC_1918.jpg (86.3 KiB) Преглеждано 2782 пъти
Georgi Iliev
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 22:26
Риболов: spinning
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Georgi Iliev »

С 6коня Ямаха и 3метрова Хонда излизам на глисаж за 6-8 секунди.Заедно с оборудването въдици сонар акомулатор багаж но сам. Лодката върви с 23-25 км. Но с втори човек в нея не става
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от kosatkata »

Едноцилиндров , четиритактов мотор с втори човек в лодката няма да излезе на глисаж никога. Каквато и да е лодката. Има вариянт за двама на които общото тегло е до 120-130кг и лодката е с надуваемо дъно. Ама пак ще е голям зор. За да глисира лодка с двама на борда , моторетката трябва да е задължително двуцилиндрова и това пак малко условно , щото има двуцилиндрови мотори 8 коня и там работата е пак на кантар и с условности. За да си сигурен в глисажа с двама на лодката мотора трябва да е поне 10 коня.
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от kosatkata »

И да. Сега като попрегледах темата виждам че пропускам нещ много важно. То на лодката ще има електричка с акумулатор. В това положение си има винаги още един пасажер почти. Така че , двама на борда с не много багаж , елеткричка и акумулатор задължително конете трябва да са 15. Иначе лодка Хонда 3,53м с един човек и малко багаж , с мотор 4 коня Ямаха четиритактова , глисира със скорост 19-20км/ч.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от svetoslav7704 »

Колега слагай двата двигателя един до друг на транеца и не се занимавай.Имам познат който ползваше варимакс 45лб с 15кс двутактов мотор на лодка 3.2м,която е с по малък транец от твоя.Вариантът с електричка на носа няма да е комфортен при вълни ще пръска доста управляващия.При риб лодките ще стане защото са с по вирнати носове, но не и с твоята.Освен това 25кг са сериозна бутаща сила за нещо, което ще трябва да монтираш допълнително.Аз също имам електричка R3 55lb, но не бих рискувал да я сложа на носа.Предполагам, че ще изфръкне на някоя вълна при движение с бензиновия двигател. :( За твоята лодка ако искаш скорост ти трябва 15-20кс мотор,ако искаш само сигурно придвижване с 12км/ч 4-6кс.А относно излизането на глисаж с едноцилиндров четиритактов има една Селва 10кс едноцилиндрова с нея ще излезе със сигурност :mrgreen:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от Vangelis84 »

Ако застанат 2-та мотора на транеца и не си пречат много ... определено няма да се занимавам да го слагам на носа.
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Някой има ли 6 коня мотор за тест?

Мнение от fisherman 007 »

Имам Сузуки 6 коня 4 такта и го продавм. Докато аз си го продавам няма проблем да си направиш пробата. От София съм. :tup:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”