PR: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar екип »

Колегите, които притежават сонар ONIX на Humminbird, могат да се възползват от последните версии софтуер, които излизат за Solix, тъй като софтуерът на Solix е базиран на този на ONIX. Към момента последната версия е 3.040, от която могат да се възползват и притежателите на ONIX, и на Solix.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Здравейте, колеги. След 3 годишна изневяра на марката, пак се върнах :D Имам доста въпроси към Филстар, надявам се да нямат нищо против да ги задавам тук, понеже не намерих дискусионна тема за Humminbird, а може да сме полезни и на други колеги. И така - имам намерение да направя конфигурация, която се оказва непопулярна по нашите ширини, в тази връзка са и въпросите ми. Много хора ми се "чудят на акъла", защо вместо да мисля за най-съвременното и модерно оборудване, аз се връщам съм Old Scool техника :D Въпреки това, решението ми е взето, премислено и напълно осъзнато, та в тази връзка акъл не искам от никой :D
Както и да е, оборудването, на което съм заложил, е следното:

1. 2 броя Humminbird 1198СХ SI /единия ще се ползва само за 360 imaging/
2. MINN KOTA RIPTIDE RT 55/ST 54" I-PILOT LINK
3. Humminbird 360 imaging AS 360SSI за монтаж на транеца.
4. Cannon Downrigger Mag 20DT/HS - 2бр.
5. Модул AS ETH 5PXG със съответните Ethernet кабели и всички необходими връзки.
6. Допълнителна сонда за висока скорост XNT 9 20.

И тук идва първия въпрос - всичко това ще бъде свързано в мрежа през Ethernet със съответния модул AS ETH 5PXG, с изключение на даунригерите, които поради липса на Ethernet порт ще са свързани чрез модула CannonLink. Ще има ли някакъв проблем с това, понеже четох, че има GPS антени, които не работят през InterLink, а само през Ethernet. Въпросът визира даунригерите. С други думи, могат ли да работят различни устройства едновременно през двете мрежи /Ethernet и InterLink/ без да си пречат?

Вторият ми въпрос е свързан с 360 imaging. Има ли и каква е разликата между устройството за транец и това, което се монтира на електрическия двигател, като изключим факта, че едното е по-актуален модел? Просто не ме привлича идеята да товаря допълнително ел.двигателя. И още нещо - до каква скорост е възможно разчитането на данните от въпросната сонда /знам, че най-добре работи на място/? За разлика от повечето ползватели, които я взимат за джиг, аз смятам да я ползвам предимно в морето, за определяне на точното местоположение на пасажи сафрид /или каквото даде Господ :D /. Всички клипове, които съм гледал в мрежата, са предимно рекламни и от тях не мога да определя дали въпросната содна изобщо ще ми върши работа за тези цели?


Благодаря предварително. Ако въпросите ми не са в подходящата тема, моля за извинение.
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar екип »

Здравейте,

Няма проблем да отправяте въпроси относно сонари Humminbird в тази тема. Ще направим всичко възможно да ви съдействаме с информацията, която ви е нужна. Ще проверим въпросите, които сте посочили и ще ви пишем допълнително с насоки, които се надяваме да бъдат полезни за вашето начинание :)
Преди това искаме да уточним нещо - сонар Humminbird 1198СХ SI не се поддържа вече и е подменен от други по-нови модели. Предстои ли ви закупуване на такива два сонара или вече разполагате с тях? Същото се отнася и за CannonLink-а, който споменавате, че ще включите в описаната конфигурация. Искаме просто да уточним, че тези два продукта не се предлагат вече.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Да, знам това. Всичко описано го имам налично.
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar екип »

Добре, благодарим за потвърждението. Ще проучим вашето запитване още малко и ще ви дадем събраната информация при първа възможност.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar »

Опасяваме се, че ще има доста проблеми със замислената конфигурация.

Даунригерите няма да могат да се ползват с сонарите. Старите модели HB уреди и софтуер, които работят с Interlink и Cannonlink няма да работят с друг уред, който е в Ethernet мрежа. Ако има Ethernet, той изключва (disables) Interlink.

Другият проблем, който най-вероятно ще възникне ако работим с 2 мрежи на една лодка е, че ще има много взаимни смущения (cross talk interference). Невъзможно ще е и един 1198 да работи с 360 Imaging в една мрежа, а другия 1198 да обработва надеждно 2D, SI, DI сигнали във втора мрежа. Бихме могли да работим с такава конфигурация ако единия уред се изключва и работим само с една мрежа в даден момент.

И двата модела 360 Imaging отчитат до max 6mph. Но резултатите са най-добри, когато лодката е в покой или е в спокоен дрейф.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Filstar написа:Опасяваме се, че ще има доста проблеми със замислената конфигурация.

Даунригерите няма да могат да се ползват с сонарите. Старите модели HB уреди и софтуер, които работят с Interlink и Cannonlink няма да работят с друг уред, който е в Ethernet мрежа. Ако има Ethernet, той изключва (disables) Interlink.

Другият проблем, който най-вероятно ще възникне ако работим с 2 мрежи на една лодка е, че ще има много взаимни смущения (cross talk interference). Невъзможно ще е и един 1198 да работи с 360 Imaging в една мрежа, а другия 1198 да обработва надеждно 2D, SI, DI сигнали във втора мрежа. Бихме могли да работим с такава конфигурация ако единия уред се изключва и работим само с една мрежа в даден момент.

И двата модела 360 Imaging отчитат до max 6mph. Но резултатите са най-добри, когато лодката е в покой или е в спокоен дрейф.
Благодаря много, сигурно ли е това? Защо питам - към момента в лодката са свързани Minn Kota I-pilot link към сонара през Ethernet, както и външния GPS на сонара + WeatherSense, които са през CannonLink и всичко работи коректно. :roll: Ако приемем, че даунригерите няма да работят, защо останалите неща няма да работят, при условие, че всичко ще минава през AS ETH 5PXG, което е Ethernet мрежа, нали точно това е идеята? :roll:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar екип »

С колегата обсъждахме въпроса на ЛС и ще представим обобщено отговорите, които получихме от Humminbird по неговите въпроси, ако някой се интересува :)

1. Ethernet и Interlink не могат да работят едновременно.
2. WeatherSense работи директно през сонара.
3. От Humminbird имат опасения, че ако на единия сонар работи SI, а на другия - 360 Imaging едновременно, ще се получат взаимни смущения.

Ще бъдем благодарни на отзиви и от @Мънцата, когато изпробва конфигурацията си в реални условия :)
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Живот и здраве, утре събираме и края на седмицата ще се правят тестове в реални условия! 8)

Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Проба на скоростната сонда - положителна :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Димитър Тодоров »

Интерактивна карта на езерото Хартуел,където ще се проведе тази година
Bassmaster Classic състезанието. :shock: На база опита си в картостроенето,мога
само да кажа..много бръмчене са му хвърлили момчетата за такава карта! :roll: :lol:
Дано някой ден и у нас да има такива.Публични. :D

Enjoy..

https://www.bassmaster.com/lake-hartwell-lake-map
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

Ето и обещания доклад :D Първо да направя едно уточнение. Оказва се, че Inter Link и Cannon Link са съвсем различни неща! Даунригерите минават през Cannon Link, който очевидно може да работи съвместно с Ethernet! Навързахме всичко и нещата се получиха перфектно, с едно малко, но съществено изключение - менюто на даунригерите не е активно :( Може би ще се окаже заради ъптейта на софтуеъра на сонара до последна версия. Тепърва почваме да нищим проблема, в тази връзка ще съм благодарен на всякаква помощ от страна на Филстар :tup:
Иначе, към днешна дата са свързани два броя Хъми 1198 + АйПилот Линк. Сонарите се разпознаха и харесаха от пръв поглед :D Споделят помежду си най-съкровените си тайни - трасета, точки, сонди и пр. 8) Утре предстои монтажа на 360 Imaging AS 360SSI, като вярвам, че всичко ще е ОК :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Мънцата »

След неоценима помощ от приятел, проблема с даунригерите е разрешен Изображение
Причината - слаби връзки 8)
Монтажът на 360 Imaging остава за утре и приключвам с цялостната конфигурация :D
С две думи - експеримента минава в графа "Успешни" Изображение

Изображение Изображение Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
Filstar екип
Мнения: 743
Регистриран на: Пет Фев 07, 2014 14:56
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 139 пъти
Обратна връзка:

Re: Сонари Humminbird - представяне от български риболовци

Мнение от Filstar екип »

Благодарете на приятеля от наше име за съвета :) Пожелаваме успех с 360 Imaging-a!
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”