Китайски двигатели

Минава, големият кораб минава ...
Canko
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 17, 2016 10:40
Риболов: Sharandjiq
получил Браво: 2 пъти

Китайски двигатели

Мнение от Canko »

Здравейте колеги имам едни въпрос.Имам надуваема лодка омега двуместна 2,45 дълга с твърдо дъно.От скоро искам да и купя двигател за да се порадвам на джиг риболов обаче съм ограничен във финансите та ще ви помоля за мнение за тези китайски двигатели които са по 300 400 лева много ви благодаря предварително
doktor_djeky
Мнения: 217
Регистриран на: Съб Мар 01, 2008 7:24
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Китайски двигатели

Мнение от doktor_djeky »

По-добре на гребла и ще си спестил 300-400лв.
Аватар
XCT
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 13:10
Риболов: речен
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от XCT »

doktor_djeky написа:По-добре на гребла и ще си спестил 300-400лв.
Защо даваш неправилни съвети на колегата?
С такава лодка как се гребе, особенно при лек вятър създаващ "течение"?
Колкото и да са некачествени тези двигатели, са по-добър вариант от махането с гребла.
А до това, колко са некачествени е друг въпрос, защото и двигатели на световните производители се чупят и то често.
kotse74
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 16:25
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от kotse74 »

Здравей колега , помисли и за по марковите втора употреба , като гледам лодката ти си за 2,5 - 3,5 коня . Не съм ползвал китайчетата затова съм скептично настроен , ако някой колега ги ползва ще интересно да сподели .
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Асти »

Поразпитай повече за тези евтини двигатели, чувам лоши неща за тях.
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от eroucma »

Да повдигна малко темата за тези двигатели, има ли някой който си го е заприходил да даде мнение. Как би се справил със задвижването на една надуваема лодка до 3 метра примерно с външен транец?
cat
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 23:22
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от cat »

Доста се колебах дали да пиша понеже нямам лични впечатления . Братовчед ми бута една ветроходна лодка с такъв храсторез вече няколко години ,освен замърсяване на карбуратор и често зацапване на свещи не е имал други проблеми . Но двигателчето е слабо и по скоро е като резерв когато се наложи да се гребе повече основно се придвижват на платна .
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Китайски двигатели

Мнение от promarine »

Canko написа:... мнение за тези китайски двигатели които са по 300 400 лева много ви благодаря предварително
От 'китайски' до китайски двигател има огромна разлика. За съжаление в повечето случая (около 99%), евтините китайски стоки не стават за нищо. За този бюджет силно се съмнявам, че ще получиш нещо надеждно и бих препоръчал електрически двигател. Например тези електрически двигатели се оказаха изключително безпроблемни.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от eroucma »

Аз питах конкретно за ето този двигател http://wholesaler.alibaba.com/product-d ... 30590.html
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Shonata »

Двигател косачка с перка.
Вносител има един от Хасково,а аз имам клиент от там и го питах един ден за тези косачки.Отговорът бе ниско бюджетни имали проблем с втулките,като заминат се вграждат лагери и нещата заспивали.
Цитирам негово мнение поне е някви инфо за сега.
мечока
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Мар 07, 2009 12:52
Местоположение: dobrich
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от мечока »

Shonata написа:Браво Криклки каза им го не е въпроса само да си вносител,а да имаш и дупе за резервни части.Но за жалост това е положението вкарат мотори или каквото да е ,а резервни части йок.
Четох ,че на един човечец му се счупило нещо по карбуратора пита за части заповядай цял карбуратор.Големи Европейци :tup:
Брат ми притежава Женово 5 к.с.Решава да почисти карбуратора и къса някакъв жигльор.Двамцата до Варна при Андон,като по пътя обсъждахме,че надали ще има само жигльори и да се настрои че ще се купува карборатор.Наистина нямаше,но Андон сам предложи и разглоби чисто нов карбуратор(беше му последния по думите му)за някакви си 3 лева.Така че има и читави вносители.Поздрави
bobi007
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:18
Местоположение: Севлиево
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Китайски двигатели

Мнение от bobi007 »

Специално за GENOVO и Андон само хубави работи мога да кажа.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от yankosan »

До колкото разбирам ще го ползваш по няколко километра макс.на ден :roll:
Нямаш нужда от китайски косачки и резачки,и...ядове с тях!
Една електрика ще ти върши идеална работа и ще я имаш БЕЗ ремонти...години!

Няма да спменавам марка,аз съм с 8к.4Т (ще е пета година,преди това още 9)втора ръка,взета от първа части не са ми били нужни :wink: А и греблата си не нося в лодката,ако питате защо:Ами има ли смисъл,ако отида на 20-30кл.от бивака и да се скапе,кво ще греба ли :lol:
Canko
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 17, 2016 10:40
Риболов: Sharandjiq
получил Браво: 2 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от Canko »

Колеги извинявайте че не писах толкова време.Да ви кажа купих такъв двигател и вече направих три риболова с него.За сега е добре единствения недостатък е че е много шумен.Само да ви кажа нещо защото аз много съжалявам за грешката която допуснах.Значи за тези двигатели има всички части по отделно.В магазина имаше само ботуша с всичко което му трябва аз имам една косачка "няма да кажа името да не правя реклами" и като се върнах разглобих косачката и се оказа че става ботуша а ботуша в магазина беше 100 лева а аз купих мотора за 350.Да знаете колеги които мислят да купуват такъв двигател ако имате китайска косачка взимайте само ботуша да не се набутвате излишно.Иначе до известна степен съжалявам че го взех защото е много шумен ама за сега върши работа по нататък ако създава проблеми ще ви пиша
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Китайски двигатели

Мнение от yankosan »

Цанко,извенявам се...Не споменах за шумът :oops: Мислех,че знеш за този свръх недостатък,който сговнясва кефа от риболова(релакса)!Затова ти предложих електричка!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”