Въпрос за двигател 5 кс

Минава, големият кораб минава ...
Заключено
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Пожелавам ти да разбереш това което правиш как се нарича. И се надявам да докажеш опитно това което твърдиш че е тунинг не регрес.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Помниш ли,че те питах кое увеличава или намалява максималните обороти при ИБД?Ако ми отговориш ще се сетиш,че мога да увелича максималната скорост с до 30% без да докосвам карбуратора!Ако модератора ми разреши е най-полезно да направя нова тема?Да опиша точно какво правя и да видим какво ще се получи в действителност! :11:
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Няма как да ти отговоря.
Защото няма точен и ясен въпрос.
Защото за мене 2+2=4 и резултатите се доказват емпирично и нямат нищо общо с желанието.
От всички твои постове съм разбрал че;
1. Иска ти се но досега никъкъв реален доказан по какъвто и да е начин резултат.
2. Нулево желание да чуеш и разбереш каквото и да било чуждо мнение.
3. Фундаментални пропуски относно устроиство и начин на работа при ДВГ.
Моля те докато не изведеш някъкви резултати които са доказуеми да не ме намесваш.
Редно е да не занимаваш и другите потребители докато не направиш нещо реално.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодор Василев написа: Моля те докато не изведеш някъкви резултати които са доказуеми да не ме намесваш.
Редно е да не занимаваш и другите потребители докато не направиш нещо реално.
Аз имам реални резултати!От 2.5к.с го правя 5к.с. за под 100кинт,сега направих 4к.с на 6+к.с,което означава,че на максимална скорост отнасям всяка 6-ца независимо от марката.Но пак не съм доволен и ще направя 4к.с. на 10к.с.,тогава ще стане интересно и революционно,щот килата и парите са доста по-малко.Иначе наистина не разбирам от двигатели,но разбрах къде е сбъркал Джако и се възползвах!Кажи с какъв двигател си и ще ти кажа колко коня+ мога да източа от него? :wink:
Последно промяна от Trofei на Сря Ное 22, 2017 23:53, променено общо 1 път.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Снимки имам на процедурите,скоро и клип ще направя,но търся някой с 6к.с. да му направя състезание с тунингована 4-ка за да се види резултата.Ако има желаещи,моля да се обадят! :11:
rivan
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 11:10
Местоположение: sf
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от rivan »

Trofei написа:
Тодор Василев написа: Моля те докато не изведеш някъкви резултати които са доказуеми да не ме намесваш.
Редно е да не занимаваш и другите потребители докато не направиш нещо реално.
Аз имам реални резултати!От 2.5к.с го правя 5к.с. за под 100кинт,сега направих 4к.с на 6+к.с,което означава,че на максимална скорост отнасям всяка 6-ца независимо от марката.Но пак не съм доволен и ще направя 4к.с. на 10к.с.,тогава ще стане интересно и революционно,щот килата и парите са доста по-малко.Иначе наистина не разбирам от двигатели,но разбрах къде е сбъркал Джако и се възползвах!Кажи с какъв двигател си и ще ти кажа колко коня+ мога да източа от него? :wink:
На каква цена?/при какъв разход на бензин/Щото ако гори като за 15 к.с. ,а върви като 6+ - мерси ще кажа аз на такваз „далавера“
И какъв е ресурсът на такъв двигател?Ако ще изкара сезона /или по-малко/ - а нема нужда
Проведе ли тестове?Колко гори ?Каква мощност развива?Колко моточаса може да работи безпроблемно?
Пиша не за да се заяждам!Писах и по нагоре в темата - всякакви интервенции по двигателя са компромис - или с разхода на гориво, или с ресурса на двигателя.Не мисля, че сам човек , в домашни условия може да сътвори повече от екипа инженери, примерно на Ямаха.
Ако бъркам лично ще ти стисна ръката и ще напиша пост, в който ще призная , че си гений!И ще ти платя, за да тунинговаш и моя двигател, ако си съгласен!
Мъжете никога не порастват, само играчките им стават по-скъпи!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Относно разхода,няма как да е повече от дву-цилиндрова 10-ка -209кубика!Ресурса също не се променя,защото при аналогичния мотоциклетен двигател от 125кубика се вадят 12-15коня!Наистина без реална проба на вода не е сигурно дали съм успял с тунинга.Сигурно е,че успях в друга част от тунинга-обезшумяването срещу 20лева! :11:
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от kiril_bulgaria »

За конете и магаретата е ясно.
А как направи обезшумяването?
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от sampo »

Trofei написа:...Наистина без реална проба на вода не е сигурно дали съм успял с тунинга...
Колега, и без мокра проба как разбра че ще отвяваш оригиналните 6-ици ?
За най сигурен тунинг и ефектно заснет клип ти препоръчвам да вземеш на заем от колега оригинална 6-ица от твоята марка и нахлузваш твоя капак от четворката, то капаците им са еднакви а само цифрите са различни и никой няма да разбере за шашмата :D
Новото ми Suzuki DF6AS модел 2016г. наистина е обезшумено, на входа на карбуратора има кутия, нещо като лабиринт за въздуха и е тиха като електричка. Двигателя е коренно различен от предишния модел, коляновия вал е изместен от оста на цилиндъра, бутало с по малък диаметър но с удължен ход , има маслен филтър, горивото от резервоара влиза в карбуратора на самотек и тем подобни ... Ботуша е без промяна.
Колега, пожелавам ти успех в първата проба на вода и дано успееш да излезеш на глисаж.
Вместо да чакаш някой смелчага да се състезава с теб, вземи в лодката GPS и измери скоростта, ако стигнеш 24км/ч. значи си успял.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

24км/ч е добре,но с каква лодка? :roll: 6+конски сили ги постигам с Пропелер 9стъпки,което е 11% повече от стандартния при 6коня-8стъпки,а 4-ката е даже фабрично с 7! :wink: 9стъпки=9инча по 6000оборота в минута,смятай колко е разликата с 8 или 7стъпки в час на максимална скорост? :wink: Шумоизолацията се продава в магазините за аудио-техника и за 20кинта взех 3мм-50 на 70см лепенка от полиуретан-сив цвят!Има и по-скъпи или евтини варианти-въпрос на бюджет! :11: Сампо,едно състезание да си спретнем с твоите 6кончета? :roll: :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Сампо,представям си как ръчкаш некоя 8-ца на пълна газ и хоп Трофей те изпреварва и му гледаш надписа-4лошадей!? :shock: :oops: :11:
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Продължаваш алабаланистиката.
Аз пък съм открил метод как да си обуя гащите през главата ама понеже съм хитрец няма да казвам и показвам на никои как става.
Които иска да ми вярва.
По какво позна че си вдигнал конете :lol:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодоре,въпросът не е само в конете на двигателя,а как тези коне се превръщат във въртящ момент! :wink: Имаме два вида мощност,агрегатна и отдадена!Колко коня стигат до Пропелера е въпрос с много отговори!Намаляването или увеличаването на стъпката на Пропелера с 1инч води до разлика от 500оборота при малките двигатели и 200оборота при големите! :wink: :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодор Василев написа:Продължаваш алабаланистиката.
По какво позна че си вдигнал конете :lol:
При Меркюри-Тохатсу 6коня имаш избор от 4-ри вида пропелери-6,7,8и9стъпки=инча при един оборот!Ясно е,че и максималната скорост ще е различна според избора!За вдигането на конете от 4-ри на 6коня използвам стандартни дюзи,но за постигането на 10коня са по-специални и трудни за намиране,но все някога ще ги намеря-знам какво ми трябва,не се съмнявай!Вервай ми! :11:
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от sampo »

Trofei написа:Сампо,представям си как ръчкаш некоя 8-ца на пълна газ и хоп Трофей те изпреварва и му гледаш надписа-4лошадей!? :shock: :oops: :11:
Специално за теб и в твоя случай ще ти помогне една бабина рецепта :
вода и оцет в съотношение 1:1, накисваш хавлиена кърпа и я слагаш на челото в легнало с-ние, помага при натрапчиви и често повтарящи се халюцинации :mrgreen:
Тази гимнастика с лепенките по капака за шумоизолация беше направил приятел на Парсън 5 коня и имаше приличен резултат, но с по дебел материал. Кройката беше перфектна сякаш е правена в ателие на Dolce & Gabbana.
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”