Въпрос за двигател 5 кс

Минава, големият кораб минава ...
Заключено
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Изолация!

Изображение

Жигльори!

Изображение

Пропелер!

Изображение
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Това са двата горивни жигльора,малкия е основен за засмукване на горивото,а тръбния е за скоростта!

Изображение

Жигльор за свободните обороти!

Изображение

Изображение
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Добре де защо не казваш колко вдигаше лодката преди да направиш високо технологичните ти “тунинги”
Какво се случва с разхода повече ли харчи по малко ли.
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от sampo »

Саше, в нашата група най маломощните сме две еднакви 6-ици. Моята лодка е тенекиена плоскодънка и мотора на пълна газ върви с 27км./ч. , на ½ газ е 22км./ч.
Надуваемата лодка/на снимката/ като твоята излиза лесно на глисаж и достига 24км./ч. което е нормално, по голямо хидравлично съпротивление. За това бях споменал преди в темата скоростта 24км./ч. за нормална достижима скорост на мотор 6 коня.
Съдейки по звука от клипа има несъответствие между мощността на мотора и пропелера, за това и двигателя не може да се развърти и достигне обороти , на клипа са около 3600-3800об./мин.

Един клип на моята стара 6-ица за да чуеш и сравниш оборотите, достигнеш ли ги лодката ти ще излезе на глисаж ииии сигурни 24км./ч.

https://www.youtube.com/watch?v=q0Z8S3Ut43w

Изображение цък
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Сампо,не постигнах 24км и за това съм леко ядосан! :mrgreen: Но...смятам,че проблема е в лодката,а не в двигателя!Кавитационната плоча е почти на нивото на дъното и създава допълнително съпротивление,виж водното ветрило което прави!Сигурен съм,че с друга лодка ще ти бия Сузукито с Пропелер-9инча!Да,с 7инча се развъртат повече обороти,но това спира лодката и намалява максималната скорост,а и разхода се увеличава!Изглежда нелогично,но ефекта е че ти даваш много обороти и все едно си на 3-та скорост с 6000оборота,а аз съм с 4000оборота на 5-та скорост,като при автомобилите!Точно ти-двигател и лодка ми трябваше за пробите,но....следващите тестове ще са другата година! :cry:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодор Василев написа:Добре де защо не казваш колко вдигаше лодката преди да направиш високо технологичните ти “тунинги”
Какво се случва с разхода повече ли харчи по малко ли.
С 4-ката вдигах към 10-12км-не съм засичал,но не излизах на глисаж! :wink: Разхода с 9инча ще е по-малък,но това са изводи от 2часа проби в студена вода-8градуса и вятър!Предстои закупуване на тахометър и поне 100-тина часа в режим на тролинг и глисаж,а и настройки с постъпващия въздух! :11:
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Trofei написа:Сампо,не постигнах 24км и за това съм леко ядосан! :mrgreen: Но...смятам,че проблема е в лодката,а не в двигателя!Кавитационната плоча е почти на нивото на дъното и създава допълнително съпротивление,виж водното ветрило което прави!Сигурен съм,че с друга лодка ще ти бия Сузукито с Пропелер-9инча!Да,с 7инча се развъртат повече обороти,но това спира лодката и намалява максималната скорост,а и разхода се увеличава!Изглежда нелогично,но ефекта е че ти даваш много обороти и все едно си на 3-та скорост с 6000оборота,а аз съм с 4000оборота на 5-та скорост,като при автомобилите!Точно ти-двигател и лодка ми трябваше за пробите,но....следващите тестове ще са другата година! :cry:
Като стигнеш до извода че от 4 коня мотор си направил 3.5 коня мотор. Взимаш 200 лв. Обаждаш ми се казвам ти кога да доидеш при мене и ти обяснявам принципно как се повишава мощноста на двигател с вътрешно горене. Ще ти дам и правилни насоки как може твоите фантазиййй да се превърнат в реалност.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Предстоят и проби с горивото,например ще добавя от 10 до 20% нитрометан и ако тогава Сампо не ми види стикера 4-коня след като го изпреваря,се отказвам от тунинга! :mrgreen: :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодор Василев написа:Обаждаш ми се казвам ти кога да доидеш при мене и ти обяснявам принципно как се повишава мощноста на двигател с вътрешно горене. Ще ти дам и правилни насоки как може твоите фантазиййй да се превърнат в реалност.
О.К.!Но все пак не знаеше,че пропелера сваля и вдига оборотите,питах те по-назад в темата! :wink: Ти ме прати да си регулирам оборотите за празен ход,та леко съм недоверчив! :roll: :wink: :11:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тодор Василев написа:Като стигнеш до извода че от 4 коня мотор си направил 3.5 коня мотор.
Старите жигльори ги пазя и се сменят за 30минути,но е студено вече за точни резултати!Трудно е да се направи стъпка напред,а назад винаги може да се върнеш! :wink:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Тук е обяснено подробно за пропелерите!

http://boatpropellers.iboats.com/
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Trofei написа:
Тодор Василев написа:Обаждаш ми се казвам ти кога да доидеш при мене и ти обяснявам принципно как се повишава мощноста на двигател с вътрешно горене. Ще ти дам и правилни насоки как може твоите фантазиййй да се превърнат в реалност.
О.К.!Но все пак не знаеше,че пропелера сваля и вдига оборотите,питах те по-назад в темата! :wink: Ти ме прати да си регулирам оборотите за празен ход,та леко съм недоверчив! :roll: :wink: :11:
Трудно е да си обективен.
Върни се назад и виж какво съм отговорил. :idea:
По скоро виж дали съм отговорил.
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Тодор Василев »

Trofei написа:Предстоят и проби с горивото,например ще добавя от 10 до 20% нитрометан и ако тогава Сампо не ми види стикера 4-коня след като го изпреваря,се отказвам от тунинга! :mrgreen: :11:
По лесно и по ефтино е да му сложиш две шашки динамит. :lol: палиш фитила и скачаш от лодката.

Казвам ти пак. Съвсем сериозно.
Донеси ми 200 лв. И ще ти отлепя кюфтетата от очите.
За всички чуденки дето имаш има отговор.
Включително и за нитро метана. Които съм сигурен че ти е още по мътна Индия от двигателите.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от lubobg »

Аз също мисля че бъркаш.
Съветвам те ако има лодка 2,60-2,70 надуваема да пробваш с нея.
Големите лодки по лесно излизат на глисаж и от там ти идва и по-голямата скорост.

Имам приятел с такава комбинация лодка 2,60 и меркури 4 к.с.- няма излизане на глисаж.
Същата моторетка само че на моята лодка която е 3,30 надуваема излиза преко сили.Трябва да си се изнесъл максимално напред.
Иначе оборотите са далече от максималните.
Тези жигльори от какъв мотор са?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за двигател 5 кс

Мнение от Trofei »

Всъщност пропелера играе ролята на скоростна кутия при Лодковите мотори!Ще снимам двата Пропелера за да видите разликите,а иначе в сайта който пуснах е описано всичко и се оказа,че избора на витло е не по-малко сложно от самия двигател! :shock: Сузукито на Сампо ще развие 30км/ч,ако му дам витлото 9инча и изобщо няма нужда от повече коне! :wink: Според мен,от това което прочетох! :roll:
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”