Въпрос

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Въпрос

Мнение от steaven »

Колеги някой ползвал ли е това чудо,че съм му мераклия

http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... ucts_id=46
Ивайло Иванов
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 19:43
Местоположение: По принуда живея в София

Мнение от Ивайло Иванов »

Бягай далеч от това.Само виж срока на годност и ще си отговориш на въпроса.За тези пари можеш да си вземеш лодка от стъклопласт.Много по добър вариант е ,но с транспорта е тегаво.
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

По добре недей!:) Имаше една песен така се пееше!
Много е скъпа а и за тези пари можеш да си вземеш от PVC лодка но ще е по малка?
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Не че съм голям разбирач от лодки, но при тази цена от 1000 лева много по-добре е човек да задели още 300-400 лева и да си вземе много по-истинска надуваема лодка примерно Honda или Selva или даже китайска Intex.
Със сигурност са на светлинни години преди руските.

ПС: Моето мнение е, че е най-добре човек да си купи твърда лодка или RIB.
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Моето скромно мнение е че не си заслужават 1000 лв за точно тази лодка.
Гананционен срок - три месеца , а срок на годност три години и отгоре :idea: . Какво значи това? Гарантираме ти че ще бъде здрава повече от три години , но ако стане нещо след шестия месец - проблема си е твой :roll: Оправяй се.
Дължината е 320 см :!:
Изглежда добре , но погледни реално колко ти остават за ползване?

Изображение

Приблизително 50см. отпред и още толкова отзад. Остават ти 220 см в които трябва да се съберете двама човека с такъмите. Това го има и при други надуваеми лодки , но нека габаритите не те подвеждат.
И нещо никак немаловажно:
Камери три - за каква сигурност говорим?

Това е лично мнение и нека никой не се засяга. Лично аз предпочитам да си взема втора ръка маркова , отколкото точно тази.
Поздрави и успех в избора , какъвто и да е той!
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
ghost
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 15:49
Местоположение: Варна

Мнение от ghost »

iogo написа:Не че съм голям разбирач от лодки, но при тази цена от 1000 лева много по-добре е човек да задели още 300-400 лева и да си вземе много по-истинска надуваема лодка примерно Honda или Selva или даже китайска Intex.
Със сигурност са на светлинни години преди руските.

ПС: Моето мнение е, че е най-добре човек да си купи твърда лодка или RIB.
Хммм. Човек требе да внимава кво говори(пише). Не съм никак, ама никак фен на руските лодки, ама я виж това

http://www.fregat-boats.ru/

или пък това

http://www.korsar.spb.ru/

и пак се изкажи за светлинните години и за руските лодки.
Просто материала е друг, технологията е друга и съответно гаранцията е съвсем различна.
Всички лодки произведени от Ярославския и Уфимския заводи са от гумирана тъкан, остаряла технология. Самата тъкан след време започва да пропуска въздух. Нямат УВ защита и т.н. Ква гаранция да имат, като самия материал е калпав. Ама са евтини за сметка на това и се лепат с обикновени лепило за гума. Ако го не мързи човека сека есен да я талкира отвън и отвътре, от време на време да лепи - да си я зима.

Лодките от линка са от ПВХ. Петслойни, с УВ защита и т.н. 5 години гаранция за шевовете и 1 или 2 за лодката. Ама материала е скъп и съответно лодката също. Макар че, ако има кой да му я донесе от Русия, мое му излезне горе долу за същите пари.

Твърдите лодки са убаво нещо, ама под 4-ри метра си предпочитам надуваема, с твърдо дъно. РИБ е най убаво, ма кинтите идат дебели. Ако му държиш края, ич не се чуди.

Най - важно си е за кво ти требе лодката. Ако искаш да си мобилен - днеска тука, утре там, ако искаш сам да си я пускаш и да не зависиш от никой - си требе надуваема.

Мое много да се пише по темата, но ако взимаш надуваема гледа да е ПВХ. Без да правя реклама на Селвата - човека е изкарал добри цени за добри лодки.
badvan
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 23:07
Местоположение: по морето

Мнение от badvan »

ghost е абсолютно прав :idea:
А задачката за избора на лодка е много проста. Трябва да е ясно ЗА КАКВО ще се ползва лодка, КОЛКО души ще трябва да се возят в нея (респективно колко товар или багаж), КЪДЕ ще се ползва (респ. къде ще се спуска на вода), и каква ЦЕНА за какво КАЧЕСТВО е готов да плати човек.
Преценяш си с кое от всичките изисквания си склонен да направиш компромис и си готов.
Zlak това, което така добре обясняваш важи за всички други лодки. И за използваемата площ (виж хондите), и за броя надуваеми секции (4-та секция обикновено е надуваемия кил). А за гаранционният срок по-този начин можеш да разсъждаваш и за телевизора си у дома. Какво го правиш като му изтече гаранцията?
Разбира се, че има и по-качествени, само че са 2 пъти по-скъпи. Не разбрах само къде ги има тези Honda и Selva по 1300-1400 с дължина над 3 метра :?:
Аватар
steaven
Мнения: 107
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 17:30
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти

Мнение от steaven »

Благодаря на всички колеги за мненията и понеже не ми е първата лодка се реших да се охарча и днес ми пристига ето това http://www.yamaha-motor.bg/products/mar ... t_250t.jsp
п.с. иначе лодката я ползвам предимно за захранване и оглед на водоема със сонара/шаранджия съм/ и по рядко за влачене предимно бяла риба.
Наслука на всички.
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Не искам да влизам в безнислени спорове!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не ми е приятно да цитират части от мнението ми извън контекста на изказването.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поста ми беше конкретно за тази руска лодка и цената и, и много по-добри лодки за съвсем малко-повече пари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не ми се рови в тези руски сайтове та нека колегата Гост даде цените на посочените от него лодки и дали те се внасят в България.
Не отричам върховите постиженията на руската индустрия само че много рядко техни продукти успяват да се наложат и да се конкурират на реалния световен пазар.

ПС: Сменил съм 3 руски/украински/ надуваеми лодки от три различни производители, сега ползвам алуминиева /руска/.
ghost
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 15:49
Местоположение: Варна

Мнение от ghost »

iogo написа:Не искам да влизам в безнислени спорове!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не ми е приятно да цитират части от мнението ми извън контекста на изказването.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Поста ми беше конкретно за тази руска лодка и цената и, и много по-добри лодки за съвсем малко-повече пари!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не ми се рови в тези руски сайтове та нека колегата Гост даде цените на посочените от него лодки и дали те се внасят в България.
Не отричам върховите постиженията на руската индустрия само че много рядко техни продукти успяват да се наложат и да се конкурират на реалния световен пазар.

ПС: Сменил съм 3 руски/украински/ надуваеми лодки от три различни производители, сега ползвам алуминиева /руска/.
Колега, ако съм те обидил - Извинявай.

Обаче не съм цитирал част от мнението, а ЦЯЛОТО ти мнение - можеш сам да провериш. И преди имаше такава тема - ПВЦ или руски лодки, сега нещо подобно. Руснаците също правят качествени надуваеми лодки, само че за по високото качество и цената е съответна.
Посочените от линка лодки не се внасят в Б-я, но имам приятели в Русия, които са доволни от тях и смятат, че не отстъпват по нищо на другите ПВХ лодки.
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

:lol: :lol: :lol:
Не съм се засегнал.
Смисъла на поста ми беше, че тези които съм цитирал са на светлинни години от тази за която питаше Стивън.
Ако имах нужда и финансови възможности и трябваше да избирам между руските и Zodiac или Yamaha бих избрал последните без да се аргументирам защо.
Може би съм пристрастен и не съм прав, но това ми е мнението.
Последно промяна от iogo на Пон Май 22, 2006 14:28, променено общо 1 път.
badvan
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 23:07
Местоположение: по морето

Мнение от badvan »

И аз се извинявам ако неправилно съм цитирал някого. :?
Iogo и аз съм така, ако не зависеше от цената и аз бих си купил Zodiac, Yamaha, Honda, Selva и от този сорт. :wink:
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Колега Александър, мисля че изказването ти не е по темата.
Чети внимателно!!!!!!
Въпроса беше дали човека да си купи Карайдел за 1000 лева, и отговорите бяха че за още 300-400 лева може да се купи много по- хубава лодка.
От изказването ти ми се струва че жаланието ти е да си мериш оная работа с другите.

ПС: и аз влача с руска лодка!!!!!!!
ПС: следих подробно темата за руските лодки.... :wink:
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Да, няма 3.2 но има 2.6 метра за тези пари.
Карайдела го брой 2.7 метра.
Моето скромно мнение е че не си заслужават 1000 лв за точно тази лодка.
Гананционен срок - три месеца , а срок на годност три години и отгоре . Какво значи това? Гарантираме ти че ще бъде здрава повече от три години , но ако стане нещо след шестия месец - проблема си е твой Оправяй се.
Дължината е 320 см
Изглежда добре , но погледни реално колко ти остават за ползване?
Приблизително 50см. отпред и още толкова отзад. Остават ти 220 см в които трябва да се съберете двама човека с такъмите. Това го има и при други надуваеми лодки , но нека габаритите не те подвеждат.
И нещо никак немаловажно:
Камери три - за каква сигурност говорим?
Няма нужда да отричаме качествата на Zodiac, Yamaha,Honda...........
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Мнение от SELVA »

правите ли разлика между маркова лодка и яка лодка?

яка лодка е lomac. италиaнска
ето линк:
http://www.inflatableboatslomac.com/adm ... d=1&url=en

ето и цената й 1290 евро.
http://www.solemarnautica.it/public/List_lomac.htm
нищо особено. просто лодка.

маркова лодка е suzuki /suzumar/ (kakto i yamaha, honda, quicksilver)
ЕТО КЪДЕ СЕ ПРАВИ suzuki:
http://www.maxxon.com.cn/docc/main.htm#

и къде се продава:
http://www.suzuki-marine.co.uk/suzumar/sz360a.php
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”