Мотор за Мичуринка.

Минава, големият кораб минава ...
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от svetoslav7704 »

При двигателите за лодки кубатурата е най съществения параметър.Който си мисли, че не е така да види каква е кубатурата на Honda bf225 и да се замисли защо е такава.Лесно е да направиш мощен двигател с малка кубатура и високи обороти ама как ще го развъртиш без скоростна кутия :idea: Давам за пример въпросната марка,защото са любители на високите обороти и имат атмосферни двигатели над 300кс с кубатура 2.0l.Тоест ако Сашко сложи карб. от 6кс трябва да разбута газоразпределянето и да сложи винт с по малка стъпка.Ако не се бута вала ще вдига по високи обороти само без товар. :mrgreen: Ако пък сложи по агресивен вал съответно ще загуби въртящия момент в ниските обороти.Но за момента има само двигател с по висок разход на гориво. :mrgreen: Саше проверявай и нивото на маслото при тролинг да не се вдига от неизгорял бензин :idea:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

Утре го сглобявам,хрумна ми една нова идея и нея ще я приложа,но пробата на лодката ще ми даде отговор,дали е възможен Тунинга на извънбордовите и има ли почва у нас! :roll: За скутерите примерно се продават кит-ове от 70кубика за вграждане на 50!Всеки двигател подлежи на Тунинг,в това не се съмнявам! :wink: Гледах едни русначета как разпробиват карбото на Сузуки 2.5,щот Японците са запечатили винта за обогатяване на сместа-бензиновата пробка,та има и по-луди от мен! :mrgreen:
rivan
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 11:10
Местоположение: sf
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от rivan »

Trofei написа:
rivan написа: Колега, мощността идва и от кубатурата, и от храненето на двигателя.Колкото повече обем, толкова повече бензин му трябва, за да работи при оптимална смес.Ако обратното беше вярно, всички двигатели щяха да са с еднакъв обем на цилиндрите
Извинявай,но тотално бъркаш! :shock: Кубатурата не играе никаква роля при мощността! :wink: Мощноста зависи на първо място от горивната система,в случая от карбото! :wink: Ето ти ти пример,в Ф1 имаме 1600кубика и 1000конски сили без турбо или компресор! :idea: На второ място мощноста идва и от редуктора=Нютонметри,но в случая не е от значение-еднакъв е при 4,5 или 6коня! :idea:
Колега ,даваш за пример Ф1.Там има огроничение на кубатурата, за да намалят съответно мощността, че много се трепят.в резултат на това се разработват двигатели, при които вадят 1000 кс от 1600 куб см, но животът на такъв двигател е 2-3 състезания, респ. 200-300 часа работа.Ако тези показатели те задоволяват може да извадиш и 30 кс от 100 куб см , но всичко е компромис или с разхода на гориво, или с живота на двигателя.
Мъжете никога не порастват, само играчките им стават по-скъпи!
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Тодор Василев »

Няма такава формула или двигател с вътрешно горене.
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Чичо Том »

Тая лодка не е за 6кс. мотор.Става опасно.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Замислям се за Геново -9.8 2т да икономисам някое и друго килце, че с тези 7-8 км/ч не става за преходи и не можах да обиколя Ивайловград... :) . Че те сомовете се бяха изпокрили и само се разхождахме.
И винтове сменях, но старатя ямашка 4к.с. толкова може.
Пък живот и здраве, ще сменя и лодката...
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

Брат с тоя мотор ептен на Ну-Погоди че заприлича .
А че с Геновото че се наиграеш и това е 100% , освен ако не се изсипеш за ново , и стискаш зъби колкото изкара след гаранция.
Успех с размислите , и се зачети повече в обществените мнения преди да купиш поредното нещо от което требе да се отървеш преди да си го ползвал.
:tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Чичо Том »

Проблема не е във двигателя а във лодката.Тая лодка не е бегачка а гребна.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от promarine »

gele kapaciteto написа:....
А че с Геновото че се наиграеш и това е 100% , освен ако не се изсипеш за ново , и стискаш зъби колкото изкара след гаранция.
Успех с размислите , и се зачети повече в обществените мнения преди да купиш поредното нещо от което требе да се отървеш преди да си го ползвал.
....
Геле, кажи колко човека с такъв мотор познаваш и какви проблеми са имали, та си толкова компетентен и категоричен със съветите?
Мога да те известя, че откакто е излязъл модела имаме поне 30-40 продадени такива мотора и освен няколко сменени импелера и три-четири сменени бобини под-маховика, за друг проблем с тези мотори не си спомням. А някои от тях се използват от професионални рибари всеки божи ден от 3-4 години.
....
www.plodex.eu
....
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

Андоне - не го казвам с лошо , даже препоръчвам на човека по добре да си го вземе нов , отколкото да отървве некой от боклукът му .
Под боклук имам предвид Изморени коне и мотори които са прегрявани и скапани от работа , които в последствие въпреки малкото си години - хвърлените по тях средства не си заслужават парите на фона че ти излизат като Нов с Гаранция .
Общо взето нов мотор какъвто и да е той( стига да се покрива от гаранция ) , ако си му първи собственик и го обгрижваш както трябва , съм на мнение че ще изкара доволно много за дадените пари .
Аз лично Мачка у Чувал повече няма да си купя , и не мога да дам такъв съвет на някой ако не му гарантирам за това .
Извинявам се ако съм прозвучал крайно , и съм те засегнал - но не съм имал това предвид .
Смятам че доуточних гледната си точка :oops:

И все пак да се доискажа :
Към колегата ziroko
Колега - не забравяй да благодариш подобаващо ,на хората които те насърчиха да си Биеш от Главата тази лодка , и се ослушвай за подобни - които при така зададените параметри ще ти напълнат папката за Л.С. с предложения за мотор.

п.п. Понеже не съм толкова богат , предпочитам да спестя като се набутам за Ново - а не да изхвърлям на някого БОКЛУКА , па и да си платя за това
:11:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Прав си, Геле. Нов му е майката, с Андон си поговорихме и ще му отида на "гости". :)
А на тази лодка се спрях, заради лесното транспортиране върху покрива на вана, ама....
Като гледам моторите, на доста реновирани марки-различна мощност с еднаква кубатура.
При Геново кубатурата расте пропорционално с мощноста. А аз съм фен на кубиците.
"Изпилените" мотори си мисля, че умират по-бързо-лично мое мнение.
Някога имах Иж спорт-350 cc, 32ks. и чупеше бутала и валове. А Планетката с нейните 19 кс при същия обем , беше вечна. Уж все руско.
За мен е неестествено да вадиш от двигател 1.6, 150 коня. Виж, ако е 3 литра, друга работа. :) По-го
лям кубик, по-голям въртящ момент. Ама пустите му екологоии...
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

ziroko написа:Прав си, Геле. Нов му е майката, с Андон си поговорихме и ще му отида на "гости". :)
А на тази лодка се спрях, заради лесното транспортиране върху покрива на вана, ама...........
........ама ???? И аз минах по тоя път , малка лодка връз колата - но когато километрите станат повече и редовни ( па и кога си сам ) разхода за една година е точно колкото един колесар .
Да се надявам че следващата ще ти е минимум 4м и твърд корпус .

Успех :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

gele kapaciteto написа:
ziroko написа:Прав си, Геле. Нов му е майката, с Андон си поговорихме и ще му отида на "гости". :)
А на тази лодка се спрях, заради лесното транспортиране върху покрива на вана, ама...........
........ама ???? И аз минах по тоя път , малка лодка връз колата - но когато километрите станат повече и редовни ( па и кога си сам ) разхода за една година е точно колкото един колесар .
Да се надявам че следващата ще ти е минимум 4м и твърд корпус .

Успех :tup:

Aко ме посъветваш за някой модел с този размер и приемлива цена, ще съм ти благодарен! :11:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

ziroko написа:
gele kapaciteto написа:
ziroko написа:Прав си, Геле. Нов му е майката, с Андон си поговорихме и ще му отида на "гости". :)
А на тази лодка се спрях, заради лесното транспортиране върху покрива на вана, ама...........
........ама ???? И аз минах по тоя път , малка лодка връз колата - но когато километрите станат повече и редовни ( па и кога си сам ) разхода за една година е точно колкото един колесар .
Да се надявам че следващата ще ти е минимум 4м и твърд корпус .

Успех :tup:

Aко ме посъветваш за някой модел с този размер и приемлива цена, ще съм ти благодарен! :11:
Брат дай знак по тел 0888234747 , че са много въпроси и също толкова отговори :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”