Мотор за Мичуринка.

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Здравейте, колеги!
Дойде време и аз да се включа във вашето общество. Пълен новобранец съм.
Реших да започна с една пластмасова мичуринка 3 метра, която купих наскоро и дилемта се стовари върху мен: Какъв да е моторът! :shock:
Определено обичам сладката вода. Но живея на брега на морето. Лодката ще я ползвам като семейна. :) , с тенденция да усвоявам тролинга. Но искам и да усещам тръпката от разходка с лодка. Вятър в косата и прочие... :)
Чета, чета, и не мога да реша, колко мощна и каква да е машинката.
Ще се радвам да ме напътят опитните,"стари кучета" :)
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

Искаж да кажеш - 2.95 може би ???
Ако е така , за семейна ще береш ядове , отделно дълго няма да тролиш с нея - супер нестабилна е .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Странно. Препоръчаха ми я за стабилна.
Още не съм я пускал на вода по разбитаеми причини.
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от kiril_bulgaria »

За тази ли лодка става въпрос:

FISH BOAT 295
Преносима двуместна гребно-моторна лодка
L = 2.95 m
B = 1.25 m
Тегло - 50 kg
Препоръчително мощност 1.5 - 4 hp

Лодка преносна.jpg
Лодка преносна.jpg (139.59 KiB) Преглеждано 4959 пъти
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Да, тази е лодката. Благодаря! Все отнякъде се започва.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Мой познат ми предложи едно Джони , 6-ца, 4 такта, "като нов" за 1400. Да се спра ли на него?
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

Зимай , ич не се чуди
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от kiril_bulgaria »

Преди да купиш мотора, пусни лодката на вода и виж дали това е твоята лодка.

Бил съм на риболов с Божидар, пред църквата в Царево, със същата лодка, и през целият риболов съм си мислил, защо не си взех спасителната жилетка.
Няма място за двама човека с чепарета.
Движиш се на четири крака.
Абе, втори път няма да повторя.

Пусни лодката на вода, виж някой колега с подобно моторче за проба и тогава давай 1400лв за мотор. Защото може да решиш, че това не е твоита лодка за морето. За язовир може би става, незнам.

ИДЕЯ: Вземи моторчето да го пробваш. Така хем ще видиш качествата на лодката, хем ще разбереш дали е читаво моторчето.

Въпреки, че имах лодка 3.60 и мисля, че беше една от най-стабилните за морето в този размер, ще премина на 4.60. Максималното, което мога да си позволя като стопанисване.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Лодката ще е за язовир. В неделя ще я пробваме с една двутактова 7-ца на Цонево. Дори ще открием риболова. :)
Независимо, че живея във Варна, морските разходки не са ми прериоритет. Реших да започна с нещо малко и евтино,( а и се събира във вана) за да разбера дали лодката ще ми даде това, което получавам от мотоциклета!
Живот и здраве, ако се получи, ще мисля за развитие. Харесал съм си един 4.5 метров скутер :)
ПП Джонсънът е на 400 км от тук, така, че няма как да го пробвам. Ако го вземам, ще е на принципа - мъжка приказка.
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от kiril_bulgaria »

Харесвам хората, които си държат на думата. С тях се работи добре, знаеш, че каквото е казал или писал, ще държи на думата си. Няма шикалкавене.
Успех и дано да попаднеш на човек, от който вземаш моторчето. Че малко останаха.

Искам да видиш какво съм намерил в интернет. Може и да е вярно, може и да не е. То всеки един пише разни небивалици. А няма начин как да го проверя. Вероятно е заради намаляне на теглото при четиритактовите двигатели.

•Днес видях разпределителен вал на Ямаха 4кс 4т.2008г. Моя е същия, парт номер 373173 .
Валчето е от някаква пласмаса нещо и зъбите на зъбното колело бяха изкъртени почти всичките без 2 :)
Предупреждавам всички притежатели да този модел Ямаха , може и Селва, да знаят какво може да им се случи.
Когато сте предупредени, Вие внимавате!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

kiril_bulgaria написа:Бил съм на риболов с Божидар, пред църквата в Царево, със същата лодка, и през целият риболов съм си мислил, защо не си взех спасителната жилетка.
Няма място за двама човека с чепарета.
Движиш се на четири крака.
Абе, втори път няма да повторя.
10 години съм с подобна,но Тутраканка и не ми се четат глупости от неопитни хора,които си позволяват да се правят на безсмъртни и влизат в морето без спасителни жилетки! :mrgreen: Виждал съм и в Гърция да ползват същите лодки,но с по-голям кил! :wink:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

ziroko написа:Мой познат ми предложи едно Джони , 6-ца, 4 такта, "като нов" за 1400. Да се спра ли на него?
Перфектен е точно за тази лодка и няма разлика със Сузуки 6 освен белия цвят!Цената е почти наполовина от нов,но важното е къкъв е бил предишния собственик и да не е над 1000мото-часа! :roll:
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от bozaka »

Trofei написа:
kiril_bulgaria написа:Бил съм на риболов с Божидар, пред църквата в Царево, със същата лодка, и през целият риболов съм си мислил, защо не си взех спасителната жилетка.
Няма място за двама човека с чепарета.
Движиш се на четири крака.
Абе, втори път няма да повторя.
10 години съм с подобна,но Тутраканка и не ми се четат глупости от неопитни хора,които си позволяват да се правят на безсмъртни и влизат в морето без спасителни жилетки! :mrgreen: Виждал съм и в Гърция да ползват същите лодки,но с по-голям кил! :wink:
Не те знам кво си имал 10 години ма тва съм го преживявал 2 год. Няма такъв кошмар! Не на четири и глава ползваш за предвижване! А изправяне в нея си е руска ролетка! Пробвай я преди да купиш мотора, когато е в движение се ядва ма на място е нечовешко!!!
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Ionko.Topalov »

За пръв път се качих на такъв модел лодка през 1993г.Изполвали сме я предимно за риболов на попчета и лихмоси.Събитието се развива на къмпинг Златна рибка до Созопол.Понеже бяха бедни години,никога не сме се возили по-двама.Винаги екипажа се е състоял от трима души. :) :) Който е приминавал, пролива между Созопол и острова,за да се стигне до мидарниците,при силен вятър знае за какво става дума,а такъв почти винаги имаше.До такава степен ми хареса,плаваемостта,надежността и сигурността на тази лодка,че копирах матрица от оригинала и си извадих моя,която ползвам до ден днешен.Клатила се е,еми клати се... :lol: Не може да се седи прав,еми не може... :lol: Но това не означава че лодката не струва.Когато искам да съм прав,да танцувам и да не ме клати,се качвам на другата лодка,която е малко по-голяма от тази :wink: и е с още по-надеждни показатели.

П.п
Колега да ти е честита със здраве да си я ползваш.От три до шест конски сили,няма да имаш проблеми!
...
19191187_1308127442636058_781377611_n.jpg
19191187_1308127442636058_781377611_n.jpg (53.57 KiB) Преглеждано 4757 пъти
19244412_1308140995968036_542572862_n.jpg
19244412_1308140995968036_542572862_n.jpg (88.35 KiB) Преглеждано 4757 пъти
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Благодаря, момчета!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”