Мотор за Мичуринка.

Минава, големият кораб минава ...
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

bozaka написа: Не те знам кво си имал 10 години ма тва съм го преживявал 2 год. Няма такъв кошмар! Не на четири и глава ползваш за предвижване! А изправяне в нея си е руска ролетка! Пробвай я преди да купиш мотора, когато е в движение се ядва ма на място е нечовешко!!!
Моята е с двойно дъно и 2.5магарета и минавам отсекъде до скорост на вятъра 10м/с.Човек трябва да знае 2 и 200,като за предпочитане е да тръгне от 2 нагоре,че обратния вариант е по-тегав,Версай ми! :wink:
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

След изпитанието на Цонево-
оказа се, че това не е най-стабилната кодка на света. Но се свиква с равновесието.
Моторчето беше един читав евънруд 6 кс, но повече от 9 км в час с двама от по 100 кила не вдигна. Дали пък не беше от дъжда, който ни придружаваше... :)
Оста, която променя ъгъла на мотора беше ръждясала и не можахме да го преместим под друг ъгъл подходящ за тази лодка. Вероятно от там дойде и ниската скорост.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от gele kapaciteto »

Принципно няма как да постигнеш някякви впечатляващи скорости с Ореховата Черупка .
Както бях писал по назад - внимавай с жената и детето ( също и с хора които не са се качвали на лодка ) едно грешно движение , и сте всички у водата.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

ziroko написа:След изпитанието на Цонево-
оказа се, че това не е най-стабилната кодка на света. Но се свиква с равновесието.
Моторчето беше един читав евънруд 6 кс, но повече от 9 км в час с двама от по 100 кила не вдигна.
Оста, която променя ъгъла на мотора беше ръждясала.
Хем читав,хем ръждясал? :roll: Повече от 10км/ч за риболов за какво са ти?Само туристите искат да изпъкнат с мощност,докато при риболовеца хванатата риба е над всичко. :wink:
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Здравейте!
Въпросът ми е към опитните лодкари:
Ако на двигател Ямаха 6Е3-5кс се поставии карбуратор от Ямаха 6Е0-4кс, ще се усети ли разликата в мощноста?
Когато купувах 6Е0, ми дадоха бонус 6Е3, който трябва да се профилактира.
И дали ботушът е взаимно заменяем към двата двигателя?
Не, че 4-ката не пори водата, но "колкото повече, толкова повече" -както е казал Мечо Пух.☺
По техн. данни разликата в мощноста е от кубатурата. Дали жигльорите и дифузьорът ще са достатъччни за 5-тте коня?
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

ziroko написа:По техн. данни разликата в мощноста е от кубатурата. Дали жигльорите и дифузьорът ще са достатъччни за 5-тте коня?
Бъркаш,мощността идва от карбото а не от кубатурата! :wink: Жигльорите правят разликата между 4 и 5 коня! :idea:
rivan
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 11:10
Местоположение: sf
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от rivan »

ziroko написа:Здравейте!
Въпросът ми е към опитните лодкари:
Ако на двигател Ямаха 6Е3-5кс се поставии карбуратор от Ямаха 6Е0-4кс, ще се усети ли разликата в мощноста?
Когато купувах 6Е0, ми дадоха бонус 6Е3, който трябва да се профилактира.
И дали ботушът е взаимно заменяем към двата двигателя?
Не, че 4-ката не пори водата, но "колкото повече, толкова повече" -както е казал Мечо Пух.☺
По техн. данни разликата в мощноста е от кубатурата. Дали жигльорите и дифузьорът ще са достатъччни за 5-тте коня?
Колега, мощността идва и от кубатурата, и от храненето на двигателя.Колкото повече обем, толкова повече бензин му трябва, за да работи при оптимална смес.Ако обратното беше вярно, всички двигатели щяха да са с еднакъв обем на цилиндрите или пък с еднакви карбуратори.И поне от моя скромен опит, всеки напън да сътворя нещо различно от заводското е завършвал с крах.Успявал съм да вдигна мощността, но за сметка на неоправдано висок разход на гориво, или да сваля разхода, но за сметка на тотална загуба на мощност.
Така ,че моят съвет е да се опиташ да намериш оригинален карбуратор, или да ремонтираш стария.
Единствените двигатели,за които аз знам, че им се вдига мощността само със смяна на два жигльора са Ямаха 9,9 и Ямаха 15 к.с.При тях всичко, с изключение на тези два жигльора е еднакво т.е. 9,9 е скопена откъм хранене 15-ка.При теб случаят мисля не е такъв.
И сега една молба: кажи ми моля те какво е съотношението масло-бензин при твоя 5С 6Е3 мотор!В нета на повечето обяви за продажби има снимки с лепенки 1: 100!вярно ли е?
Мъжете никога не порастват, само играчките им стават по-скъпи!
cat
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Яну 31, 2016 23:22
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от cat »

Малко закъснял отговор , до миналата година влизах с точно такава лодка в морето , изправянето в нея е проблем не че не може ама си е рисковано . Бутах я с един 3,5 к с и 8 до 10 км/ч си плаваше лодката . Мнението ми за нея , хубава лодка но в морето сам и трябва много да внимава с вълните видиш ли че плиска през транеца там е най ниска незабавно към по тихи води . Моята беше изцяло двукорпусна прибоя я е пълнил догоре с вода и пак си плаваше като коркова тапа ,продадох я заради ниските бордове и невъзможността да вземам втори човек с мен .
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от ziroko »

Обещаха да ми изпратят оригиналния карб за 6е3.
Благодаря, колеги!
За сега само по язовири ходя. Вярно, че не е най- стабилната лодка на света! Но като за новобранец, става.
А за маслото-на ботуша отвътре при двигателя пише 1:100, а на табелата отвън -4с6е2. двигателят е 6е0...Луда работа, яки интервенции. 6е3 е разглобен и мисля на есен да сваля 4-та и да избера по подходящия вариянт.
Имал съм много двутактови мотоциклети, но такова съотношение не съм срещал.
Карай си с 20 мл на литър и си свиркай!
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Shonata »

:oops: Здравейте,на Ямаха моторите им дават съотношение 1/100 след разработка те са единствените май с това съотношение .Карай го по предписание с хубаво масло и няма да имаш проблем.
Поздрави.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

rivan написа: Колега, мощността идва и от кубатурата, и от храненето на двигателя.Колкото повече обем, толкова повече бензин му трябва, за да работи при оптимална смес.Ако обратното беше вярно, всички двигатели щяха да са с еднакъв обем на цилиндрите
Извинявай,но тотално бъркаш! :shock: Кубатурата не играе никаква роля при мощността! :wink: Мощноста зависи на първо място от горивната система,в случая от карбото! :wink: Ето ти ти пример,в Ф1 имаме 1600кубика и 1000конски сили без турбо или компресор! :idea: На второ място мощноста идва и от редуктора=Нютонметри,но в случая не е от значение-еднакъв е при 4,5 или 6коня! :idea:
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от d.d »

Trofei написа:
rivan написа: Колега, мощността идва и от кубатурата, и от храненето на двигателя.Колкото повече обем, толкова повече бензин му трябва, за да работи при оптимална смес.Ако обратното беше вярно, всички двигатели щяха да са с еднакъв обем на цилиндрите
Извинявай,но тотално бъркаш! :shock: Кубатурата не играе никаква роля при мощността! :wink: Мощноста зависи на първо място от горивната система,в случая от карбото! :wink: Ето ти ти пример,в Ф1 имаме 1600кубика и 1000конски сили без турбо или компресор! :idea: На второ място мощноста идва и от редуктора=Нютонметри,но в случая не е от значение-еднакъв е при 4,5 или 6коня! :idea:
Ако сложиш и малко обороти за вкус ще звучи съвсем достоверно. :tup:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

d.d написа: Ако сложиш и малко обороти за вкус ще звучи съвсем достоверно. :tup:
Оборотите са пряко следствие на карбото при отварянето на клапата за горивната смес! :wink: Ако се нагнети горивната смес в карбото,то от 6коня може да стане и 30коня за определено време! :mrgreen:
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от d.d »

Trofei написа:
d.d написа: Ако сложиш и малко обороти за вкус ще звучи съвсем достоверно. :tup:
Оборотите са пряко следствие на карбото при отварянето на клапата за горивната смес! :wink: Ако се нагнети горивната смес в карбото,то от 6коня може да стане и 30коня за определено време! :mrgreen:
Упорит си!
Вмъкни сега и стехиометричния състав на сместа, като лекинко го пречупиш през конкретния работен обем, и след като го решиш уравнението /гледай да не се попрекали с оборотите междувременно де/ ми подскажи от къде даси купя и толкова калоричен бензинец, та да накарам, и моята шестичка да изкара 30 кончета на винта. Дори и за малко. Ама без да я последва буталцето.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Мотор за Мичуринка.

Мнение от Trofei »

d.d написа: Вмъкни сега и стехиометричния състав на сместа, като лекинко го пречупиш през конкретния работен обем, и след като го решиш уравнението /гледай да не се попрекали с оборотите междувременно де/ ми подскажи от къде даси купя и толкова калоричен бензинец, та да накарам, и моята шестичка да изкара 30 кончета на винта. Дори и за малко. Ама без да я последва буталцето.
За малко можеш да пробваш с Нитро! :wink: :mrgreen: Оборотите с кое се регулират? :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”