ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Минава, големият кораб минава ...
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Мнение от Trofei »

Шапка ти свалям за образованието и опита,но отсъждаш прекалено крайно за ситуацията.Дай ми решение за двигател от 1300лева ,защото не стигат за нов от 2.5кончета.Не виждам логика италианеца за вкара 200-300евро в реновиране за да го продаде на българин за 500! От :wink: :11:
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Мнение от kiril_bulgaria »

Trofei, повярвай ми, излизат отвреме на време хубави двигатели. Важното е да не се бърза.

Самият аз си продадох (обещах да го дам, когато съседа събере парите, в гаража е все още) двигателчето за 1500лв, Ямаха 5кс, на не-повече/до 50ч, айде да дадем голям толеранс до 100 моточаса - незнам как да ги изчисля, но годишно 2-5-10 пъти за риба, и то пред църквата, ПРАКТИЧЕСКИ НОВ, технически и грамотно подържан. Колко е каран на риболовен изглед? > Винаги бензина във вграденото резервоарче ми е стигал и не съм доливал в морето. Пълна гаранция от мене - 3 месеца , без оглед на моточасовете. Това беше част от обявата. А го продавах, защото продавах и лодката и ще минавам на 4.60лодка, с Ямаха 9.9кс двигател (който вече купих) и преправих на 15кс. със замяна на Reed Valve ass ot 63V-13610-10 > 63W-13610-00 за 15кс и снемане на ограничителя. Който има такъв двигател, знае за какво говоря.

В момента виждам един двигател, който на пръв поглед си заслужава парите, а и продавача малко ще свали, (нормално до 5% -7% от обявената цена в Продавалник):
YAMAHA 40 HP 2004
https://www.olx.bg/ad/yamaha-40-hp-2004-ID6r7yu.html

Наскоро имаше и една Ямаха 8кс, за 1600лв, както и откъдето да го погледнеш, си беше ново двигателчето. То и човека си пишеше, до 20часа. И пишеше, защо се продава - закупуване на по-голям, 15кс. Обявата стоя около месец.

Трябва да се знае защо се продава.
Желателно е да е закупен от Бг (за мене задължително, ако вземам употребяван д-л)
Първи собственик
Фактура и прехвърляне при нотариус
Преди да го закупя, да го чуя как работи, за вътрешни шумове, да измеря компресията и на ръка луфтовете в gear box. Как превключва в движение.
И като видя стопанина, ще преценя дали му е правено зазимяване, дали технически грамотно е подържан.
Ако е отварян - кой го е отварял, защо, да ми покаже опаковките на частите, (може и снимки), които е вложил.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Мнение от gele kapaciteto »

Е колко па толко не го е карал , кат гледам е пълен с Двутактови мотори ( които не ги кара ) :?:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Мнение от Trofei »

kiril_bulgaria написа: Самият аз си продадох (обещах да го дам, когато съседа събере парите, в гаража е все още) двигателчето за 1500лв, Ямаха 5кс,
В момента виждам един двигател,
YAMAHA 40 HP 2004
https://www.olx.bg/ad/yamaha-40-hp-2004-ID6r7yu.html

Наскоро имаше и една Ямаха 8кс, за 1600лв,
Трябва да се знае защо се продава.
Желателно е да е закупен от Бг (за мене задължително, ако вземам употребяван д-л)
Първи собственик
Фактура и прехвърляне при нотариус
Преди да го закупя, да го чуя как работи, за вътрешни шумове, да измеря компресията и на ръка луфтовете в gear box. Как превключва в движение.
И като видя стопанина, ще преценя дали му е правено зазимяване, дали технически грамотно е подържан.
Ако е отварян - кой го е отварял, защо, да ми покаже опаковките на частите, (може и снимки), които е вложил.
Бат Кирил,много задълбаваш в дребни нещица и търсиш нещо,което да ползваш вечно! :shock: Двигателя за лодка не е Жигули,да го чекаш и ползваш по 20-30години,то живота е супер-динамичен и не знаеш под коя саксия си в момента,дали не е под тая дет да те утрепе. :mrgreen: 5,8 или 10 коня,не са 25 а да се фърлиш на 40-ка двутактова и Марешки не мое те спаси. :wink:
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: ЯМАХА 25к.с. 2Т- да или не

Мнение от kiril_bulgaria »

Трофи, при толкова излизания в морето, колкото аз имам, при мене двигателят може да е вечен, и пак да е нов! :D :D :D

Геле, обявата за 40кс я показах като пример.
То и в моят гараж съм събрал 3 двигателя - два мой и на съседа, който няма къде да го остави. Но това не значи, че съм търговец.

Моето мнение, моите предпочитания за лодка за риболов са:
лодка водоизместващ тип, пластмасова, като търся стабилност, а не скорост.
Между 3.60 и 4.60м
Двигателчето да е до 15к.с., 2Т, по възможност ново или да знам от кой го купувам и как е подържано.

Бързите лодки са хубави, радват окото, събират погледа, но не ми са слабост. Затова съм настроен негативно към тях. Но си имат предимства, и то много. Ама наистина много, в новата тема ще ги изброяваме. Мене не ме гледайте - Аз живея още в миналият век.

Я някой да отвори тема за предпочитания за лодка, че да пишем това, което ни е на душата.
Тази тема, където имаше питане да се купи конкретен двигател, мисля че се изчерпа. Отдавна не пишем за конкретният двигател (виж пост №1)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”