Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
XCT
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 13:10
Риболов: речен
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от XCT »

Някой от Вас има ли воечатления от Масло HYS Trolling 10W-30, което се предлага от хидростарт?
От там го препоръчват, като по-добро от ямалюб.
В действителност, еднолитровите туби си личи, че не са заводски пълнени и пакетирани.
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от JOHNNY »

Маслото от скоро се предлага и си мисля, че няма кой да има впечатления от него спрямо друга марка. Реално какво впечатление да има човек, сипва го в мотора, не светят лампи, няма шумове примерно значи е ОК. Друг е въпроса какво се случва в мотора и каква била разликата след няколко хиляди часа работа спрямо друго масло. По-скоро Митко от Хидростарт трябва да сподели от кой е разработено маслото, какви присадки и добавки има примерно, допълнителни спецификации итн. Иначе изпитване в лаборатория, което в БГ ме съмнява да се случи някога за каквото и да е масло.
Късмета е за неподготвените...
popai
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:36
Местоположение: Варна
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от popai »

XCT написа:Някой от Вас има ли воечатления от Масло HYS Trolling 10W-30, което се предлага от хидростарт?
От там го препоръчват, като по-добро от ямалюб.
В действителност, еднолитровите туби си личи, че не са заводски пълнени и пакетирани.
Преди ден,имах същата дилема - дали да пробвам новото масло(препоръчано за тролинг),или да заложа на проверения и препоръчан от производителя - "Ямалюб"!?
Заложих на сигурно и избрах вторият вариант - провереният("Ямалюб"),въпреки,че новото масло по етикет е препоръчително за мотори с повече часове "тролинг".
Сънувам риби-луд ли съм?
valdy
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 23:22
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от valdy »

Оригиналното масло на всички марки си е хубаво, само че има един лек проблем на територията на БГ. Не издържа сервизния си интервал, препоръчан от производителя по една проста причина. Почистващите добавки и другите агенти в маслото са сметнати за Евро 4 и Евро 5 горива! Ако си мислите, че в БГ горивата отговарят на тези стандарти - много се лъжете, откъдето и да зареждате! Та... Образно казано, ако за едно масло е изчислено, че за 100 работни часа с Евро 4 гориво ще получи да кажем 50 единици замърсители, то с горивото в БГ тези 50 единици ги получава за 30-40 часа. Т.е., ако си сменяте препоръчаното от производителя масло на 30-40 часа - няма проблеми. Но какво да се прави, за да може маслото да достигне сервизния си интервал? Ами... Просто трябва да се добавят точното количество присадки и антиразпенители и като цяло ще получите продукт, който да изпълни вашите изисквания. По света има много блендерни фирми, които само с това се занимават! Взимат базово масло (то в едно масло почти 50 % е база) и от там почват да се слагат добавките, които да изпълнят поставеното от клиента задание. Как точно става това? Намирате си блендер, давате му спецификацията на машината, при какви условия, какво натоварване и с какво гориво ще работи, колко искате да изкара с вложеното масло и хората правят пробна доза по зададените спецификации. Слагате я в машината и я тествате в реални условия. След това задължително проба от маслото се връща на блендера за тестове в лаборатория и ако е необходимо се прави корекция на вида и количеството на добавките за постигане на желания ефект. Най-добре е, ако не работите със стандартно гориво, да се изпрати и проба от горивото, с което ще се движи избраната машина. Така блендерите ще се ориентират какво и колко точно да вложат в маслото, за да имате продукт, който да отговаря на специфичните изисквания. Така че не е голяма философия да се направи масло специално за тролинг или специално за високи скорости или специално за...каквото се сетите :) Въпросът е колко би струвало! Обикновено никой блендер не се занимава за поръчки под няколко тона и обикновено цената е доста по-висока от марковото предложение на съответния производител на двигатели. А ако трябва да плащаш и за лъскави бутилки и пакетаж, цената може да дойде и двойна на оригиналното масло, нищо, че като качество най-вероятно ще превишава оригинала.

Относно HYS Trolling - виждал съм пълните технически спецификации на маслото, без майтап, дори превишават супер синтетиката на Yamalube, само че при Yamalube цената е друга :) Познавам и човека от хидрото, едва ли би ме излъгал. В момента карам с такова масло по негова препоръка и нямам никакви ядове. Двигателя е Yamaha 30 коня, купен от него, в гаранция е...едва ли сам ще си сложи главата в торбата, ако не вярваше в продукта, който предлагат. Ако някой друг кара с такова масло - да казва, колкото повече мнения, толкова по-добре...
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от kiril_bulgaria »

И мойте 5ст по темата

Масло HYS Trolling 10W-30 при проверка в Гугъл не се вижда кой му е производителя. Реално ми излиза, че се предлага единствено в ХидроСтарт.

Маслото не фигурира в одобрените масла за Вашият двигател нито за 2015, 2016 и 2017. Поне аз не го открих.

2017 FC-W® Registered Four-Stroke-Cycle Marine Oils List
https://www.nmma.org/certification/oil/fc-w

Тук, в сайта на ХидроСтарт
http://www.hydrostart.com/3.%D0%90%D0%B ... ng_10W-30/
Много ме безпокои формулировката:
…..“Покриващо и дори превишаващо изискванията на най-високия клас за този род масла - NMMA FC-W,….“

„Покриващо“, „превишаващо“ са различни понятия от стандартната инженерна терминология „одобрено“. Тези понятия се използват от търговците, но не и от сертифиционните организации. Там има само термина „одобрено“ масло.

Като завършек на моят пост, Ви напомням, че терминологията, използвана от търговците:
Recommended
Suitable
Used in

е различна от "одобрено".
Approved Oils


Аз не бих купил това масло.
Още повече, че дори на етикета е записано NMMA FC-W, а аз не го виждам в листа на одобрените масла. А веднъж показали некоректна информация за потребителя, оттам нататък това масло е загубило моето доверие.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от lubobg »

valdy написа: Относно HYS Trolling - виждал съм пълните технически спецификации на маслото, без майтап, дори превишават супер синтетиката на Yamalube,
Само да допълня че и евтините масла продавани в Кауфланд имат всички документи и на теория изобщо не се отличават от скъпите на Мобил 1.

За мен това че нещо има всички документи нищо не значи щом чичко Гугъл не знае за него.
За проба пуснах търсачката на Ибей .Търсенето показа 0 резултата. Иначе като напиша Ямалубе доста неща намира :D
Повече какво да говорим............
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от kiril_bulgaria »

Има за какво да се говори, има. За масла мога да говоря достатъчно много.
Колегите от ХидроСтарт да не се засягат. Коментираме масло, което някой снабдител (дистрибутор) им го е доставил. Каквото снабдителя им е казал, те го казват на клиентите. Вътрешно са убедени, че предлагат качествен продукт и затова е в листата им на предлаганите масла. Но дали е така?

Показатели на маслото: (взето от един колега)
Тъй, говорим си за качество на маслата…

КАЧЕСТВОТО на продуктите се определя чрез ОЦЕНКА на техните ПОКАЗАТЕЛИ НА КАЧЕСТВОТО.
Те са твърде разнообразни, затова са класифицирани в няколко основни групи:

1) геометрически, механически, физически и химически– форма, размери, твърдост, плътност, структура, хим. състав,…;
2) експлоатационни – здравина, якост, безопасност, надеждност, удобство при употреба,…
3) сензорни – цвят, мирис, вкус, естетика, хармония, красота…
4) търговски – цена, опаковка, лекота на придобиване, удобство при транспорт, манипулиране и съхранение,…
5) етични и правни – коректност и равнопоставеност в договорните отношения, законосъобразност, патентна чистота,…
6) удовлетвореност от притежанието/употребата – художествена или културна стойност, престиж, уникалност, мода.

Някой от показателите на качеството могат да бъдат лесно оценени чрез директно измерване, други по-трудно, а трети – невъзможно.

По-долу са изброени някои от по-важните физико-химични и експлоатационни показатели на качеството на моторните масла (в скоби са дадени методите на изпитване):

Кинематичен вискозитет (ISO 3104)
Вискозитетен индекс (ISO 2909)
CCS вискозитет (ASTM D5293)
HTHS вискозитет (CEC L-36-A-90)
Температура на течливост (ISO 3016)
Пламна температура (ISO 2592)
Изпаряемост (ASTM D5800, CEC L-40-A-93)
Обща алкалност (ISO3771)
Киселинно число (ASTM D664, ASTM D974)
Пенообразуване (ISO 6247)
Сулфатна пепел (ISO 3987, ASTM D874)
Корозионна агресивност /върху Cu/ (ISO 2160)
Деемулгиращи свойства (ASTM D1401)
Противоизносните и противозадирни свойства (ASTM D2783, ASTM D4172, ASTM D5182)
Въздухоотделителна способност (ISO 9120)
Стабилност срещу механична деструкция (DIN 51382)

Като обикновени потребители сме в състояние да оценяваме качеството на маслата по показателите едва от 3 група нататък (виж по-горе), т.е.
•по цвят,
•мирис и вкус ,
•вид на опаковката,
•коректност на търговеца,
•някаква вътрешна удовлетвореност за уникалност,
•не на последно място цена
и Бог знае още какви показатели, които не са известни дори на производителя.

Въпрос към защитниците на това масло, valdy: по кой показател на физико-химични и експлоатационни качества определихте, къде го изследвахте, в коя лаборатория, по кои методи са изпитвали маслото така, че да твърдите, че дискутираното масло е по-хубаво от масло с одобрение от FC-W® Registered Four-Stroke-Cycle Marine Oils List?

Валди, показваш ми протоколите, а аз ще видя да вляза в сайта на сертифицираната лаборатория. Фирмени листи с печати има много, ама много, без реално покритие. Без лабораторията да знае, че някога е изпитвала маслото. Те и затова, всяка лаборатория качва резултатите с одобрени масла в сайта си в интернет. При мене, такива сертификати ги виждам всеки ден. :D

Винаги има подправени масла, разляти някъде в гараж с хубави тубички и цветни етикети.
Затова масло се взема от вносител, който прави дистрибуция.

Мое мнение.
Аз каквото имах да кажа, го написах. Оттук нататък всеки си прави изводите и си взема решенията. В тази дискусия съм до тук.

Ето я и въпросната тубичка, със сертификацията на етикета FC-W® .

maslo-hys-trolling-new.jpg
maslo-hys-trolling-new.jpg (53.68 KiB) Преглеждано 5038 пъти
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от gele kapaciteto »

При проблем свързан с маслото , производителя носи отговорност.
Ако производителят не разполага с Анализно свидетелство за изпитанията на маслото , каква отговорност носи ???- Гаранция Франция .
Понеже също съм в джаза с маслата , смея да твърдя че цените на Българският пазар са прекалено завишени , и това допринася да се появяват различни брандове докато пазара се насити , и цените се нормализират .
Често срещано явление е и едно и също мАсло да бъде под 5/10 различни бранда , и тогава се получава "Франкфурдската схема за наемател" а именно ( колкото и да сменяваш квартирите , неможеш да избягаш от наемодателя - монопола е в един човек)
Най вероятно от Хидростарт са се светнали кЪ да изкарат некой лев , но дано освен количество и цена - да са го докарали и на качество .
Аз лично не бих си взел това масло , все още съм прекалено беден за да си правя експерименти за сметката на друг.
"КАЗАХ" Хан Аспарух
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от svetoslav7704 »

Добре, ами какво правим ако маслото, което се препоръчва в инструкцията за нашия двигател не фигурира в изброените от списъка на NMMA.Интересното е, че и маслото с марката на двигателя също го няма в списъка или поне не с този вискозитет.Иначе на опаковката пише ,че покрива NMMA FC-W :shock:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
JOHNNY
Мнения: 266
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 20:41
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от JOHNNY »

kiril_bulgaria написа: Каквото снабдителя им е казал, те го казват на клиентите. Вътрешно са убедени, че предлагат качествен продукт и затова е в листата им на предлаганите масла. Но дали е така?
Аз лично не вярвам, че от Хидростарт ще предлагат масло, което са "взели на доверие" и не е преминало тестове през лаборатория. Още повече, че го препоръчват за чисто нови гаранционни двигатели, за които носят пряка отговорност.
Късмета е за неподготвените...
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от kiril_bulgaria »

HydroStart е една от наистина сериозните компании на българският пазар.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от gele kapaciteto »

Всеки сам решава как при кого и за какво да си харчи парите .
Доста прозводители на машинарий въртят един гаден номер - а именно липса на всякакви параметри и спецификации , с цел да купуваш само от тях маслата и гресите за потдръжка .
В краина сметка и техните продукти са поръчани от даден производител , но няма как да знаеш какъв е точно продукта - нема начин съобразяваш се ( та даже да е М10 D ) .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от gogopike »

kiril_bulgaria написа:HydroStart е една от наистина сериозните компании на българският пазар.
Да,Митака е супер коректен.Щом това масло е в сайта значи спокойно можете да си го купувате.Митака няма да си сложи
репутацията на карта ако маслото е боклук.Кво са навъдихте все професори.Ходете за риба повече и не се занимавайте с глупости.
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
Аватар
Geo
Мнения: 650
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 13:09
Местоположение: с.Сливито
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от Geo »

Вече 10 години пазарувам от Хидростарт.Често ми се обаждат от фирмата със съвети относно избора ми,който не винаги е бил най-удачния,но винаги съм получавал от тях оптималното.
Пиша тези няколко реда,защото като получих маслото, също огледах внимателно опаковката.Инфото от нея е оскъдно,но факта че ми бе препоръчено от търговеца,който никога досега не ме е подвел ми беше достатъчна....
На практика не споделям мнение за маслото,а за търговеца,за което се извинявам,а отзивите за маслото,както и коментарите оставам за сега на вас.Смяната ми е след 70 ч.
Когато започна да пускам всичките си сомове,значи съм изкачил върха в риболова и недостатъците ми ще останат назад.
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Мнение за Масло HYS Trolling 10W-30

Мнение от Тодор Василев »

Преди 10 години мои клиент си купи поредната нова кола няма да споменавам марката само ще
Кажа че колата беше над 100 К.
Естествено известно време я поддържаше в ауторизирания сервиз ..
Един ден ми звъни и ме пита може ли да си донесе маслото от официалния сервиз аз да му го сменя
Че били заети па тои бързал.
Носи ми маслото и гледам тубата се едно е висяла на витрината и я е пекло слънце една година.
Питам го кво е тва масло .
Официалния го внасял специално за марката.
Питам колко струва излиза че е по скъпо от наѝ реномираните масла.
Гледам колата събира 7 л. Тои носи 9 л. В разфасовки по литър.
Питам що .
Ми тая кола си харчи по 3-4 л. От смяна до смяна ми казва клиента.
Направо не издържах и почнах да разглеждам тубата.
Оказа се че това масло е спряно от продажба и изтеглено от пазара щото не отговаря на изискванията
И не отговаря на етикета.
И това се е случило 3 години преди да попадне в моите ръце.
Факт е че колата за 6 месеца и бяха навъртяли 70-80 хиляди.
Факт е че след смяна на марката масло колата почна да харчи 1.5 л. За 10 000 км.
Факт е че колата не и се беше счупил двигателя с тая боза.
Имам още Подобни истории.
Но българина си е БАИ Ганьо и никои нищо не може да направи.
Моя съвет е да си пазарувате маслата от официални вносители на МАСЛО не от OLX .
Отсъпките са предназначени за търговците не за краиния клиент .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”