Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Минава, големият кораб минава ...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Plat1ka »

Здравейте колеги, изправил съм се пред чуденка какъв ел. двигател да си взема. Искам ел. двигателче главно заради това, че ми трябва нещо леко, лесно за обслужване и все пак да ме бута от място до място като искам да се местя. Бензиновите са ми малко срашни още от към поддръжка, масла филтри и други такива чуденски по тях.

Разглеждам различните модели ел. двигатели. Истината е че харесвам ревютата на Мин Кота и като цяло техните варианти за ел. двигател но на пазара се предлагат и разни други модели които по характеристики (поне на хартия са по-добри от Мин Кота) или поне аз така го разбирам сравнявайки тяга, можност и кг.

Питанката ми е следната какви са пюсовете за Мин Кота и какви са минусите за останалите двигатели като за пример ще ви пусна един два линка на това което гледам и съм се спрял на него.

http://riboco.com/index.php?mod=product&show=2967&click Това е едното предложение което има добра мощност и цената му е приемлива.

https://www.fishing-market.com/shop/has ... 0%BA%D0%B0 Това е другото подобно пак на приемлива цена.

И накрая Мин Котата която като цяло харесвам най-много но ми идва малко скъпичка предвид, че няма да го ползвам доста често.
https://www.fishing-market.com/shop/min ... dura-c2-40


Пак да спомена за какво мисля да го ползвам. Риболов на спининг или плувка. Този на плувката е ясно целата е да стигна от брега до точката на риболов и после да се върна от там без много обикалки. Спининга е малко по-сложна история като ще се предвижвам от място на място (къси преходи нямам намерение да прекосявам язовири) като ще се закотвям да облавям преспективни места и после пак ще се движа до следващата точка.

Кое от горе показаните моторчета ще е най-надежно и би ми свършило работа за условията които описах ?
vitrinabg
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Ное 05, 2014 21:32
Риболов: спининг

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от vitrinabg »

За разлики не мога да ти кажа, но виждам, че показваш големи двигатели HASWING Електрически двигател Osapian 55 lbs. 12V.Аз ползвам 30ка само за спининг на плувка не ловя тоест местя се из гьола и е напълно достатъчна да ме бута.Лодката ми е тохомаран 2,70 с надумаемо дъно и кил ловя сам.Акумолатора е втора употреба 55ампера и ми стига за цял ден-двудневни и повече не съм правил.Бензинката е шумна и непрактична за нашите цели така, че правилно си се спрял на електричка.
p.s.Преди когато постваше щукарски риболови ги четях с удоволствие.За съжаление в последно време исчезнаха и не само твоите.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Plat1ka »

Това е точно мнение от коеот имам нужна. Ориентирах се главно към големите двигатели защото се притесянвах с по-малкия дали няма бързо да приключа излета. Но щом и ти с 30-ка си доволен може да помисля и аз за това. Акумулатора ще е тягов 80 Ah.
vitrinabg
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Ное 05, 2014 21:32
Риболов: спининг

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от vitrinabg »

А и аз съм 100 кила пък ти си с поне 25 надолу така, че ще те бута и ще пее и ти и електричката.Винаги е полезно да имаш запас от електричество 80 Ah ще ти е предостатъчен няма да се плашиш.Аз си купих 110 Ah да има като ходя за няколко дена със семейството на язовир.Да има за осветление за зареждане на телефони и да си джиткам повече от един ден.За сега още не съм го ползвал, но така се стекоха обстоятелствата.Така, че помисли и за тази възможност ако ходиш по-язовирите на няколкодневен риболов.Къдет са 80 там са и 110 сега ще се изръсиш по-добре малко повечко пари сега.Както е казал мечо пух колкото повече толково повече :D
Радвам се , че съм ти бил полезен.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Plat1ka »

Ами поръчах един 55lb. с 90Ah акумулатор. Намерих акумулатора на много добра цена но само в този капацитет но се надявам да ми е достатъчно. Ако всичко дойде края на седмицата още Понеделнишки ще ги тествам. Дано да нямам проблеми.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Trofei »

Проблеми с ел.двигателя няма да имаш до към 3-тата година,толкова издържа горе-долу "охлюва" за скоростите при интензивен риболов.Това се отнася не конкретно за този двигател,а за всички марки.Не е скъпа част и се сменя лесно,та си вземи от сега.Причината е,че с времето пластинките в "охлюва"се окисляват,дават накъсо и не подлежат на ремонт. :wink: Успех в риболова и никога не влизай без спасителна жилетка! :idea:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Trofei »

Аз събирам пари за Хасуинга с вграден максимайзер-1киловат.Той се доближава по параметри-нисък разход на електроенергия до Торгидо от 1000евро. :wink:
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от lubobg »

Троли,
въпросният Хасуинг с али експрес е 150 долара. Тука се продаваше на цена около 750лв.
спокойно може да си вземеш и един обикновен 55 либров мотор с изходяща мощност около 650 вата и да си сложиш отделно цифров максимайзер.
Доста по тънко излиза и крайният резултат е почти еднакъв.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Въпрос за ел. двигатели сравнения модели и цена.

Мнение от Trofei »

Бат Любо,не бъркам а говоря за Protruar-моделите тук-1к.с. е 600лв.,2-к.с.24волта е 700лв.,а новия 2к.с. е 980лв. :wink: Ето линк към баба-та, не виждам толкова ниска цена!:roll:

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... z.2.wb1rMd

Има тема по въпроса при каякарите,там има какво да се научи,даже някои неща от 3месеца не мога да им схвана на двама-трима техничари! :roll: Максимайзера не помага много,защото енергийните загуби се дължат на четковите мотори=триене, от мощността и пропелера! :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”