Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от VGZ »

Колега обърни внимание как ти уплътнява корпуса на водната помпа към тръбата която качва вода към блока! В повечето случаи е един гумен маншон който понякога вместо да си стои на помпата се изсулва и остава на тръбата и много хора не обръщат внимание.Най вероятно проблема ти е при сглобяване на ботуша и оттам губиш налягането преди да е стигнало блока.
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от Макариченков »

Това вече започва да ме наляга на мисълта, че има сходен проблем с турбините на Ferrari F40 :lol:

Не, че съм монтьор, но да питам - ти като го запалилиш моторчето, колко време го чакаш да работи преди да го изгасиш? Има ли термостат това чудо? Само питам информативно...
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
y2j
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Юли 16, 2017 15:18
дал Браво: 2 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от y2j »

Макариченков написа:Това вече започва да ме наляга на мисълта, че има сходен проблем с турбините на Ferrari F40 :lol:

Не, че съм монтьор, но да питам - ти като го запалилиш моторчето, колко време го чакаш да работи преди да го изгасиш? Има ли термостат това чудо? Само питам информативно...
Няма термостат. Машината е на повече от 20-25 години.
y2j
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Юли 16, 2017 15:18
дал Браво: 2 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от y2j »

VGZ написа:Колега обърни внимание как ти уплътнява корпуса на водната помпа към тръбата която качва вода към блока! В повечето случаи е един гумен маншон който понякога вместо да си стои на помпата се изсулва и остава на тръбата и много хора не обръщат внимание.Най вероятно проблема ти е при сглобяване на ботуша и оттам губиш налягането преди да е стигнало блока.
Лепих го с силикон преди седмица още ма непомогна. Интересното е 4е като го запаля излиза въздух место вода (всички гарнитури са сменени) . Търбичката влиза точно и плътно аз съм сменил всички джиджавки поръчах ги от Щатите и ми излезнаха околко 130 лева всичко ( корпус импелер и пластмасата с гуменото оплутнение ) .
Иначе си прав губя налягане някаде доло а не по ботуша или блока .
Васко
Мнения: 146
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 13:51
Риболов: тролинг
Местоположение: Шумен(язовир Тича)
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от Васко »

Има един човек в Нова Загора,Митко се казва,0896649404.С ремонти се занимава,на мен ми помогна ако искаш му звънни за съвет
y2j
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Юли 16, 2017 15:18
дал Браво: 2 пъти

Re: Извън бордов двигател Проблем с охлаждането

Мнение от y2j »

Васко написа:Има един човек в Нова Загора,Митко се казва,0896649404.С ремонти се занимава,на мен ми помогна ако искаш му звънни за съвет
До момента се съветвах с един дето продава и прави двигатели от Козлодуй Цеци, но ще пробам и този човек дано помогне ! Благодаря !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”