Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от uniqaudio »

Здравейте на хората с повече опит. Имам следният казус. След като ми се разцепи една туба с бензин, която лекомислено бях оставил миналия месец за 3 часа в багажника на колата си взех от една гръцка бензиностанция алуминиев резервоар Крайслер 6,5 галона (23литра). Резервоарът е втора употреба, и макар на външен вид да е като нов, имам чувството, че е бил за двутактов мотор или дизел, защото на долният край на нивомера има нещо като жълт налеп, мек като разпадащо се лепило, който изчоплих с нокти. Самият резервоар отвътре макар и чист също мерише странно. Маркучите отвън пък стоят сякаш са мазни. Та въпросът ми е следния. Мисля да го ползвам за четиритактов двигател Сузуки DF20AS, инжекцион. Ако му резна маркуча и поставя на остатъка (10см.) един накрайник като на оригинален сузуки резервоар за да го ползвам с горивната линия на моя двигател и поизмия отвътре резервоара с бензин 95 октана, дали остатъците след това могат да предизвикат някакъв проблем с инжекциона. Резервоарът вътре иначе естествено си има метален филтър като чорапче на газова лампа.
Ще бъда благодарен за копетентно мнение.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от lubobg »

Няма какво толкова да стане колега.Самият мотор също има филтър на горивото.Най-много да се задъни.И без това е консуматив и се сменя.
В моя пластмасов резервоар бях намерил преди време едни пластмасови стружки с черен цвят.Самият резервоар е червен.
На колонката също има филтър като цедка и на теория трябваше да ги улавя...... :lol:
От любопитство.Оригинален ли е бил пластмасовият резервоар който се е спукал?
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от uniqaudio »

Резервоарът си е жив и здрав. Просто си носех туба 10л. с резервно гориво купена от бензиностанция. А на алуминиевия не ме е страх, че ще влезе някакъв механичен боклук, а че това, което е като засъхнал мед, ще се разтвори от бензина и ще се получи ефекта на захар в резервоара. А така, като му сложа накрайник за резервоар на сузуки, просто откачаш шланга от единия резервоар и го слагаш на другия. Много е по-удобно, отколкото да спираш, да сваляш резервоар и туба и да преливаш гориво от тубата с фуния, което два пъти ми се е случвало. Понякога караме 5-6 часа с круизна скорост 16възела и 12-те литра в оригиналния резервоар-комплект с двигателя свършват.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от gele kapaciteto »

Тури 1 кило Ацетон или Тулулол подрусай 2 дена после и една промивка с кило бендзин и си готов :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от Anton_65 »

gele kapaciteto написа:Тури 1 кило Ацетон или Тулулол подрусай 2 дена после и една промивка с кило бендзин и си готов :tup:
тури и вътре един синджир и пак друсай за блясък :D така се чистят резервоари :wink:
Shonata
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 12:34
Риболов: Фидер,дънен, опитва се да троли
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от Shonata »

Здравей колега.
Според мен жълтото за което говориш е остатък от стар бензин,който от дългото стоене се разлага и образува насмоляване. Измива се само с ацетон друго не може да го разтвори,задължително си смени и маркуча след резервоара.
Какво може да причини въпросното насмоляване?
При неизмит резервоар чистият бензин го разтваря по малко и при такт засмукване ,когато се отвори смукателния клапан и навлиза горивото и въздуха в цилиндъра насмоляването се полепва по стеблото на клапана и той започва да се движи с затруднение и в един момент не затваря,като хората и се губи компресия.В някои случаи дори има ударени клапани следствие не доброто им затваряне,да не говорим,че и дюзите или карборатора и горивопроводи се спичат.
Дано съм ти бил полезен наблюдавал съм го лично при автомобили с изгоряла бензинова помпа и преседял бензин над година.
Поздрави.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Aлуминиев резервоар за извънбордов двигател.

Мнение от uniqaudio »

Благодаря колега. Ще го измия с ацетон, но като се приберем от Коринт. Че в Миркат ми обясниха, че накрайник за резервоар ще има след месец и то след като си го поръчам сега, което и направих. Сега ще взема и двата резервоара на Сузуки. 25 и12л. Тръгвам след 10 миути. Големият ще му е сефтето, още не съм го ползвал. Вчера го извадих от кашона. Хубави моменти на всички в този форум с любимото хоби!
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”