Каква да е лодката?

Минава, големият кораб минава ...
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Каква да е лодката?

Мнение от Тодор Василев »

rivan написа:Електричката е перфектна за маневриране, но ако ти се наложи аварийно прибиране при морски риболов, мисля, че ще е слаба.Аз бих сложил двутактов 5-10 к.с., за да съм сигурен, че ще се прибера и при лошо време и по-голяма вълна.А достатъчно голям тягов акумулатор тежи много, за да го разхождаш постоянно в лодката.
При вятър над 3 м/с тази лодка с 30 либри мини кота не можеш да се мръднеш и в язовир. А в моето за прибиране забрави. Моята лодка с този 4 коня мотор при спокойна вода и слаб вятър върви с 9 км/ч предполагам че в морето при вълна 0.5 м. ще може да се движи с 4-5 км/ч. Задължително дълъг ботуш.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква да е лодката?

Мнение от ziroko »

Това за резервния двигател го мисля, но монтажа на транец ме притеснява....
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква да е лодката?

Мнение от ziroko »

rivan написа: Аз имах проблем с бубините - горяха.Сутрин, преди да я запалиш, вдигай капака да изсъхне конденза, това донякъде им удължава живота.
Моята нямаше реверс и неутрална скорост, т.е. палиш - тръгваш, гасиш - спираш!Това създава неудобства, особено при хора, които не са свикнали!

Така е и при мен, мислих за някаква муфа, но мястото е малко.
rivan
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 11:10
Местоположение: sf
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Каква да е лодката?

Мнение от rivan »

ziroko написа:
rivan написа: Аз имах проблем с бубините - горяха.Сутрин, преди да я запалиш, вдигай капака да изсъхне конденза, това донякъде им удължава живота.
Моята нямаше реверс и неутрална скорост, т.е. палиш - тръгваш, гасиш - спираш!Това създава неудобства, особено при хора, които не са свикнали!

Така е и при мен, мислих за някаква муфа, но мястото е малко.
На старите махагонови хомани, тези, които са с по два вартбургови двигателя, мисля, че има фабрични реверс-редуктори-муфи, не знам точно как се казват.Но ако намериш такъв си решаваш проблема.Дали обаче някъде има читава бройка?
Другият вариант е преработка на транеца, така, че да носи голям и малък извънбордов двигател, но това мисля ще промени много баланса на лодката.Май най добре е само помощен двигател.Аз имам ял - 4 и една двутактова ямаха 5 к.с. го бута перфектно с 10-12 км/ч.Тежи точно 20 кг.
Мъжете никога не порастват, само играчките им стават по-скъпи!
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква да е лодката?

Мнение от ziroko »

Определено транецът ще развали лодката. Чарът и е в бордовия двигател. Гледах такава с променена кърма и извън бордови двигател, но не е същото вече.
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Каква да е лодката?

Мнение от Чичо Том »

Бордови двигател.Недостатъци:
1.Варбург.
2.Много място заема.Почти половината кокпит.
3.Много дълбоко гази.
4.За язовир не става.Един скрит ботур–счупено витло,изкривен вал,дори пробито дъно.
5.За да се пусне на вода трябва дъбок и стръмен бряг.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”