Некоректни търговци

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Некоректни търговци

Мнение от ziroko »

Здравейте, колеги!
Функциите на форумите са основно за обмяна на информация и за забавление.
В случая, споделянето на информация е особено важна, когато човек търси да купи нещо( примерно лодка, или оборудване) и му се налага да обикаля от продавач на продавач из цялата страна, попадайки на некоректни търговци.
Ако се свежда търсенето само в рамките на града в който живеем-добре, но да минеш 300км(примерно до Свищов) в едната посока и да се окаже, че стоката е пълен боклук, не прави чест на търговеца. Явно принципът :" Бе той да дойде, па може и да се закачи.." е присъщ за българския манталитет.
Имам предложение, ако някой е ходил на определена обява, или има инфо за нея и се е оказало, че нещата не са такива каквито са на снимките, които са често са направени подвеждащо, или в описанието, или в телефонния разговор, нека сподели линка и разочерованието си!
Сматам, че модераторът няма да има нищо против тази тема!
Ето една обява:
Двигател за сраб, лодка пред разпадане. А по тела- двигателят работи без проблем и лодката е перфектна, морска...
https://www.olx.bg/ad/plastmasova-lodka ... dab72442c3
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от Тодор Василев »

Не си прав.
В България форумите се ползват за корено различни неща.
Това което правиш не е споделяне като гледам не се и забавляваш.
“Търговецът “ както го наричаш има две обяви :roll:
Това което продава в неговите очи явно си е перфектно.
Проблема е че си решил че за 1700 лв. Ще купиш панагюрското съкровище.
Явно очакванията ти са силно завишени.
И сега ползваш форума за да навредиш на тоя човек. :idea: Което е различно от това което си написал.
Нямам представа дали е измамник продавача не го защитавам.
Просто си изказвам мнение то.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Некоректни търговци

Мнение от ziroko »

Не съм очаквал съкровище, но на двигател на който не му работи реверсът и няма компресия, да ми казват, че е без проблем. Кажи му проблемите, аз ще преценя, дали да взема това съкровище. Явно мисленето ни с теб се различава относно почтеноста.
В западния свят, за скрити дефекти може да влезеш и в затвора.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от lubobg »

На времето имаше тема "двамата братя и новата лодка" или нещо подобно.За лодка само че от Козлодуй купувана.Иначе едно приятелче беше ходил по обява от мобилето да купува мотор и познай- на живо нищо общо.Това пак в Козлодуй.
Тодор Василев
Мнения: 291
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 1:31
Риболов: СЕНЧЕСТ
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от Тодор Василев »

ziroko написа:Не съм очаквал съкровище, но на двигател на който не му работи реверсът и няма компресия, да ми казват, че е без проблем. Кажи му проблемите, аз ще преценя, дали да взема това съкровище. Явно мисленето ни с теб се различава относно почтеноста.
В западния свят, за скрити дефекти може да влезеш и в затвора.
Лодката с двигателя е обявена за 1700лв.
Сигурен съм че продавача ще свали 100лв. без много пазарлъци.
Това значи че сумата става 1600лв. ако разделим парите на две излиза че двигателя струва 800лв.
и лодката струва 800лв
Такъв двигател нов струва поне 5000лв.
800лв. са 15-16% от 5000лв. демек са останали 15% остатъчна стойност.
Ако тоя двигател е палел значи е идеален.
За почтеноста не си прав защото съм честен комсомолец и не лъжа и за това спя спокойно.
В случея не си измамен а разочарован което надявам се не е подсъдимо.
Това какво сте си говорили по телефона с продавача никои не знае и не е редно да се коментира.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Некоректни търговци

Мнение от ziroko »

Съгласен съм с теб, че има амортизация, но аз имам Ямаха от 83г- остана ми от малката лодка и работи, и пали, и има компресия, и няма проблеми по него, като изключим семерингата на вала на редуктора. И го бях купил за 400 лв и го ползвах цяло лято.
Така, че има амортизация и състояние за скраб. Редно е, когато настъпи това състояние, търговецът да каже: "Продавам го на цената на отпадъчното желязо."
Но да не се връщам на манталитета на българина. Коментарите ти са предубедени и необективни и ти го знаеш, че е така!
И все пак му прави чест на търговеца, че на изпроводяк ми каза: Извинявай, че те заблудих!"
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Некоректни търговци

Мнение от ziroko »

lubobg написа:На времето имаше тема "двамата братя и новата лодка" или нещо подобно.За лодка само че от Козлодуй купувана.Иначе едно приятелче беше ходил по обява от мобилето да купува мотор и познай- на живо нищо общо.Това пак в Козлодуй.

Да, колега, чувал съм за този търговец точно от тук. И колко ще ми еприятно да се вдигна от Варна, да намеря колесар, да стигна на 500 км до тази дестинация и пак обратно с празния колесар!
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от orion30 »

Обявата е частна, а не от търговец.
Снимките са що годе приемливи и дават ясна представа за продуктите.
Разтоянието което си минал е 2Х130км. Варна-Бургас.
Явно си от търсачите на нова кола, но на цена втора употреба.
Прекрасно знаеш, че новите коли са в магазина. :D
Позавлявал си се с една разходка до Бургас.
Никой не ти е сложил вилата на врата да купуваш.
Нещо да не се засегнеш, нищо лично.
Аватар
ziroko
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Юни 06, 2017 12:11
Риболов: Шаранови и хищни на спининг и тролинг.
Местоположение: Едно предбалканско село
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Некоректни търговци

Мнение от ziroko »

Я, чак пък да се засегна. Такъв психо профил ми избачка, та инономисах лев от ходенето ми при психоанализатор. Ето, компенсирах си разходката от 2×130. ☺
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Некоректни търговци

Мнение от Чичо Том »

Добре е да се посочат некоректните търговци.Ама требе да има раздел и за некоректните клиенти.Щото един такъв пич му преправих лодката по негов терк и вече 5 месеца не ще да ми плати.Много му били 500лв.абе пич като ми затри 10 дена работа и материали за 300лв.колко искаш да ти е сметката.Предложих му да си плати само материалите /300/лв.и това му е много.Колеги помагайте да си взема парите.
orion30
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 14:08
Местоположение: Варна, Елхово
получил Браво: 4 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от orion30 »

Много лесно, продай му лодката за 500лв. Вероятно струва повече, все някой ще се навие да я вземе. :D
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Некоректни търговци

Мнение от bulgarian »

Чичо Том написа:Добре е да се посочат некоректните търговци.Ама требе да има раздел и за некоректните клиенти.Щото един такъв пич му преправих лодката по негов терк и вече 5 месеца не ще да ми плати.Много му били 500лв.абе пич като ми затри 10 дена работа и материали за 300лв.колко искаш да ти е сметката.Предложих му да си плати само материалите /300/лв.и това му е много.Колеги помагайте да си взема парите.
Пусни му фактура за ремонта /материали и труд/ с нея можеш да си извадиш изпълнителен лист срещу длъжника.
Изпрати му писмо с което официално да го уведомиш, че е в забава.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”