Питане за мнение за модел лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Питане за мнение за модел лодка

Мнение от Милен Динков »

Здравейте, едни мои приятели се интересуват от вашето мнение от конкретен модел лодка, която подчертавам дебело - ще се ползва по река Дунав. Става дума за лодките Porta Bote - тия, които се разглобяват и се пренасят лесно.

Намерихме едни стари теми за тия лодки в манията, но всяко ново мнение е добре дошло.

Та питането е: стават ли за река Дунав или са опасни? И евентуално до колко коня двигател може да се сложи?

Благодаря ви предварително!
Пак казвам - лодката не е за мен, а за едни приятели. :D
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Питане за мнение за модел лодка

Мнение от Димитър Тодоров »

Добро утро, Милене,

Имам Порта Бот 10.8 фута (3,27м) от около година,но за това време съм направил само един
тестов полет с нея. Не ме остана време за повече,дано идната година се видя с време за нея и това,
което съм замислил.

Няколко общи бележки. Моделът се предлага на 8/10/12 фута, за по-големи не знам.
8 фута е малка лодчица,според моите представи, 12 фута вече си е голяма, "истинска" лодка.
Това,което ми е нужно на мен е 10.8 футовата,която предлага достатъчно пространство за един човек,
и в същото време наистина е портативна.Сиреч, напълно възможно е обслужването й от сам човек.
Казвам възможно,но това да не се чете като лесно. За да е лесно трябва да имаш отработена техника за
качване/сваляне на покрива на автомобила и колелца за придвижване на сглобената лодка до водата/колата.
Аз се стиснах за тия колелца в оригинал и сега трябва да измисля вариант "направи си сам", щото не е
разумно да дадеш не малко парички за модела и да я тътриш/драскаш по земята.

Моя модел 10.8 фута иска моторетка 4-5-6 коня, с която лодката върви добре. Може да излезе на глисаж,
ако си направил правилен разчет, има достатъчно клипове в мрежата.

Дали "става" за Реката и дали е опасна? Това на първо място зависи от капитана. Според мен "става", иначе
не бих си я купил.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”