Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от uniqaudio »

Здравейте на всички. Имам колега, на когото толкова много съм му разказвал какъв кеф е да джиткаш с лодка по Гръцко и даже съм го качвал на моя Зодиак 340С, та взе че си купи чисто ново Колибри DSL360. Добре, обаче ентусиазмът май му се спихна, като разбра, че един нов двигател 15-20к.с. е 5 бона и нагоре, тоест три пъти колкото лодката. Та въпросът ми е от къде може да се намери читав двигател 10-20к.с. по възможност чисто нов и без пари. Гледам в ОЛХ вървят обяви на една група от Кърджали квартал Възрожденци. Някой има ли впечатления от тях. И може ли да даде точен адрес. По специално гледах това:

https://www.olx.bg/ad/nov-vnos-10br-suz ... 614168d4da
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от kiril_bulgaria »

Колега, първо виж в рибарските форуми. Напиши в темата "Купувам" какво търсиш.

Много често става смяна на лодката с по-голяма и двигателя вече идва малък. Изхода е продажба.

Защо те съветвам от рибарски форум? Ами никой няма да си заложи името си, за да ти продаде дефектен двигател.

Хубаво е да знаеш историята на двигателя, когато не е нов. Това е машина, винаги може да се повреди, ама винаги може утре да се повреди, но ако знаеш как е стопанисван, зазимяван, предполагаеми моточасове, си е важна информация и има голям % предвидимост в бъдещата експлоатация. Търси първи собственик, закупил го от магазина.

Когато го купуваш, виж да не е отварян. Разгледай болтовете на главата, на цилиндровият блок. Погледни ск.кутия, пусни маслото, виж му цвета. Премери компресията. Ама преди да я премериш, виж дали не е слагано масло в цилиндрите. След 9.9кс цилиндрите са два. Да няма разлика в компресията.

Само двигателите, които са били стационарни на лодките, нямат драскано по капака. А това трябва да ти говори, че има доста часове във водата. Но има и двигатели, които са с колесар и двигателя е постоянно закрепен за лодката. Някои от тези лодки годишно излизат 5-10 пъти в морето, пазят се в гаражи. Абе, много гледай!
15кс са около 35кг, не се носят от сам човек. Поне аз не мога. И докато го сложиш в багажника, си одраскал капака. Пък не казвам, докато го сваляш, оставяш на пясъка, камънчетата, какви гадни драскотини прави. В началото му се ядосваш, а с времето не ти прави вече впечатление.

И с тебе да бъде някои, който разбира от двигатели. Задължително условие.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от uniqaudio »

В рибарските форуми вече гледахме. В момента няма нищо свястно. 2014г. и аз бях пред тази дилема, но накрая си взех от Тедо чисто ново сузуки DF20A инжекцион. Страшна машина! Ама и парите му бяха като за нов. На моя за 3 и1/2 сезона няма драскотина по капака. Оправям се с него сам. 45кила е с маслата. Обаче го качвам и свалям с количка от тези на Ямаха. Много е удобно. Малко по-пипкаво, но без почти никакви усилия. На количката всичко, което можеше да се смени с неръждавейка, основно винтовете е сменено, но пак е като лисица отвътре. Двигателят се съхранява в спалнята ми като си има бойно и парадно покривало. Даже жена ми си слага кувертюрата върху него, толкова е чист.
Хубави празници и много положителни емоции на всички с любимото хоби.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от todor471 »

Те новите мотори са безбожно скъпи,не си заслужава една такава инвестиция за 10-15 излизания. Според мен има много читави втора ръка,просто трябва търпение ,търсене и пробване. За гумена лодка препоръчам двутактов двигател щото е по лек.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Trofei »

todor471 написа:Те новите мотори са безбожно скъпи,не си заслужава една такава инвестиция за 10-15 излизания. Според мен има много читави втора ръка,просто трябва търпение ,търсене и пробване. За гумена лодка препоръчам двутактов двигател щото е по лек.
Подкрепям!Много точно мнение!
Gqvola
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2017 8:21
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Gqvola »

Голямо съвпадение, понеже си взех същата лодка и съм пред същия проблем с мотора. Ако колегата вземе за приятеля си мотор от посочените от него търговци, ще се радвам да сподели мнение, защото единствено там има толкова голям избор на мотори, но дали са читави незнам. Ако пък има колеги които искат да сменят 10-15 коня за по- голям може да пишат.
Поздрави и наслука
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Trofei »

Гледах в ОЛХ нови мотори на Булпауър от Хасково-реплика на Ямаха-10к за 2200 и 15к за 2400!Някой ако има наблюдения от тази фирма,моля да сподели? :roll:
Последно промяна от Trofei на Пон Дек 18, 2017 20:07, променено общо 2 пъти.
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от tiso »

Със същата лодка съм
Моторът ми е mercury 15F
Идеален е за нея
Не го свалям
Стои на нея постоянно.
И аз го купувах втора ръка и да ви кажа трудничко и бавно се случват нещата когато търсиш нещо наистина добро което си заслужава парите.
Желая успех
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от tiso »

Трофи !
Далече от реплики е моя съвет.
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Trofei »

tiso написа:Трофи !
Далече от реплики е моя съвет.
Меркюрито 15к,колко ти излезе? :roll:
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от tiso »

Е....какви неща питаш
Около 2000 лв
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от d.d »

Trofei написа:Гледах в ОЛХ нови мотори на Булпауър от Хасково-реплика на Ямаха-10к за 2200 и 15к за 2400!Някой ако има наблюдения от тази фирма,моля да сподели? :roll:
За тези парици има Genovo. Хем са проверени, хем представителя им е коректен.
Аватар
Kukuraicho
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Дек 13, 2015 15:24
Риболов: morski
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Kukuraicho »

Ох и ние трябва да се мятаме на някоя 20-25ца, че ни порасна лодката и магаретата на 10-тката не стигат.. :fish13:
Trofei
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 19:23
Риболов: Тролинг
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 129 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от Trofei »

tiso написа:Е....
Около 2000 лв
Купувам! :mrgreen: Добре си го взел,сега го ъпгрейдваш на 20к и друг двигател не ти трябва,перфектен е като разход и скорост! :11:
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Извънбордов двигател втора ръка. Откъде

Мнение от tiso »

Не мой.
Той е серия 9.9-15
Не става.
Пък и 15. са ми достатъчни
Поне за сега. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”