Помощ при избор на електрически двигател.

Минава, големият кораб минава ...
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от petrov7777 »

Тук нещо не ми стана ясно
Някои са много доволни от електричките а един акумулатор не може да кажете на човека.

Колега само Монбат не си купувай не съм доволен и зарядното е изключително важно да може да зареди цялостно акумулатора .
mariqng
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:33
Местоположение: Шумен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от mariqng »

Някой ползвал ли е акомулатор ОПТИМА с който да захранва ЕЛДВИГАТЕЛ за тролинг ?
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от svetoslav7704 »

https://www.youtube.com/watch?v=FPcmpRo19eY
Надежден,тежък и скъп акумулатор :? Имам наблюдения точно за синята серия.След около 200 непълни цикъла се усеща спад в капацитета.
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
mariqng
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:33
Местоположение: Шумен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от mariqng »

Благодаря ! Следващите Акомулатори явно ще са литиево йонни !
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от svetoslav7704 »

Много правилно решение.Аз съм с такива от 2 години и за ел.двигателя и за сонара.

https://www.olx.bg/ad/litievo-yonna-bat ... 21Y1x.html
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Аватар
vesko1234
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Апр 22, 2013 17:34
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Varna
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от vesko1234 »

LiFePO4 батериите имат живот поне 10-15г, сигурно и повече без значителен спад на капацитета. Моята беше към 900лв и си има 80Ач реални. Ползвам я трета година, освен за мотора от дъжд на вятър, другото време за осветление на гараж.
Полутягов на монбат 90Ач имаше реални 60Ач докато беше нов, след една година станаха 30Ач реални и си останаха там докато го продадох.

Тъй че спецялно за литий-желязо-фосфат технологията са 4-5 пъти по-скъпи, но издържат 15 пъти повече и имат повече използваем реален ток.
Ocean kayak Prowler 13
Gumotex Helios 2
petrov7777
Мнения: 442
Регистриран на: Съб Фев 13, 2016 16:25
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от petrov7777 »

vesko1234 написа:LiFePO4 батериите имат живот поне 10-15г, сигурно и повече без значителен спад на капацитета. Моята беше към 900лв и си има 80Ач реални. Ползвам я трета година, освен за мотора от дъжд на вятър, другото време за осветление на гараж.
Полутягов на монбат 90Ач имаше реални 60Ач докато беше нов, след една година станаха 30Ач реални и си останаха там докато го продадох.

Тъй че спецялно за литий-желязо-фосфат технологията са 4-5 пъти по-скъпи, но издържат 15 пъти повече и имат повече използваем реален ток.
Ето за това говорих от самото начало цената се доближи до една хубава четиритактова шестица която гори 150гр на час и е в пъти по мощна .
С два литра бензин на ден обикалях до припадък
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от svetoslav7704 »

Колега,хубава четиритактова шестица няма :oops: Поне аз не съм виждал такава :mrgreen: Ако за някой е удоволствие да му се надува главата цял ден и да му изтръпне ръката от вибрации :idea: А пък в комбинация с твърда лодка е ужас.И все пак някои ползват ел.двигателите за помощни и за закотвяне в комбинация с GPS-модул :idea: Други за задвижване на каяк.Представи си каяка с бензинов мотор :?
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
joro65
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 18:49

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от joro65 »

И все пак продава ли някой в България електрически двигател с максимайзер?Намирам само на едно място,но нямат гаранция и сервиз,доставката е от Словакия
Младен
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 18:09
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от Младен »

Здравейте.Темата е стара , но да не отварям нова искам да попитам този акумулатор подходящ ли е за ел.двигател.
https://www.vitolux.com/details.php?prodID=20791
Малко скъпичко излиза ,но за сметка на това е лек.
Шаранът е сладководна риба, която достига до 120 см на дължина и до 35 кг на тегло.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от Димитър Тодоров »

Младен написа:Здравейте.Темата е стара , но да не отварям нова искам да попитам този акумулатор подходящ ли е за ел.двигател.
https://www.vitolux.com/details.php?prodID=20791
Малко скъпичко излиза ,но за сметка на това е лек.

За подходящ - сигурно е такъв, но аз съм любопитен за реални отзиви към продукти на
фирмата Vitolux - някой колега да ползва или да има мнение за тях ?

За сравнение марков Li-ion акумулатор на Rebellcel 140Ah/12V излиза около 3500 лева преди
(малка) отстъпка и доставка в България.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Младен
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 18:09
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от Младен »

Това са доста пари за акумулатор.Не е по моята джоб.
Шаранът е сладководна риба, която достига до 120 см на дължина и до 35 кг на тегло.
Младен
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 18:09
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от Младен »

Цялата ми идея е да вляза в ценовия диапазон около 2000лв.Надуваема лодка +ел.двигател+акумулатор.Лодката я имам ....Колибри 280.Спрял съм се на ел.двигате Haswing Protruar 1.0 ,който е към 600лв.Трябва ми и акумулатор който ще издържи поне един ден триолиниг.
Шаранът е сладководна риба, която достига до 120 см на дължина и до 35 кг на тегло.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от Димитър Тодоров »

И аз не бих дал тия парички за акумулатор,това си е една прилична лодка,но виж за
800 лева бих се позамислил. Гледам,че толкова струва Li-ion акумулатор 100Аh/12V на
Витолукс и конкурентите с нещо подобно стоят цял ден на котва във вятъра ,докато
моя ''100 Ah" Монбат пада на третия час. Провокиран от темата, замерих го вчера и ако смятам правилно,
след 2 години от покупката 'живите амперчасове' в него са не повече от 60. :roll:
После в състезателен режим тия акумулатори се разнасят насам-натам за заряд, щото на поляната
няма ток или поне не за всички, и е едно да носиш 5-7 кг, а друго 30 кила два пъти дневно. :lol: :roll:

Такива ми ти работи..Някой,ако каже добра дума за Витолукс , ще е от полза? :roll: :)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Помощ при избор на електрически двигател.

Мнение от lubobg »

Не знам за вас но 1000 паунда е батерията на Тойота Приус ако искаш да я смениш. :D :D :D
Вярно че тази цена не е в България но съвета ми е ако някой толкова много иска литиева батерия да си търси от вън.
Тука първо цените са нереални и второ литиевите елементи също е от значение какви са ,стояли ли са по складове и т.н.
Това 2000лв. не е ли много за 100 аh?

Иначе знам от приятел че при 62ah обявени реално са 57-58аh и то когато е нов.И електролита ако го замериш ще видиш че не е 1,28 ами по скоро 1,22 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”