Проблем с Parsun 5hp

Минава, големият кораб минава ...
Frozen
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 22:15
дал Браво: 1 път

Проблем с Parsun 5hp

Мнение от Frozen »

Здравейте,не знам дали не се повтаря темата,но не намерих подобна,така че по същество.Поради трагични причини се сдобих с двигател PARSUN 5HP четеритактов .Не съм на ясно с тези машинки ,както и с двигателите с вътрешно горене като цяло.Проблемът е следният,двигателят не беше използван известно време и от незнание го изкарах със старият бензин в резервоара,на гьола запали веднага но пушеше и не вървеше на пълни обороти,всъщност вървеше много зле,задави се на няколко пъти и загасна ,след известно мъчене най накрая запали,но продължаваше да не върви както трябва.Там ме светнаха че е най вероятно от бензина.Смених го и днес запалих мотора в двора,с кофа с вода естествено.Прочисти се и заработи прекрасно на няколко пъти го изфорсирах за да проверя дали работи и на пълни обороти,е работеше но по едно време се чу отвратителен изкърцващ звух от него и загаси.След това маховика беше блокирал(или там както се нарича запалващата система с издърпване) всъщност не е точно блокирал върти се но нас много малък ход,и се завърта перката с около 1 оборот и спира.. някой дали може да ми каже какво да направя или от какво е ?Или да го нося на сервиз? Благодаря предварително!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от promarine »

След като дълго време не е пален е трябвало да провериш (а най-добре да смениш) маслото както в двигателя, така и в редуктора преди да отиваш на язовира.
Щом като е изчаткало след което двигателя е изгаснал, значи нещо се е строшило и без майстор няма да се разминеш. Ако напишеш в кой град си, ще мога да те насоча към кого да се обърнеш.
....
www.plodex.eu
....
Аватар
keymaker
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 8:47
Местоположение: sofia
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от keymaker »

Да позная ли ,че и маслото не си сменил. На тия техники това им е слабо място , нямат маслена помпа и се мажат с плискане. Не го мъчи повече да не го "оправиш" като за скрап . Има вероятност да се оправи , дано не е надрал яко биелата . Ако си столичанин или от околията мога да с съдействам за съживяването. 0879314337 Иван
Вулканизаторски,Авто и ключарски услуги 0879 314 337 гуми-нови и употребявани
Професионално озеленяване. Поливни системи "rain bird "
Ремонт и поддръжка на градинска техника.
GPS: 42 40'55.95"N 23 34'10.93"E
0879 314 337
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от sharo1 »

keymaker написа:Да позная ли ,че и маслото не си сменил.
Позна :lol:
Frozen
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 22:15
дал Браво: 1 път

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от Frozen »

Позна :lol

Да,позна ..Много е забавно,както съм написал не разбирам нищо от тези двигатели,и след като няма да помогнеш с нещо,не виждам смисъл да се забавляваш на чужд гръб!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от sharo1 »

Frozen написа:
Позна :lol

Да,позна ..Много е забавно,както съм написал не разбирам нищо от тези двигатели,и след като няма да помогнеш с нещо,не виждам смисъл да се забавляваш на чужд гръб!
Наистина не е забавно,но е написано малко по нагоре
След като дълго време не е пален е трябвало да провериш (а най-добре да смениш) маслото както в двигателя, така и в редуктора преди да отиваш на язовира.
Щом като е изчаткало след което двигателя е изгаснал, значи нещо се е строшило и без майстор няма да се разминеш. Ако напишеш в кой град си, ще мога да те насоча към кого да се обърнеш.
Начи ...,
Първо.
Питай ,по лесно става
Поне този, от когото си го вземал
сега вече малко късно
Автомобил нямаш ли,щот аз нямам ,карам си колелото,ама знам че като се взема кола се сменя маслото
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от promarine »

Положителното в случая е, че части се намират и не са много скъпи.
....
www.plodex.eu
....
Frozen
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 22:15
дал Браво: 1 път

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от Frozen »

Начи
Питай ,по лесно става
Поне този, от когото си го вземал
сега вече малко късно
Автомобил нямаш ли,щот аз нямам ,карам си колелото,ама знам че като се взема кола се сменя маслото
Начи ,отговарям ти за последно,няма смисъл просто..
Под трагични причини какво разбираш?Нека ти обясня ..Собственикът на мотора (тоест баща ми ) е покойник,тоест няма как да го попитам,или ти знаеш начин??Ще те посъветвам,преди да пишеш,прочети - увери се че си разбрал..и след това пиши.Благодаря.
Frozen
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 22:15
дал Браво: 1 път

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от Frozen »

promarine написа:Положителното в случая е, че части се намират и не са много скъпи.


Да,надявам се да не е нещо сериозно..От град Златица съм.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от КИРО »

promarine написа:...... Ако напишеш в кой град си, ще мога да те насоча към кого да се обърнеш.
Извинявам се че ползвам темата,ама мене ме насочи,че всичките ми познати майстори са заети в следващия месец,
а един авер е окъсал.
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от svetoslav7704 »

Нищо му няма на мотора.Блокирал е механизма за стартиране.Трябва му почистване и смазване. :idea:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Frozen
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Юли 30, 2018 22:15
дал Браво: 1 път

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от Frozen »

svetoslav7704 написа:Нищо му няма на мотора.Блокирал е механизма за стартиране.Трябва му почистване и смазване. :idea:

Свалих му капака на механизма и се опитах да завъртя маховика и нищо не става..Перката също не се върти ..Някаква идея как да проверя дали само механизма е блокирал?
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Проблем с Parsun 5hp

Мнение от svetoslav7704 »

Първо провери дали мотора е освободен от скорост.Ако не е нямаш шанс да го завъртиш :? Ако е освободен от скорост проверяваш системата за блокиране на старта ако мотора е на скорост.Представлява лостова система, която някой път се разстройва.Ако и това не е, пробвай при дръпване на дръжката за стартовото въже, колкото и малко да се движи, ако не се връща сама механизма е блокирал.Ако мотора е освободен от скорост перката се върти без усилие дори при блокирал двигател.При палене няма как да се върти перката :!:
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”