Дистанционно управление или с ръкохватка на извънбордови двигател?

Минава, големият кораб минава ...
Vangelis84
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 23:39
Риболов: плувка
получил Браво: 2 пъти

Дистанционно управление или с ръкохватка на извънбордови двигател?

Мнение от Vangelis84 »

Търсих дали някъде е обсъждано за предимства и недостатъци ... и кой какво предпочита и защо, но не намерих такава тема. Аз съм човек, който тепърва му предстои да се оборудва с твърда лодка и обмислям каква да ми е концепцията, съответно ми се черпи от опита на старите кучета. :D Това, което се сещам като предимство за мотор с управление през ръкохватка е:

-по-бързо сваляне и качване на мотора, което си е от значение, защото мисля дали не е добре да го свалям, защото в Люлин се краде и от платени паркинги.
-по-ниска цена на мотора
-по-ниска цена на лодка без конзола.
-повече пространство в лодката поради липса на конзола.
-по-малко механика за разваляне
-по-малко тегло в лодката... конзола+механизмите за управление.

Предимства на дистанционното управление:

-седиш по-удобно
-центъра на тежестта в лодката е малко по-напред
-по-гъзарско е... :)

Тааа... напипал ли съм предимствата и недостатъците... или бихте ме поправили и добавили нещо?

Иначе мисля да се оборудвам с лодка, която да е и мореходна, макар и предимно да се ползва във вътрешните водоеми, която да е в границите на 4.57 и 20 коня, за да не се налага да вадя капитанско, а и няма да я ползвам само аз... баща ми и един съсед също ще я ползват.
young_fishkiller
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 14:36
получил Браво: 1 път

Re: Дистанционно управление или с ръкохватка на извънбордови двигател?

Мнение от young_fishkiller »

Колега, 20 мотор си тежи, така че за замисли да не го сваляш и качмаш всеки път, след 2-3 няма да ти се иска повече никога. Ако имаш възможност да сложим Моторгайд или Мин кота, тогава можеш да управляваш и от дистанционното, много е удобно, а и цял ден не ти стой ръчката в ръката и нон стоп вибрации, а и гайдата държи посока и не се машкаш на сам на там.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”