Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Минава, големият кораб минава ...
Alexey
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 22:09
Риболов: бяла риба
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Alexey »

Според мен, добре е да помислиш за друга лодка с надувно дъно с низко налягане, която е много полека, помореходна и ще имащ глисаж със сигурност.
Сега има доста много такива лодки в Руссия- Компас, Азимут, Солар, Река и т.н.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от sharo1 »

Plancton написа:брей в големи размисли ме хвърли. А примерно 5 коня двигател ще има ли голяма разлика в скоростта при лодка 3,20 и лодка 3,60
имаш поща
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Plancton »

Тоя глисаж и тия скорости явно са голяма работа. А молко извън темата, като разгледах малко по внимателно, абсолютно същата лодка но не с алуминиево дъно а с корабен шперплат струва около 300 - 400 лева по малко. Има ли чак таква разлика. Даже се замислих че шеперплата е по мек и като че ли при търкане по малко ще протърква материала на дъното. Или?
Alexey
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 22:09
Риболов: бяла риба
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Alexey »

http://azimutboat.ru/
Като пример. Предполагам, че и цената е поприятна.
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Plancton »

то хубаво ама това е в русия. мито, ддс, доставка и т.н. Аз верно съм митничар ама държавата не ще да ми прави отстъпки. Абе май ще поръчвам това дето съм го замислил пък с глисаж, без глисаж все ще ми върши работа.Единственото което ме притеснява е обслужването като съм сам дали ще се справя, ама това няма как да го разбера преди да ми го доставят и да се пробвам. Ако не става ще мисля за колесар. То пък колата няма теглич, ще трябва и джип да купувам. Ма то като ще е така да взема по голяма лодка с по голям двигател :lol: От много мислене стоя пред компютъра а можеше да съм за риба някаде.
Alexey
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 01, 2014 22:09
Риболов: бяла риба
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Alexey »

хм...донесох една такава лодка от Русия със самолет и никой не ме питаше за мито, ддс и т.н.
По принцип, просто препоръчвам от моя опит на ползване, а всеки решава самостоятелно.
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Закупуване на нова надуваема лодка с извънбордов двигател

Мнение от Plancton »

Късмет че някой на е решил да те провери. Можеше да се окажеш без лодката и с глоба. Имаш право на внос на стоки с нетърговски характер на стойност до 430 евро за да си освободен от мита и ддс. Всъщност не видях колко е цената на твоята лодка и ако е под нямаш проблем. При поръчка обаче в цената влиза и цената на доставката. При сухопътна граница стойността пада на 300 евро.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”