Максимални размери за лодка и двигател за обслужване от сам човек бе колесар

Минава, големият кораб минава ...
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Максимални размери за лодка и двигател за обслужване от сам човек бе колесар

Мнение от Plancton »

Да не забравяме че тук имаш и няколко години гаранция което не знам точно какво значи ама предполагам че ако се появи някой фабричен дефект ще ти я ремонтират или заменят. Не че хваля нашите продавачи или нещо, всеки сам си решава. Аз понеже нищо не разбирам и заложих на марката и на килограмите. И най- важното е да се ходи за риба, защото ако ти седи в хола вече трета седмица като при мене, все тая каква ще ти е лодката :oops: . Уж голям мерак пък...
Gqvola
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2017 8:21
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Максимални размери за лодка и двигател за обслужване от сам човек бе колесар

Мнение от Gqvola »

Да се включа и аз по темата. От 1 година съм с едно колибри 3.60 с твърдо дъно от шперплат, която тежи 85кг по спомен. Качвам я сам и я свалям сам надута с дъното готова за ползване върху релсите на тавана на митсубиши паджеро дълга база. Връзвам с 3 колана и няма никакви ядове. Не съм Херкулес и съм 80 кг. Всичко опира до това как ще приспособиш нещата за да стане лесно.
Ако някой се интересува мога да напиша как става и да снимам релсите.
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Максимални размери за лодка и двигател за обслужване от сам човек бе колесар

Мнение от stoev »

Gqvola написа:Ако някой се интересува мога да напиша как става и да снимам релсите.
Здравей колега,
И аз съм с колибри..хубави но тежки лодки. Ще съм благодарен ако обясниш /опишеш как сам го качваш тоя кютюк на покрива на джипа. Ние двама с мъка я качваме на комби..
Благодаря предварително
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Gqvola
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2017 8:21
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Максимални размери за лодка и двигател за обслужване от сам човек бе колесар

Мнение от Gqvola »

Качвам 2 снимки на релсите на тавана. Самите релси са закупени от магазин в Англия, не съм ги правил аз. Само съм ги подсилил с планки, на които съм заварил по една планка за захващането на дебелостенната тръбичка с два лагера в двата края. Може и от плътно желязо с отвори за лагерите, кой каквото намери или направи. Идеята е тръбата да се върти. Лодката я качвам от задната страна на джипа, като повдигам предния край и го закачам към куката на един колан, който предварително съм вързал за муцуната на джипа, така че като закача лодката тя да не се връща обратно. Направил съм и транцеви колела, което улеснява упражнението. След като е закачена вече горе, минавам отзад и я хващам за двете дръжки на балоните и повдигам задния край. Така тя сама тръгва да се търкаля по тръбите напред и после само я укрепвам с коланите.
Мисля че горе долу се опитах да обясня как става :)
...
DSC_0275.JPG
DSC_0275.JPG (124.74 KiB) Преглеждано 1326 пъти
DSC_0273.JPG
DSC_0273.JPG (65.65 KiB) Преглеждано 1326 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”