Проблем с малък ИБ двигател

Минава, големият кораб минава ...
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от Plancton »

Здравейте. Имам странен проблем с четиритактов двигател 6кс. Когато капака на двигателя е сложен не иска да запали или ако запали с 300 зора, работи 10ина секунди едва едва, тресе и спира. В момента в който махна капака на двигателя, пали без проблем и си работи нормално, макари и на струва ми се малко високи обороти. В момента в който сложа капака обратно, както си работи започва да намаля оборотите, да тресе и в крайна сметка спира. Капака си е просто капак, няма кабели или нещо по него и не се допира до никакви чаркове на двигателя вътре. Така или иначе е гаранционен и ще го дам да го видят, но ако е нещо дребно и лесно отстранимо ще ми спести ходенето и мъкненето по майстори. Дори и да не закопчавам капака, само като го покрия и започва веднага да гасне, в момента в който го вдигна и се оправя веднага. Много странна работа. Всички лостчета, смукачи, капачки и т.н са в положение както е по книжка. Говорих с търговеца и човека ми обясни че за първи път чува за подобен проблем и ми даде телефон на майстор. Днес трябваше да го занеса ама ме замотаха и не успях. Както и да е ако някой има някакви идеи ще ми спести доста хамалогия. Съвсем възможно е да е нещо супер елементарно или някаква тъпотия от моя страна която не правя като хората ама дето се вика за пръв път се докосвам до извънбордов двигател. Благодаря.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от gele kapaciteto »

Проблемът ти е Въздушен ма не знам разбирачите защо мълчът
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от Plancton »

Всеки който питам казва че това не било възможно. Все едно колата да пали само ако е отворен капака. Да ама е факт. Само с друг бензин не съм пробвал още. Ма пък егати късмета още на първото зареждане на случа на кофти бензин. Ще пробвам утре с нов. Трябва да видя книжката как да източа стария.
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от d.d »

Plancton написа:Здравейте. Имам странен проблем с четиритактов двигател 6кс. Когато капака на двигателя е сложен не иска да запали или ако запали с 300 зора, работи 10ина секунди едва едва, тресе и спира. В момента в който махна капака на двигателя, пали без проблем и си работи нормално, макари и на струва ми се малко високи обороти. В момента в който сложа капака обратно, както си работи започва да намаля оборотите, да тресе и в крайна сметка спира. Капака си е просто капак, няма кабели или нещо по него и не се допира до никакви чаркове на двигателя вътре. Така или иначе е гаранционен и ще го дам да го видят, но ако е нещо дребно и лесно отстранимо ще ми спести ходенето и мъкненето по майстори. Дори и да не закопчавам капака, само като го покрия и започва веднага да гасне, в момента в който го вдигна и се оправя веднага. Много странна работа. Всички лостчета, смукачи, капачки и т.н са в положение както е по книжка. Говорих с търговеца и човека ми обясни че за първи път чува за подобен проблем и ми даде телефон на майстор. Днес трябваше да го занеса ама ме замотаха и не успях. Както и да е ако някой има някакви идеи ще ми спести доста хамалогия. Съвсем възможно е да е нещо супер елементарно или някаква тъпотия от моя страна която не правя като хората ама дето се вика за пръв път се докосвам до извънбордов двигател. Благодаря.
Колега, ако ползваш смартфон, направи клипче, че проблема ти е доста нетипичен и така на пръв поглед няма просто обяснение.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от gele kapaciteto »

Виждал съм мотор с такъв проблем , бяха му пробили капака и сложили интериорна решетка , но се си мислим че това не е решение .
Щом е гаранционен търси си правата .
Що за марка е тоз мотор
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Plancton
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Авг 23, 2018 15:29
Риболов: морски, сладководен
получил Браво: 4 пъти

Re: Проблем с малък ИБ двигател

Мнение от Plancton »

Водих го на майстор, човека си го пусна и двигателчето заработи като часовник. За всей случай го разглоби и почисти карбураторчето и разни други чаркове, макар че те си бяха чисти, все пак мотора е чисто нов. Пак го пусна, никакъв проблем. Каза че нищо му няма. Прибирам го в къщи, слагам го в бидона с вода, пускам и пак същия проблем Направо шах мат. И днес след дълго умуване го измислих какъв е проблема. Бидона е стандартен пластмасов син бидон 120л от тия дето бъркаме джибрите. Когато сложа мотора, той заема по голямата час от отвора на бидона. Като се включи пространството м/у нивото на водата и мотора се изпълва с изгорели газова, съответно няма от къде да взима въздух и гасне. Затова като му махна капака и се оправя защото взима въздух от горе. Съответно закачих мотора на една дъска и потопих перката във кофа с вода, колкото да е потопен отвора за всмукване на водата. Включих го и моторчето замърка като котенце, даже и на най ниските обороти. Никакъв проблем. Беше малко неудобно да го държа и затова го оставих само няколко минути да работи но звучеше супер. Май това се оказа проблема. Утре отивам на язовир Порой , даже без въдици да го тествам 3-4 моточаса напред назад. Така де мисля че реших проблема. Иначе ето клипче какво се случваше:

https://www.youtube.com/watch?v=0wiv19jwIs4
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”