Впечетления от надуваема Хонда 3,2 м

Минава, големият кораб минава ...
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Впечетления от надуваема Хонда 3,2 м

Мнение от milen »

интересува ме някои има ли преки впечетления от надуваемите лодки на Хонда.
По точно моделите с надуваемо дъно , това надуваемо дъно огъва ли се поддава ли ,лесно наранява ли се .


http://www.honda-varna.com/inflatables/ie.htm

3,2 м модела не изглежда зле

Благодаря за отговорите предварително
skipper
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:00

Мнение от skipper »

аз имам allroundmarin с твьрд алуминиев под и надуваем кил 3метра е
дават я за 10коня но е караме с 15 с трима човека и багажите излиза
бес проблем на грисаж много сам доволен от нея.
http://shop.akvasport.com/catalog/produ ... cts_id=273
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Разговарял съм със собственик на подобла лодка, който ми се оплака че не може да си ползва двигателя 15HP пълноценно заради мекото дъно. Аз лично освен че е с 5-6 кг. по лека не виждам друго предимство. Бих те посъветвал какво точно да си вземеш ако знаех за какво точно искаш да използваш лодката и къде - морето или на сладка вода.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

да уточниме: надуваемо дъно или надуваем кил /под твърдото дъно/?
и аз имам Allroundmarin, но 3.60м и е с втория вариант...

надуваемо дъно /нещо като дюшек/ съм виждал само в каталог и предполагам, че е по-дебело и се помпи до по-високо налягане отколкото бордовете на лодката...

недостатък на алуминиевото дъно е доста трудното и бавно сглобяване - надуването на цялата лодка ми отнема 10мин, а сглобяването на дъното - поне 15-20мин. :oops:
Аватар
emilkg
Мнения: 386
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 2 пъти

надуваемо или твърдо дъно

Мнение от emilkg »

няма ли кой да ни светне кое е по добро надуваемото или твърдото дъно аз съм ползвал с твърдо разглобяемо и супер стабилна но на надуваемо не съм и стъпвал дали можеш да вървиш прав в лодка с надуваемо дъно това дъно сваля ли се лошото според мен е че по пода винаги има разхвърляни твърди предмети които биха наранили дъното предварително благодаря за отговорите
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

Вземи си с надуваемо дъно!
1. Можеш да стъпваш по него и да се изправяш то е от специален материал който не е като надуваемите дюшеци:)
2. Лодката е сравнително по лека и много удобна за пускане в деиствие ,а и за згъване особенно когато цял ден си бил на жегата и си се скапал от умора
3. Относно твърдите предмети , ти по принцип трябва да си пазиш лодката а и какво толкова твърдо ще слагаш .По скоро се пази от много остри предмети. Аз на мойто задалжително постилам на дъното един стар надуваем спукан дюшек от плат който наи малко пази от кал пясък, камъчета и .т.н:)
milen
Мнения: 955
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 11:01
Местоположение: Варна
получил Браво: 5 пъти

Мнение от milen »

dsi написа:Вземи си с надуваемо дъно!
1. Можеш да стъпваш по него и да се изправяш то е от специален материал който не е като надуваемите дюшеци:)
2. Лодката е сравнително по лека и много удобна за пускане в деиствие ,а и за згъване особенно когато цял ден си бил на жегата и си се скапал от умора
3. Относно твърдите предмети , ти по принцип трябва да си пазиш лодката а и какво толкова твърдо ще слагаш .По скоро се пази от много остри предмети. Аз на мойто задалжително постилам на дъното един стар надуваем спукан дюшек от плат който наи малко пази от кал пясък, камъчета и .т.н:)
колега много благодаря за отговора на човек с такава лодка,наистина се чудя какво да взема --ще я ползвам за риболов по язовири ,дори мисля клионк да пробам , и много амам много рядко на морето ,само когато е спокоино че ме е страх иначе :P .

наи много да влача воблери ,клионк или да си пренасям багажа до по-диви места,,

Интересува ме достатъчно ли е стабилно дъното и би ли се наранило лесно,и каква точно лодка имаш ти ,,благодаря предварително
dsi
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 8:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от dsi »

моита е Алролдмарин модел Джоли 270см. Тя е дори с решетъчно дъно от дъски и нямам никакви проблеми с нея карам я с HONDA BF 2.3
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”