Ето малко купи и пусни.....

или форум за Catch&Release идеята.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Бат Стан »

krasi.ko написа:8) Колеги можете ли да ми кажете цените на зарибителен материал като:
щука
шаран
амур
дъгова пастърва
Аз живея в Сара Загора но имам идеяза зарибяване на някои местенца,от къде мога да за купя зарибителен материал :?:
Благодаря ви предварително за помоща :wink:
Щука - цената обикновено се определя на сантиметър, като варира между 10 и 15 ст. за сантиметър на бройка. Тоест 5 санта щучка ти е 50-70 стотинки бройката. Зарибява се пропорционално - еди колко си на еди ква си водна площ, иначе се самоизяждат.
Дъгова - около 10 ст. бройката.
Препоръчвам ти за щука и шаранчета рибарниците на Павел баня, ама трябва да се разходиш дотам.
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Ами май наистина наблизо до София няма.
Зарибител правят в село Дъбене до Карлово.
До колкото знам базата там е на Ловно рибарския съюз но нямам телефони им.
Нашия зарибител го купихме от един малък производител до село Хирево но мисля че му е на превършване.
Ще проверя и ако има още ще ти пратя телефона му на ЛС.
Цените са, за шаран 4 лв за килограм при средно тегло 16 грама на рибка и амур 4,5 лв за кг. като рибките са по 30 грама.
Има и толстолоб и сом но не им знам цените.
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re:

Мнение от krasi.ko »

8) Мерси за инфото ше го имам на предвид, а цената на 5 см шаранче каква е и на какъв периметър се разселва шуката за да се из бегне канибализма има ли зна1ение ако се пускат в река /р.Тунджа-с.Червенаково-щука,шаран/ и /р.Радова-прохода на републиката-пастърва/ защото тези гадове мрежарите и бомбаджиите стопиха популацията на щука на Червенаково а и на всичко отгоре миналата година самата щука преболедува и поне аз видях десетки мъртви щуки а колкото до шарана нека да си го има.С пъстървата искам да пробвам дали ще се получи нещо :arrow: А ми за сега това от мен като направя нещо пак ще пиша :wink:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Evgeniy_Bon
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Яну 31, 2007 11:37
Местоположение: Sofia/Devin

Мнение от Evgeniy_Bon »

Браво колеги,само така ще запазим рибното богатство или по точно ще го въстановим,че от тези бракониери риба не остана :(
Трябва във всеки рибарски магазин да има една касичка за събиране на средства за зарибяване.Мисля че всеки колега ще остави по някоя жълта стотинка от рестото,защото цената на една пъстървичка е 10 стотинки а колко пари хвърляме за тъкъми :roll:
Ние ако не си помогнем и не си зарибим няма кои,ако чакаме ИАРА да зариби,то доста ще почакаме :!:

Поздрави
Аватар
lyuger
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 21:46
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от lyuger »

Много се радвам за това което правите - РЕСПЕКТ !!!!
Преди около 3 гогини бях там в едно от близките села, с приятели отидохме до язовира и какво да видим: група местни бяха хванали рибки около един пръст - ама с чували :shock: !!!! Стана голям скандал и ги накарахме да ги пуснат обратно в язовира !!! Имаше заплахи, че щяли после да дойдат мутри от Ловеч да ни пребият и какви ли не още приказки !!!! Така и не дойде никой да ни търси - но важното е, че рибките бяха пуснати :D

П.С. Компанията бяхме 6 човека около и над 100 кг. :D
Аватар
Shtukata
Мнения: 604
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 18:07
Местоположение: Столицата
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata »

Голямо ЕВАЛА
Единствено по този начин може да се подържа рибното богатство.
Поклон пред такива като Вас!
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Його, касичката пред тезгяха влезе в употреба, а?
Какви са ти впечатленията, когато малките хайванчета изскачат от чувала и подкарват към язовира. Яко, нали? :D :D
Сорри за офа сега
Но предложението на Станилза федерация по зарибяване и охрана е много силно. Пишете ме там. Ще си закупя камуфлаж още утре. :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Ivan VP написа: Но предложението на Станил за федерация по зарибяване и охрана е много силно. Пишете ме там. Ще си закупя камуфлаж още утре. :D
Супер, таман правя организационната схема и се търси човек на позиция "Началник пъдари". 2000 лева заплата, премиални в края на годината.
Аватар
iogo
Мнения: 981
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:31
Местоположение: Троян
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от iogo »

Голям кеф е Ванка наистина.
Подкрепям те за Станил! :lol:
Тези големи заплати за да не се корумпират служителите ли са?
Аватар
Go6o
Мнения: 117
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 21:36
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Go6o »

Браво!!! Дано повече колеги занапред поемаме такива инициативи.
Още веднъж :!: БРАВО :!:
ivaylo1959
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 15:26
Местоположение: Гeрмания

Мнение от ivaylo1959 »

БРАВО МОМЧEТА! Сeга щe има и какво да хващатe за във бъдeщe! Само си ГИ пазeтe от БАНДЮГИТE СЪС МРEЖИТE! Дано и по други краища на България Ви бъдe подeто начинаниeто, защото ако ниe нe си го направим - НЯМА КОЙ да го направи!
Човeк живee така, както си го направи сам!

Наслука!
Аватар
butnik
Търговец
Мнения: 1026
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 9:39
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 3 пъти

Мнение от butnik »

БРАВО!!!Достойна остъпка.
По-добре шамар от приятел,отколкото целувка от лицемер.
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”