р. Искър

или форум за Catch&Release идеята.
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Мнение от maznislav »

Разкошни снимки с отплуващи рибки
Респект колега :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Евала, колега! Благодаря и за репортажа - местата са много красиви!
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Coarseman
Мнения: 8967
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: Globetrotter wannabe...
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Coarseman »

Бахти КАПИТАЛНИТЕ мрени! :shock: :shock: :shock:

Евалата!
Задобрявате ваща мама!!!


...dukkha nirodha...
Аватар
mipower
Мнения: 497
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 22:32
Местоположение: Стокхолм,София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от mipower »

Запознахме се с mipower. Той също се представи добре с няколко хубави мрени


Излета си беше прекрасен,улова също Насе и освен мрени,да покажем и представител на кефала от тази прекрасна река

Изображение
-Ти оптимист ли си?-Не,аз съм си обикновен човек...
http://www.vbox7.com/play:1b55e605
Аватар
sribar
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 12:04
Местоположение: София,Горна Оряховица, р. Янтра
дал Браво: 1 път

Мнение от sribar »

Колеги,страхотни риби и снимки.Радвам се, че сте се докоснали до чара на речният риболов.Може ли да дадете малко повече инфо в коя част на реката ловихте,пък някой път,ако си търсите компания може да пишете и да се разберем нещо,че не винаги намирам време да пътувам от София до Горна Оряховица(Велико Търновско),от където съм,за да ходя на любимата Янтра.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Риболова е от средното течение на реката. След Роман. Точни места не се наемам да давам защото рибите дом нямат и трябва да се търсят.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Кой си го може си може! Браво!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Иска ми се да взема отношение по един въпрос, който възникна пред мен виждайки различни снимки на добронамерени колеги, които връщат рибите обратно в естествената им среда. Става въпрос за риби, които отплуват с обърнати кореми надолу по течението на реката. Не ги пускайте рибите по тоя начин в бързата вода, защото повечето са в шок и отплуват така надалеч от ятото в което са били. По някой път не се съвземат дълго и биват доубивани от корморани или видри. Поставяйте ги на някое по-тихо място и те сами ще се върнат там откъдето са извадени. Ако се залежат по-дълго ги подбутвайте от време на време за да се обърнат в нормалното си положение и да отплуват сами. Само тогава може да сте сигурни, че сте ги запазили живи :D
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

Абсолютно прав си Насо.
Личното ми мнение е,че ако ще се пускат рибите това е най-добре да става веднага след улавянето им,съвесем ненужно ми се струва тъпченето им по живарници.

Тук искам да те поздравя специално за отношението ти към риболова и рибите :!: Дано повече хора започнат да разсъждават и действат като теб :D
Поздрави :wink:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Благодаря ти Веско. Съгласен съм с това, че най-добрия вариант е връщането на рибата да става веднага след откачането и от кукичката. Особено за по-едрите риби.
deepfish
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 12:58
Местоположение: София - отдавна и не винаги

Мнение от deepfish »

Веднага след откачането, като казва Веско и Насо (хубави снимки - евалла),
а не да се трупат в живарници, кофи, та чак тогава - обратно и то половината с коремите нагоре! Както ни го показват в некои филми... Рибите умират различно бързо, и най-вече от стрес, термошок, делта P (разликата в налягането) и според мен най-често от кръвоизлив (при големи контри на куките). В последния случай не може да се помегне, особено при малките риби.
Yesterday is all we have.
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

naso написа:Иска ми се да взема отношение по един въпрос, който възникна пред мен виждайки различни снимки на добронамерени колеги, които връщат рибите обратно в естествената им среда. Става въпрос за риби, които отплуват с обърнати кореми надолу по течението на реката. Не ги пускайте рибите по тоя начин в бързата вода, защото повечето са в шок и отплуват така надалеч от ятото в което са били. По някой път не се съвземат дълго и биват доубивани от корморани или видри. Поставяйте ги на някое по-тихо място и те сами ще се върнат там откъдето са извадени. Ако се залежат по-дълго ги подбутвайте от време на време за да се обърнат в нормалното си положение и да отплуват сами. Само тогава може да сте сигурни, че сте ги запазили живи :D
Мнението на колегата Насо ме накара да се замисля дали пък няма нужда от важна тема във този подфорум със примерно заглавие:"Как най безопасно за самите тях да релийзваме уловените рибки"Все си мисля че заглавието може да е и по истетски сътворено,но това не е най важното сега.Мисълта ми е ,ние хубаво си пропакандираме "Кеч енд релийза" ама той не е кой знае колко проста работа както се оказава.Във форума има достатъчно компетентни колеги практикувашти този прекрасен завършек на риболова и си мисля ,че можем да синтезираме специална тема със конкретни напътствия за начинаещите колеги.А и защо само за начинаещите ,а не и за напредналите които не са се замисляли за кокретни детайли на това действие.Чакам развитие на темата. :D
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Точно така, затова и почти нямам снимки на пуснатите обратно риби. Не мисля, че ще впечатля някого с пускането на цял леген риба. Хеле, пък тия колеги, дето ги пускат обратно - снимани и пуснати, ама хванати на платено.....:wink: :D Всеки сам си решава.
Аватар
dekata
Мнения: 826
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 15:25
Местоположение: гр.Карлово
дал Браво: 3 пъти

Мнение от dekata »

RIMOHIT написа:страхотен риболв колега.Толкова много съм мечтал за такава риба , че като гледам подобни теми все едно аз съм ТАМ ...
Благодаря ти :!:

Взе ми го от клавиатурата :D Паздравления за прекрасният репортаж :D
I’m your truth, telling lies
I’m your reasoned alibis
I’m inside open your eyes
I’m you

Sad but true

http://www.snimka.bg/?profile,albums" target="window.open(this.href);return false;
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Днес 04 декември пак бях на реката и пак лових и пусках мрени. Голяма красота и страхотни риби.

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”