Целувката на Юда

или форум за Catch&Release идеята.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Целувката на Юда

Мнение от wertus »

Колеги, понеже в един друг подфорум се започна дискусия на тема дали е здравословно да се целуват рибите преди да се пуснат, бих искал тя да се пренесе тук за да не спамим тамошната хубава тема. Та молбата ми към вас е за мнения по въпроса...
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Христо Златев
Мнения: 1062
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 21:17
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 145 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от Христо Златев »

Нищо и нема на стоката, тия бактерии къде живеат в устата на 36,5, че им замръзнат макарите, като пуснеш рибето у водата, дето е примерно на 10 градуса :) .
Докторе,
според мен се чудиш само на кой да сипеш :wink: .

Поздрави!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от Д-р Флекс »

Ба, ще ги целувам... Всичко отз... всичко в трюмчето!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от bai ves »

:mrgreen:
Е защо трябва да се целуват рибите, копи- пейст. Много сме я докарали да си ги целуваме. Хората си целуват познати риби и ги пускат, а тук наред. :lol: Всичко е природно, любов и симпатия са вечно различни изживявания....
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от esox22 »

Имуннната система на всеки вид е уязвима от определени бактерии.
По време на кризата беше модерно да се използват за стръв опашатки.
Опашатката е ларва на мухата говнярка и се развива в течните свински лайна.
Рибите не се заразяват от опашатките.
Тогава остава въпроса - дали опашатките прогресиращи в течните свински лайна, могат да се заразят от контакта си с рибни продукти.
Едва ли са са се намерили учени да проверят :lol:
Ние не можем да заразим рибите, но те могат да заразят нас.
Народът е казал - пържи рибата докато и побелеят очите, да не ти побелеят твоите.
Ние с целувка не можем да убием рибата, но едно ухапване от щука може да ни зарази с лептоспироза - имало е такива случаи във Франция. :(
Така, че въпроса опира до биология и еволюцията на имунитета, по дългият път на живота..
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от naso »

Това да целуваш рибите, ми се струва доста лицемерен акт
Рибите просто трябва да се пускат, за да стават по-големи и да се ловят пак :fish15:
Толкова е просто :idea:
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от esox22 »

Така е , но хората обикновенно целуват рибите с повече любов отколкото себеподобните си. Предполага се, че рибата ще е благодарна, защото доста хората не са.
Няма какво да се лъжем любовта в обществото намалява. И хората взеха да се влюбват по нета, да целуват риби и животни и т.н.
То и българите взеха да се правят много на европейци, но преди 20 г. на рибите се гледаше като подвижни парчета месо, хората ходеха космати и на места избухваха епидемии от срамни въшки и никой не се напрягаше да е лицемерен :D
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от naso »

Едно е да погалиш и целунеш домашния си любимец, или дори жена си :D съвсем друго е да целуваш изпаднала в шок от куката и тегленето риба.
А най-големия майтап, който съм виждал по форумите, са хора целуващи някакви умрели или полу умрели риби. Това е толкова тъпо, че просто нямам думи.
Дори и снимката с труп на умряла риба е много тъпо, а съм виждал и снимки на риболовци с извадени от фризера риби
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Целувката на Юда

Мнение от Хариус »

naso написа:Едно е да погалиш и целунеш домашния си любимец, или дори жена си :D съвсем друго е да целуваш изпаднала в шок от куката и тегленето риба.
А най-големия майтап, който съм виждал по форумите, са хора целуващи някакви умрели или полу умрели риби. Това е толкова тъпо, че просто нямам думи.
Дори и снимката с труп на умряла риба е много тъпо, а съм виждал и снимки на риболовци с извадени от фризера риби
Не се ФталясФай толко Насе, виж че даже има снимки и как се пражат у тигана, накълцани на парчета :wink: Което между другото, с оглед на това, че и аз самия обажавам риба, не е чак толкова лоша гледка :lol: Ама всеки си го разбира по своему и е свободен да прави каквото намери за добре. Та така и целуването....ако искат и език да им пускат, все ми е тая :lol: Аз отдавна съм разбрал, че нито мога да превъзпитам някой, нито пък някой ще може да превъзпита мен по негов стереотип :wink:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от naso »

То и на мен ми е все тая, а иначе който си обича риба, да си хапва. Няма лошо
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Целувката на Юда

Мнение от esox22 »

Преди няколко години се оказах на платеното в Герман.
Беше по това време.В гьола плуваха кафяви крастави жаби и се подготвяха да хвърлят хайвер. Един мъжки се опитваше да измести друг от гърба на дебела женска. Бях чел , че мъжките се хвърлят на всичко дето мърда.
На майтап си потопих китката и взех да пляскам, без да се бави мъжкарят доплува и стегна ръката ми в страсна прегръдка. :lol:
Викам си са да имаше някоя закъсала женичка да го целуне това жабче, па да видим какъв принц ще излезе. :lol: :lol: :lol:
Като се замисля, то и при целувките се гледа външния вид :lol: :lol:
Някой да е виждал да целуват скобар при релииза?
А? :lol: :lol: :lol: :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Целувката на Юда

Мнение от Мунчо »

Лично за мен, целуването на рибите кореспондира със зоофилията. Да не говорим, че и самото "композиране" на представителите на ихтиофауната за добра рилийзваща снимка е предпоставка за допълнителни мъки за хайванчетата.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”