Пъстърва - целувката на Юда

или форум за Catch&Release идеята.
Заключено
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Пъстърва - целувката на Юда

Мнение от wertus »

Paviljon написа:...Болшинството риби са уловени на стръв. Пробвах и на блесни с единична кука, но нямах и атака. ....
Paviljon написа:, която с предварително охладена ръка, беше освободена от примамката и след снимка и целувка я изпратих обратно
Павилйоне, този ми пост следва да се тълкува като заяждане и можеш съвсем да не се съобръжаваш него.... Имам два въпроса:
1.- като целуна рибите преди релизинга(за което имаш моите адмирации), дали се сети да охладиш устните си както си направил с ръката....
2. - като пишеш в спининговият раздел , не те ли притеснява че " Болшинството риби са уловени на стръв. ".....Не е ли по-добре да постваш в "стръварските" подфоруми, като уточниш че някои от рибите са уловени на спининг...
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от Paviljon »

Колега Wertus,

Благодаря за градивната критика, а тя е важна за всеки един от нас практикуващи пъстървов риболов, а и за начинаещите и запалващи се тепърва по магнетизма на този риболов.

От самото ми появяване във форума съм бил обект на критика от твоя страна няколко пъти. Незнам дали причината съм самия аз или клубът, на който съм член, но не това е важно.

1. Поместил съм описанието на последния ми риболов на пъстърва в настоящата тема, защото е практикуван риболов на спининг с изкуствени примамки (блесни и воблери на които изрично по мое решение са премачкани контрите за минимални поражения върху рибите и това наистина е така. Независимо дали ловя през седмицата или почивните дни пускам обратно всяка една уловена пъстърва, а и всеки друг вид риба) успоредно с риболов на стръв.
ДА, уловените пъстърви на стръв бяха повече от тези на изкуствена примамка, но на конкретната река съм бил свидетел и на обратното. Това е мое наблюдение и съм се опитал да го пресъздам и предам през моя поглед на всички Вас колеги. Защото както в даден ден на една изкуствена примамка кълве, а на друга не обръща внимание, така и в конкретния, стръвта имаше превес. Стърварите също биха се засегнали, че пиша за спинингов риболов в "стърварска" тема, а това е темата за пъстървов риболов, която се чете най-много и най-обхватна.
Ако модераторите преценят могат да преместят поместеното от мен в отделна тема

2. ДА, целуната е една пъстърва от мен за миг преди да бъде върната обратно във водата, но определено не смятам, че е фатално за самата риба, повече от въргалянето по пясък, шума и треви (а това често се показва, но без да се прави коментар) преди "рилийзването" й, а и все пак не целувам устните на красива жена, което продължава дълго :D .

Всеки път, когато споделям риболовни емоции съм се опитвал да предам наученото от мен от по-можещите с течение на годините и да го предам на начинаещите колеги. Освобождаването на пъстърва с предварително охладена ръка, използването на кеп (повече от половин година е неразделно с мен постоянно на гърба ми :)), премачкването на контрите на тройките на блесни и воблери (мое решение и не само, но определено наранява минимално рибата, ако ще я освобождаваме), пускането обратно на всяка уловена пъстърва, независимо от деня през седмицата са все неща, за които постоянно пиша и ще продължа да пиша.

А сега поздрав за всеки един от Вас с красива планинска гледка :)
Изображение

Наслука :fish15:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Пъстърва - снимки, излети, примамки, репортажи

Мнение от wertus »

Paviljon написа:Колега Wertus,

Благодаря за градивната критика, а тя е важна за всеки един от нас практикуващи пъстървов риболов,
а и за начинаещите и запалващи се тепърва по магнетизма на този риболов.

От самото ми появяване във форума съм бил обект на критика от твоя страна няколко пъти. Незнам дали
причината съм самия аз или клубът, на който съм член, но не това е важно.
...........................................................................................................................
............................................................................................................................
...........................................................................................................................
..................................................

А сега поздрав за всеки един от Вас с красива планинска гледка :)
Изображение

Наслука :fish15:
Колега Павилион, още от своето раждане, та чак до смъртта си, всеки е обект на
критика. Това е живота! Не си спомням да съм те критикувал друг път, ако е било така съм забравил,
но явно съм те засегнал щом го помниш..... Както и не знам в кой клуб
членуваш, а и това хич не ме интересува! Считай това за стечение на обстоятелствата, и
ти се извинявам ако с нещо съм те огорчил!
Сега на въпроса. Считам целуването на рибите за нещо много неподходящо и вредно за
рибата. Ако има колега стоматолог във форума, вероятно би потвърдил факта, че в
устата на човека виреят над 20 щама бактерии....малко повече отколкото в ануса. Невероятно но факт!!!
За щастие ние хората имаме достатъчни силен имунитет, но рибите го нямат. Така че ако целунеш жена си
или детето си, няма да им се случи нищо, но на рибата....не знам, не съм ветеринар или ихтиолог, но считам
че това е кофти.......На рибата нищо няма да й се случи от това че ще и полепнат няколко песъчинки или листа,
водата веднага ще ги отмие, но бактериите от устата ни няма да отмие така лесно. Иначе благодаря за чудесният
репортаж, и прекрасните снимки. Но все така продължавам да считам риболова на балканки със стръв за кофти
метод, и споменаването му в спинингистки форум за крайно неподходящо. Не виждам причина за намеса на модераторите,
нито виждам място за обиди. По-скоро считам че не е лошо да се замислиш за по-горе написаното и ако някой ден се
срещнем и познаем на реката бих го обсъдил с теб на чаша бира....аз черпя! :wink: :D
П.П. Картинката наистина е впечатляваща!
С колегиален поздрав!
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Заключено

Обратно към “Хвани и пусни”