вапрос

или форум за Catch&Release идеята.
turok
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Окт 31, 2005 21:59
Риболов: Риболов на пъстърва : спининг
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

RE 4: hi

Мнение от turok »

Ivan VP написа:Абре Жорш, тая риба дет Станиля и Мънков я лвиха по пет-6 пъти трябва да е получила девиации още на първото ловене от Станил.
На състезанията по улов на пъстърва със стръв за по-бърза работа не се вади куката а се реже повода и се пуска рибата. След няколко дена на същото място имаше стезание по муха и блесна, като се улавяха и такива риби с поводи. При това на изкуствена стръв.
Да не говорим, че една и съща щука може днес да си я хванеш няколко пъти. :wink:
Инак мре рибока, като го "шокираш" с двеста и двадесет волта е одма в небитието...
Присъединявам се към това мнение . И въпреки това когато си пускам балканките единственият допир с тях е КОХЕР- БЛЕСНА (НИМФА ,МУХА).ДЕМЕК ............ Не се пипа ....... Баща ми така ме е учил ...навик..

П.С Имам го и на лични видеозаписи .Ако някой има желание..........
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

Защо ходим на риба?За да се прехранваме?Не мисля..
За да си доставим удоволствие-по-вероятно.Лично аз не съм против
прибирането на риба,и самия аз си взимам по някоя и друга риба с изключение на пъстървите.Да наистина закона ни позволява N на брой рибки които можем да си приберем,а аз съм човек спазващ закона.Но...замислете се как се отразява това прибиране на и без това изтощените запаси от тази така красива риба?Това е основния ми довод.Иначе пастарва с бяло вино не елошо/някой спомена нещо такова малко по-надолу..../дори е чудесно.Ама все пак се замислете редно ли е?примерно отивам до река Въча.200 километра да речем/не съм засичал колко точно са../е ако трябва да съм на сметка трябва да хвана поне 10 кила пастърва за да си избия парите,защото има и такива хора-Я съм дал толко и толко за газ и бензин,как че я пуснем таа риба....Селяния.
Именно за това аз съм привърженик на хвани и пусни -то.
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

salmonman написа: Именно за това аз съм привърженик на хвани и пусни -то.
Народопсихологията и риболова са взаимнопреплетени. Не бихме могли с два-три поста да анализираме ... това е повече от тема...
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

joro_olympus написа:
salmonman написа: Именно за това аз съм привърженик на хвани и пусни -то.
Народопсихологията и риболова са взаимнопреплетени. Не бихме могли с два-три поста да анализираме ... това е повече от тема...
Така е Жоро, въпросът е всеки да си решава сам.Според мирогледа си.
Всяко менторство е неуместно и за това има определени законови норми (вкл. и размерите на отделните риби).За балканката просто е излишен коментара.
Поздрави.
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

D_A_M_I_A_N_O_V_ написа:тука не говориме за провинциялистите,а за хората от форума.булшинството от който биха си пуснали рибата обратно.
Демек , Д А М И А Н О В, пейсаните от прованса не са способни на таквизи чутовни подвизи? Бря, мама му стара, само не разбрах ти от коя категория си, като ти четох някои постове.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Споко всички сме дошли от пещерите. :D
Виждал съм младежи и от града и ли от някое село поради липса на някакво забавление да правят бракониерски зулуми.
Инак Мунчо ме е канил вече на селският сбор. Приятна комапания. Може да ви говори за поезията на Дебелянов, та чак до Изидор Дюкас.
И ка е казал Вътя:
По-добре естествен селянин със зачервен врат, отколкото измислен интелектуалец с дебел задник.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
БУРГАС
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 21:54

Мнение от БУРГАС »

аз риба хваната от мен не съм ял от 10 години.ходя редовно и си хващам но в къщи не я нося,спирам пред блока и я оставям на бабичките пред входа-те доволни и аз доволен -не я чистя и всички са ме видели с риба.не става въпрос за 2-3 рибки.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

D_A_M_I_A_N_O_V_ написа:Иване прав си така е...ма ще е хубаво всички да си пускат рибата.
А като изяде две кила Панежка пъстърва, кой ти даде рецептата? После пък имала вкус на прасе.... хи-хи-хи :D :D :D
Аватар
salmonman
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 23:57

Мнение от salmonman »

Са,Дамянов аз ли не се изразих праилно или ти ни ма разбра...
Кат казах селениа немах по никакав начин ората от поровинциата,въпреки че ти ми кажи кои бракониерства по малките и неизвесни нам гражданите реки..А имах предвид поведението...на някои хора.Са схвана ли ми мисалта?Ти теа американки дет си ги беше снимал до ботушите пусна ли ги след тва?Питам само де...да не кажеш са че се заябдам с тебе?....
Единственото нещо което обичам повече от риболова е родината си
www.starividri.org
Ronnie
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 19:30
Местоположение: София

Мнение от Ronnie »

За,но при един риболов на костур/кефал при буйни риби не мога всеки път да режа повода...
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Костур никога не пускам. Скоро, май, само него ще ловиме и то на платените... И даже само на някои платени.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Костур никога не пускам. Скоро, май, само него ще ловиме и то на платените
А на махленският пуснахме над 200 парчета от Огняново. Да "заздравим" гена. Инак костура си е като другите риби.:
:D :D
Изображение
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

После на зима, гат те уловят отново-уж, че те спасяват пак ще си на раздумка по вестниците! :wink: :D :D Браво, аз някъде същото имах предвид из темите, ама за щуклета. Без да казвам къде.
lahan
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 23:03

Антибактериален спрей

Мнение от lahan »

wertus написа:
D_A_M_I_A_N_O_V_ написа:да не говориме че съм гледал филм за ловене на шаран дето,колегите преди да пуснат рибите им мажека с нещо раничките на устите. :shock: ....а за това с мазилото по устите на шараните.....даваха филма по френския канал"лов и риболов"
Антибиотичен крем!
Колеги,потърсете Христо Георгиев-момчето работеше на "Илиенци" в склад за продажба и ремонт на риболовна техника!При него съм виждал такъв спрей-против гъбични заболявания на убоденото от куката място на устата на рибата. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Хвани и пусни”