яз. Искър?

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

яз. Искър?

Мнение от Cowntdown »

Задавейте колеги,
Направи ми впечатление, че в този подфорум няма подробна информация за може би най-предпочитания водоем на 50км от София, съчетаващ красива природа и многообразие от риба. Иска ми се лично да напиша статията, но не смятам, че с десетината си излета, предимно около Щъркела и на устието ще бъда достатъчно компетентен, позовавайки се на информация от форума. Намерих подробна карта на язовира:

Изображение

Ето и линка:http://vodoemi.hit.bg/Iskur.jpg
Мисля, че ще е полезно за много колеги някой да отбележи местата на картата (ако разполага и със снимков материал още по-добре), видове риба, начини на риболов, характер на дъното и.т.н. Надявам се да се включат и колеги, практикуващи риболов на сом и бяла риба.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Мнение от kalins »

Картата е готина.На този язовир съм ходил само с лодка.От лични наблюдения мога да кажа че дъното е доста чисто.Само един единствен път съм закачал воблер пред СУХОТО ДЕРЕ,но явно беше в някакъв храст и го откачих.Водата е също много чиста,а рибата е една от най-вкусните.
Добре е да си добър
Аватар
Cowntdown
Мнения: 140
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 21:21
Местоположение: София

Мнение от Cowntdown »

Ако на никой не му се занимава с цялата статия предлагам да ме снабдите с материал(желателно и снимки) и да оставите творческото оформление на мен. Така ще имаме нещо хем изчерпателно хем автентично.
Аватар
toko
Мнения: 3277
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 9:41
Местоположение: София (иначе от Казанлък)
получил Браво: 3 пъти

Мнение от toko »

Аз вече съм започнал нещо такова. Засега за местата, на които ходя. Всеки е свободен да copy/paste от там. За Искър ще пиша след забраната.
20 and counting.
...Ferguson is a fucking warrior. Fucking warriors don’t especially care if you like them or not. They care about winning...
Аватар
Hito®
Мнения: 1415
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 23:43
Местоположение: Самоков....и София...за жалост :(

Мнение от Hito® »

Ахъм......... и аз ще се включа с "малко" инфо и снимки и дано стане добра карта........ до след забраната :roll:
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Каква забрана,какви пет лева?Статията е 2007 година,за две години,нищо ли не написахте,а сте обещавали гръмко,като политиците ни!
Аватар
SixKillerVR6
Мнения: 169
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 15:21
Местоположение: Kostenets/Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от SixKillerVR6 »

Шшш...има ли живи дето са ходили на искъра ???
Ако има нека някой поясни малко кое?каде?как?
язовира ми е близко но никога не съм го пробвал за риболов,обикновено спирам там само за по бира и се наслаждавам с поглед... ако има някой да поразкаже ще е добре...мисля вече да го пробвам и може и аз да кажа нещичко стига да има какво :)
Поздрави
Аватар
itodorov
Мнения: 184
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 18:14
Риболов: ...само с въдица
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 12 пъти

Мнение от itodorov »

Колеги, кажете къде е най-подходящо за палатка, около язовира и не е фраш с хора. Цел шарасн и сом.
storrm
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 12:14

Мнение от storrm »

здр.колеги искам да ви попитам някои минавал ли е през с.Злокучене
как е пътя и може ли да се мине с каравана
Благодаря предварително
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

itodorov написа:Колеги, кажете къде е най-подходящо за палатка, около язовира и не е фраш с хора. Цел шарасн и сом.
Такова има, но само през зимата - аз затова го отсвирих този любим язовир. :twisted:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

По този път с каравана едва ли!То едва лека кола минава и пак трябва да си я прежалил!
storrm
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 12:14

Мнение от storrm »

Благодаря за отговора
аз съм минавал по този път преди 2 години
надявах се поне малко да са го заравнили
:lol:
dimy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 13:27

Мнение от dimy »

1-во здравейте на всички

Ще кажа какво знам аз за язовира . Но искам да подчертая , че съм още доста начинаещ в риболова.

В язовира има Клен, Шаран, Каракуда, Платика , Бяла , Сом , Костур , Толстолоб, Бабушка и Червеноперка. Местата за риболов са по ограничини от релефа , вили ,бази, многото въдичари и вододайната зона.

Късна есен и зимата добре дава Каракуда, Костур и Уклей на щъркела в заливчето под моста. След падане на забраната добри места са Шипочанския залив и устието на р. Искъра

Изображение




1 -Това е района около ловно стопанство Авала , ако ловите от лодка няма проблем стига да не слизате на брега , местата са скалисти и дълбоки има едър костур ,бяла и клен
2- Щъркела риболов в судените месеци
3 и 4 всякаква риба след забраната но трудно да се намели място дори и през седмицата

5 - Шипоченския залив риба всякаква , проблема с местат остава

6- вододайната зона там не можета да ловите нито от брега нито с лодка

има един път който минава през Злокучене и излиза на язовира но не съм добре запознат с него и доколкото знам от там минават само мотори и джипове иначе има хубави места

Шипочанския залив

Изображение

Изображение

между устието на р Искър и кино центъра
Изображение
Изображение
Изображение
vili80
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 1:52

Мнение от vili80 »

Ето малко информация и от мен за язовира, само че не лична. В този сайт има информация, споделени снимки и мнения за язовир Искър, а и не само за него. Има и информация за местата за настаняване в близост, като дори може да се направи директна резервация. Полезен сайт, който ползвам доста често.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”