Река Нишава

Риболовен атлас на водоемите в България.
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Река Нишава

Мнение от vikik »

Бях поканен за събота и неделя от зетя на вилата му, която се намира близо до река Нишава, бях чувал само за тази река че имало рибарници за пъстърва на нея и тнт.
Стигнахме с жената благополучно, понеже пътуваме с мотор не и не намерихме място за фотоапарата снимки не съм правил.
Реката е доста по-малка от колкото очаквах, вировете бяха почти на пресъхване, виждаха се дребни мрени по дъното, едни хлапаци се забавляваха с тях като опитваха да ги хващат с мамарци.

Един местен, услужлив чичко ни заведе по реката, до предполагаем вир в който според думите му имало литрови кленове, но ле оказа че вира е празен, от вода, за риба не говоря изобщо.

И от тук следва въпроса, има ли изобщо пъстърва в тази река? Според мен е невъзможно да се задържи в такава маловодна бара, поне в горното и течение в село Туден.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Река Нишава

Мнение от Бат Стан »

vikik написа: И от тук следва въпроса, има ли изобщо пъстърва в тази река? Според мен е невъзможно да се задържи в такава маловодна бара, поне в горното и течение в село Туден.
Е, на пъстървата нищо не й пречи да си бие камшика надолу към Сърбия, където има повече вода, пък напролет пак да се прибере по нашите земи.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
vikik
Мнения: 2789
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:46
Местоположение: София

Re: Река Нишава

Мнение от vikik »

Бат Стан написа:
vikik написа: И от тук следва въпроса, има ли изобщо пъстърва в тази река? Според мен е невъзможно да се задържи в такава маловодна бара, поне в горното и течение в село Туден.
Е, на пъстървата нищо не й пречи да си бие камшика надолу към Сърбия, където има повече вода, пък напролет пак да се прибере по нашите земи.
Сигурно е така, нямам много опит в разучаването на такива малки рекички, но според мен в тази, или поне в горното и течение нямамного потенциал.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

--------------------------
Последно промяна от naso на Пон Май 11, 2009 15:25, променено общо 1 път.
bojin
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 15:23

Мнение от bojin »

--------------------------------------
Последно промяна от bojin на Вто Май 12, 2009 7:40, променено общо 1 път.
deepfish
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 12:58
Местоположение: София - отдавна и не винаги

Мнение от deepfish »

Да, наистина има прилични пъстърви. Бях там във вторник. Дивотия, тишина, голям генгерлик. Задължително си носете ботуши, понеже освен по течението на реката друг път няма (е може и по железопътната линия отчасти, но не е много удобно).
Yesterday is all we have.
deepfish
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 12:58
Местоположение: София - отдавна и не винаги

Мнение от deepfish »

Yesterday is all we have.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

--------------------
Последно промяна от naso на Пон Май 11, 2009 15:27, променено общо 1 път.
deepfish
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 12:58
Местоположение: София - отдавна и не винаги

Мнение от deepfish »

Цитат:"Може би в това градче хората пазят "
Обикновено мръсотията идва от приходящите, а не от местните хора.
Примери много. Аз избягвам да я показвам. Иначе има пластмасови шишета, тоалетни хартии, фасове, обелки и т.н. , само дето са много по-малко по простата причина, че района е труднодостъпен. Боклуците мога да си ги снимам и от балкона, ама никой няма да си ги сложи на десктопа...
Yesterday is all we have.
SHUSA
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 04, 2006 13:34
Местоположение: софия

Нишава

Мнение от SHUSA »

Имах шастието това лято няколко пъти да обходя маршрута от Разбоишкия манастир по течението до Чепърлянския , и обратно до Туден. Риба почти не е останала, но има много "любители" на природата
(с кеф да ги избесиш по дърветата) . При последния ми излет на пърия голям вир след манастира имаше буклуци повече от колкото на селски събор. В багажника на колата сложих осем големи торби с пласмасоти шишета от бира и вода. За останалото не ми се говори. Отчето на манасдтира ми разказа как идвали с динамо и събирали риба с найлонови торби.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Нишава

Мнение от starlight »

Колеги някакво актуално инфо за реката има ли?
Тази Събота мисля да се разходя по нея след Драгоман, преди Калотина.

Никога не съм ходил натам и по-скоро, ще се разузнава отколкото ще ловим рибки.
Иначе ще търся кефалчета и пъстърви с УЛ, ако са останали такива :)
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”