Софийски баластриери

Риболовен атлас на водоемите в България.
levski953
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Сеп 20, 2009 1:00

Мнение от levski953 »

Колеги,къде кълве в момента?(По-конкретно за следващата седмица.)На Чепинци,Негован,Челопечене излиза ли нещо...?
Riboko
Мнения: 792
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 19:45
Местоположение: София

Мнение от Riboko »

levski953 написа:Колеги,къде кълве в момента?(По-конкретно за следващата седмица.)На Чепинци,Негован,Челопечене излиза ли нещо...?
Мога да ти дам инфо за Чепинци- излизат бабушки,уклеи и костурчета, но не в голямо количесто на бял с стрелба на бял, на торен мн редки каракуди, като цяло на тази баластиера и е още рано, за Челопечене http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=7&t=35236- излиза платика,бабушка,каракуда дано съм бил полезен :)
Няма малки и големи, има хванати и изтървани!
K.Mitow
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 9:12
Риболов: Carp & Match

Re: Софийски баластриери

Мнение от K.Mitow »

Здравейте, може ли някой да сподели как да стигна с градски транспорт до някоя от баластиерите от кв. Дружба, тъй като съм на 15 и нямам кола :x
pano64
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 22:52
Местоположение: София

Re: Софийски баластриери

Мнение от pano64 »

Днес колеги на Чепинци в края на гьола даде уклей на пинки доволно. Питайте за подробности. :fish1:
Аватар
Redimido
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 10:27
Риболов: Мач, фидер, спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софийски баластриери

Мнение от Redimido »

Здравейте, колеги...виждам че темата е поостаряла малко, само че за мен, който тепърва започнах да обикалям точно тези водоеми - неплатените, в търсене на нещо по-диво (щука, костур, борбена каракуда), ми е нужна малко повече актуална информация. Какво мислите за двете неплатени езера на Богров? Особено онова обраслото? Дали има смисъл да се въртят блесни, воблери...някой ходил ли е скоро по тези места?
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от Владимир »

Костур на блесни от лодка + трофейни червеноперки на бръмбърчета с мухарката :wink: :wink: Тва на обраслия,иначе и на 2-те има щука и костур в добри количества.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Redimido
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 10:27
Риболов: Мач, фидер, спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софийски баластриери

Мнение от Redimido »

Владимир написа:Костур на блесни от лодка + трофейни червеноперки на бръмбърчета с мухарката :wink: :wink: Тва на обраслия,иначе и на 2-те има щука и костур в добри количества.
Супер, това е много добре - надявам се да ме зарадва нещо! Само едно уточнение, има ли шанс да удари нещо по-голямо от 3-4 кила? Някой вадил ли е по-големи щучки? Мисълта ми е дали да сменям линията, която ми е на 0,18 - спининг непотъващо влакно? Доколкото чувам по-добре се ловяло с по-фин такъм по тия места, ама ако изпука нещо по-сериозно, се съмнявам влакното да издържи. :fish15:
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от Владимир »

Redimido написа:
Владимир написа:Костур на блесни от лодка + трофейни червеноперки на бръмбърчета с мухарката :wink: :wink: Тва на обраслия,иначе и на 2-те има щука и костур в добри количества.
Супер, това е много добре - надявам се да ме зарадва нещо! Само едно уточнение, има ли шанс да удари нещо по-голямо от 3-4 кила? Някой вадил ли е по-големи щучки? Мисълта ми е дали да сменям линията, която ми е на 0,18 - спининг непотъващо влакно? Доколкото чувам по-добре се ловяло с по-фин такъм по тия места, ама ако изпука нещо по-сериозно, се съмнявам влакното да издържи. :fish15:
Слагай метален повод и 0,25мм монофил и си ти-Мепс Аглиа 4-5 Аглиа Лонг 3.(костур и щука)
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Redimido
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 10:27
Риболов: Мач, фидер, спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Софийски баластриери

Мнение от Redimido »

Владимир написа:
Redimido написа:
Владимир написа:Костур на блесни от лодка + трофейни червеноперки на бръмбърчета с мухарката :wink: :wink: Тва на обраслия,иначе и на 2-те има щука и костур в добри количества.
Супер, това е много добре - надявам се да ме зарадва нещо! Само едно уточнение, има ли шанс да удари нещо по-голямо от 3-4 кила? Някой вадил ли е по-големи щучки? Мисълта ми е дали да сменям линията, която ми е на 0,18 - спининг непотъващо влакно? Доколкото чувам по-добре се ловяло с по-фин такъм по тия места, ама ако изпука нещо по-сериозно, се съмнявам влакното да издържи. :fish15:
Слагай метален повод и 0,25мм монофил и си ти-Мепс Аглиа 4-5 Аглиа Лонг 3.(костур и щука)
Ок, после ще пиша какво е станало...точно с Аглиата съм се нагласил, ама ще имам предвид и няколко Mosca, 3-4 воблера и един джиг... Само линията ще трябва да сменя...
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от bendy »

Днес реших да се разходя следобедно до Чепинци. От много години не бях стъпвал там. Идеята беше да спра колата при групата дървета от северната страна и да се поразходя с лек спининг - да пробвам новия плетеняк, новата спининг чанта и около 15-20 нови примамки, повечето джигови. Първата изненада дойде, като видях че пътя е асфалтиран ... и то много добре. Втората изненада ... покрай гьола имаше приблизително толкова коли, колкото и покрай Южния парк, от където тръгнах. Барбекюта, сръбска музика, самолетчета с дистанционни, лодки ... баси, дотук с идеята да се разхождам. Всяко място беше заето - навсякъде по две три тапи във ветрило и в средата се лови на плувка. Едвам намерих място до един колега, който ловеше само с една въдица на плувка :o Похвърлях около два часа, като единствената индикация за съществуваща риба беше една 20 сантиметрова щучка която съпроводи до брега една от клатушките ми. Колегата с плувката извади две костурчета за това време ... ама от тия дет Мунчо ги обича :) Боклуците по брега са се умножили значително от предното ми посещение. Имах апарат, ама даже не си и помислих да посегна към него. На тоя гьол бих стъпил отново или в делничен ден, или ако времето е лошо ... и то в краен случай.
Стари видри
Лукавия
k99
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 14, 2013 20:28
Риболов: Мач, фидер, спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от k99 »

Ако безрибието на водоема не те притеснява, не е проблем да ходиш и през почивните дни. Само че от противоположната страна на тази от която си бил. Там пътя е затворен за коли, ама не със знак, а с бетонен праг, така че тези с тежките катуни нямат шанс. И вземи по-тежки джигове че дълбочините са сериозни.
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от С. Димитров »

Днес се разходих от 11 до 17 ч. на езерото в кв. Дружба. Резултата е около 30 средни уклеи. Кълваха след 12 ч. до около 16 ч. и то след захранка рехава "на облак". Тегав риболов, но не е капо.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от naso »

Неговански залези 2016 :)

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от Д-р Флекс »

Любимата ми тема във форума, между другото. Благодаря на Насо, че ми отвори очите (а сигурно и на много други колеги) за безкрайните изненади, които все още се крият из софийските баластриери. :tup:
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Софийски баластриери

Мнение от С. Димитров »

А, аз се чудех тази година защо ми се закачат яко блесните и последващи съответни късания в баластриерата зад ТЕЦА и кв."Миленков" - мислех че е вследствие на удари от яки щуки, а то било вследствие на закачки от потопени от апаши крадени леки автомобили.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”