Софийски баластриери

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
Taro
Мнения: 566
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 22:42
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от Taro »

Чепинци-21.08.08.

Бях обещал на две комшийчета,да ги водя някъде за риба. През седмицата умувах на къде да поемем,и се спрях на Чепинци,заради близоста и възможноста да сме на сянка.
Първия път,който посетих Чепинци(през пролетта),се капотирахме много лошо,затова скоро не се бях сещал за там. Тоя път поне хванахме риба. :)

Изображение

Хората с караваната от снимката на Insight,са още там.
Изображение

След обилното захранване сутринта,дръпнахме набързо по няколко дребни костура,и настана мъртвило.
След 30-40 мин. дойде първата платика:
Изображение

Аз също се разписах:
Изображение

Имаше и такива:
Изображение

А това ме изненада:
Изображение

Постоянно стрелях бял червей и сладка царевица със прашката,и чак към 11 ч.,реших да пробвам царевицата за стръв. Оказа се,че е трябвало да пробвам по-рано. Кълването видимо се засили,но с много гелета. След 3-4ия опит,успях да се разпиша:
Изображение

Хубава червеноперка:
Изображение

Към 12ч. решихме да направим равносметка и да си ходиме:
Изображение

Изображение

Изображение

Всичко беше пуснато...
Изображение

...и реанимирано
Изображение

Поздрави!

п.п. Промених адреса на снимките,за да не си пълня галерията.
Последно промяна от Taro на Сря Окт 01, 2008 23:18, променено общо 1 път.
No Kill
trout bum,perchoholic,chub catcher...
C&R
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Вчера ходих до баластриерите преди Долни Богров и по-точно на голямото и дълбоко езеро с така наречения плаж. Та се сетих за тази тема и реших да напиша нещо и за тези водоеми.

Изображение

От сателита много добре се вижда кои са езерата и колко са на брой. Те са разположени и от двете страни на ботевградското.
Най-посещавани са двете езера свързвани помежду си с канал дълъг и широк може би около десетина метра. Този канал е отскоро и според мен е много правилно решение. Едното от езерата е доста по-плитко и през годините, когато го нямаше канала и помпата смучеше вода (мисля, че за Кремиковци) съм го виждал почти пресъхнало. Сами разбирате, че това се отразяваше доста зле на рибите в него.
Сега помпата не работи, езерата са почти с постоянно ниво и рибите си се разхождат на воля и в двете езера. Рибите които се срещат са: щуки, костури, каракуди, бабушки, уклеи и много слънчаци. Има и по-редки шарани линове и кефали. Чувал съм и за бели риби, но аз лично не съм виждал. Трябвa да се отбележи и това, че тези баластриери са доста обрасли с водорасли.

Изображение
Богров - "Дългия" - 30 май 2006

Положението с другите езера е долу-горе следното. На две от тях се добиват чакъл и пясък и аз лично съм се убедил, че не стават за риболов. Така наречения "Дългия" през пролета става за някакъв риболов предимно на каракуда, защото е доста плитък и водата бързо се затопля, но през лятото и есента нещата там почти замират. Нивото в него доста спада, на места дори пресъхва и явно, че на горките риби хич не им е до кълване.
За платения напоследък нищо не знам, защото не го посещавам. Предполагам, че там доста са се променили нещата с ихтиофауната.
До езерата се стига освен с автомобил и с автобуси с номера 12 и 90.
Ами това е. Ако някой знае още нещо нека да ме допълни или поправи.

Изображение

А това е Кико от Богров. С него се запознахме вчера. Хм какво да ви кажа. Много готин пич :D

http://www.myspace.com/index.cfm?fuseac ... D=40522577
Аватар
vynsente
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 9:02
Риболов: ..:: EXTREME ::..
Местоположение: Capital
Обратна връзка:

Мнение от vynsente »

първо поздравления naso за добрата и меродавна тема и един въпрос - какви са условията към момента за Казичене - плащане, раб. време, къде е позволено за риболов, ориентировъчни места, евентуално стръв, др. риби освен шаран,амур и толстолоб... ? а и най-важното, никога не съм ходил там, как се стига с кола - околовръстно или... ?! :roll:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Ще ме извиниш vynsente, но аз лично не мога да ти бъда полезен с някаква информация, защото просто не посещавам такива водоеми. Може би някой друг ще ти помогне в случая.
Само ще помоля сега тука да не стане някоя разправия за или против платените водоеми.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Бъди сигурен, че няма да стане разправия. :)

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

radi_vr написа:На Чеопечене калве много яко костура ма само на едно място което се стига само с лотка(има 2ве дарвета и до тях един стълб а на брега бутат с булдозер),някои ако го обича костура да отиде там за 2 часа сте напълне 2-3 живарника.Някои ако иска да му пратя снимка на мястото да ми пише че нз. как да я кача.А враждепските гйолове вече са половината които ги виждате на снимките
1.На Челопочене костура кълве на всякъде,където и да отидеш,само трябва да имаш рибки.
2.На снимката не се виждат локвите на Враждебна.Те са на 3км в посока юг от снимката,която е пуснал Насо.
:wink:
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Изображение

Чепинци - събота 13 септември 2008
Coarseman написа:Тва е батко сметка направена по системата "сто коча,двеста мъди"... :lol: :lol:
Аватар
mumun
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:12
Риболов: на плувка - най-вече
Местоположение: София

Мнение от mumun »

Здравейте и от мен , 1-во : поздравления за naso , за готината тема , и 2-ро : искам да питам дали знаете някой гьол в София , близо до Горна баня (аз съм от там) ... като изключим , язовира на Суходол и язовира на Мало бучино-Иваняне. Задавам този си въпрос , защото съм без кола , приятелите ми не искат да пътуват където и да било , а с градският транспорт и маршрутките ми е много далече и неудобно на тези местенца дето сте посочили по-горе. Благодаря предварително на всеики отговорил ми по въпроса. :)
И да дуа , и да вее .... ич на кура да ти нее !!!
KOP
Мнения: 730
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 16:27
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Мнение от KOP »

Язовирчета има наблизо, но не можеш да разчиташ на кой знае каква слука. Вариант 1 - слизаш на трамвайната линия на петицата, возиш се до последната спирка в Княжево и от там взимаш автобус 59, който те отвежда точно до язовирчето в Мърчаево. Каракуда, червеноперка, казват, че имало и щука. Някога съм хващал и лин, но преди 4-5 години го източваха, та не знам колко е останал. Иначе е свободен и не се плаща нищо.
Вариант 2 - Между Суходол и Мало Бучино се намира яз. "Патичарника". Каракуда, костур, щука, но и там рибата си е трудна. Също е свободен.
Има и други по-малки гьолчета в района, ама там е още по-зле. Най-добре хващай влака от гарата в Горна баня и отивай някъде по Струма.
Аватар
mumun
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:12
Риболов: на плувка - най-вече
Местоположение: София

Мнение от mumun »

Аз патичарника го знам ... нещо там не ми се нрави , мерси все пак за информацията за язовира на Марчаево , него не го знаех ... а що се отнася до Струма , миналата седмица бях там. Ходих на две места на Струма , едното беше "Пастух" , а другото "Копиловци". Второто ми беше по-успешно ... :) но благодаря все пак за информацията ;)
И да дуа , и да вее .... ич на кура да ти нее !!!
crazybat
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 14:35
Местоположение: София

Мнение от crazybat »

Някой случайно да знае за едни гьолчета ,в Челопечене до складовете къде гърмяха ,какво е положението ?Дали военните са се махнали ?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Tова са старите рибарници. В някои от тях има вода и каракуди. Пази се, че може да има и други работи :wink:
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

До колкото знам още не са се махнали военните и още вадят взривове от района.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
crazybat
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 14:35
Местоположение: София

Мнение от crazybat »

naso написа:В някои от тях има вода и каракуди. :wink:

И то предоволно количество има/ше .Циганите пълнеха шишета по 10 литра с дребни каракуди ,а на царевица излизаха и големи .Обаче след бомбите какво е останало ..... :roll:
Бях прочел ,че американците са си тръгнали обаче дали пускат да се влиза ?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Гледам, че в списъка на разрешените софийски баластриери, фигурират и тези в замлището на Враждебна. Това ме подсети да ви кажа с голямо прискърбие, че една от тях я засипват и в най скоро време ще остане само спомена за нея. Едни я наричаха четвъртитата, други асвалтовия възел.
Баластриерата се славеше най-вече с едрите си каракуди, но имаше и доста едри костури, кефали и линове. За уклеите и бабушките да не говорим. Там се провеждаше и зимен риболов на костур.
Когато я видях преди месец ми стана много кофти. Исках да я снимам и да ви я покажа, но после се отказах за да не развалям темата и спомените на някои колеги, които са ловили там.
Вече цялата и повърхност е покрита с дебел слой плуващи боклуци, а на дъното кой знае какво е. Предполагам, че скоро ще дойде момента когато рибата ще бъде изловена с кепове.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”