Софийски баластриери

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Положението там е трагично! Понеже живея наблизо и често се разхождах до там, винаги си е било мръсно, НО сега си е сметище! Снимах и пратих снимките на пожарникаря- кмет. Питах дали вече е официално сметище, щото все пак е на по- малко от километър от Враждебна. Отговор няма.



Насе, да те питам: нали са разрешени всички баластриери около Враждебна, не само гьола до оградата на полосата? Аз така го разбирам, ама все пак да няма проблеми на Пет могили, примерно?!

Поздрави!
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

ЖоретО написа:Насе, да те питам: нали са разрешени всички баластриери около Враждебна, не само гьола до оградата на полосата? Аз така го разбирам, ама все пак да няма проблеми на Пет могили, примерно?!

Поздрави!
Ами така е записано в заповедта. Само че за могилите имаше някакви други проблеми с някакви други хора за заплащане и незнам сега как стоят нещата. Аз лично съм го отписал тоя гьол. И там е голяма мръсотия.
Аватар
ЖоретО
Мнения: 968
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 12:35
Риболов: фидер, мач
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от ЖоретО »

Тоя, дето иска пари ми е ясен, не е проблем. Иначе, гьола вече не е толкова мръсен, колкото преди няколко години и си има игрЪ там :wink:
crazybat
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 14:35
Местоположение: София

Мнение от crazybat »

Насо коя точно баластриера засипват .Тази където си я номерирал с 3 ли?
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

crazybat написа:Насо коя точно баластриера засипват .Тази където си я номерирал с 3 ли?
Засипват 4.
3 е тая до летището
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от zmmax »

..............
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Мнение от Владимир »

Тъй като темата е за баластриерите край столицата,да попитам,дали някой от вас е ходил да спинингува скоро на платения на Богров.И ако е,може ли да сподели какви са изисткванията от един спинингист,който иска да лови щука на спининг.Интересува ме също,дали наистина щуката се е разселила толкова много ,че чак са вдигнали ръце арендаторите :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Босен
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 11:56
Местоположение: София
дал Браво: 161 пъти

Мнение от Босен »

Владимир написа:Тъй като темата е за баластриерите край столицата,да попитам,дали някой от вас е ходил да спинингува скоро на платения на Богров.И ако е,може ли да сподели какви са изисткванията от един спинингист,който иска да лови щука на спининг.Интересува ме също,дали наистина щуката се е разселила толкова много ,че чак са вдигнали ръце арендаторите :roll:
Инфо от началото на забраната: около 3 часа мятане на въртящи се блесни и клатушки без удар. Имаше и други спинингисти - не видях някой да хване нещо. Кръстосвахме южния бряг (този откъм София), т.к. другите места бяха окупирани от колеги с плувки и дънни. Същата сутрин били извадили сом 11кг. на въртяща се блесна. Таксата за гьола е 8 лв, ама не си спомням на пръчка или на човек беше. Рибата може да се връща, ако не е наранена.
Поздрави
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Мнение от Владимир »

Благодаря за инфото колега.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Ivkoni
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:09

Мнение от Ivkoni »

naso написа:За реката имам в предвит това, че минава през Елин Пелин и до преди няколко години си сменяше цвета всеки ден. Сега съм чул, че има някаква пречиствателна станция ама колко надеждна е незнам. Освен това стават и аварий и преливания и испускания и какво ли не. И тук вече идва основния проблем, така да го наречем. Ако е само реката всичко ще мине и ще замине надолу по бързата процедура, но тук имаме езеро в което процесите на пречистване са доста по-бавни и съответно пагубни за рибите.
Иначе реката ако е винаги чиста занапред може би даже е един плюс за езерото.
И понеже темата се завъртя около това езеро не е лошо и то да мине по реда си. Въпреки, че наистина е доста замърсено, то е много посещавано от софийските въдичари.

Изображение

Сега да се опитаме да изброим рибите, които го обитават: каракуда, бабушка, платика, уклей, кефал, лин, шаран, костур, бяла риба, щука, сом и слънчак.
На мен лично езерото ми харесваше повече преди река Лесновска да скъса дигата и да го напълни. Обичах да ходя на южния бряг, защото там беше по-диво и безлюдно и всичко беше обрасло в тръстика. Дъното беше с полегат наклон и се ловяха хубави линове и каракуди. Платиките и бабушките обитаваха източния и западния бряг, където дълбочините бяха по-голями. Само трябва да допълня, че водата беше доста по бистра и чиста. Спомням си, че от това езеро имаше извадени трофейни шарани и бели риби.
Сега аз ходя по-рядко там и честно казано малко ме е гнус от мръсотията, но съм правил хубав риболов на каракуда и платика.
Надеждата ми е някой ден бреговете да се рекултивират, почистят и залесят с дръвчета.

Здравейте на всички. Нов съм тук, наскоро се зарибих по риболова и ми е много интересно и забавно. Та въпроса ми е как мога да стигна с градски транспорт до посоченото място, като се има предвид, че се намирам в кв. Сухата река ? :)
Аватар
Sink2
Мнения: 64
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 11:39
Местоположение: SOFIA

Мнение от Sink2 »

малко ъп на темата ... начии днеска се разходих до Враждебна на черното кафе ии зех захранка респект за каракуда,жито,хляб и торен. Лових с директен 7мица основно влакно 0.12 повод 0.10 кука 12. И 1во пробвах на жито сутринта но нищо по късно смених на торен и веднага удари една каракуда към 200 грама след това извадих 2 по малки ии пак затишие пробвах на хляб на всичко но пак сложих на торен и хванах 1 лин 1 клен и 2-3 червеноперки това беше за цял ден ето малко снимки :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всичко е пуснато без каракудите защото му трябват на баща ми за сом
млад риболовец
Ivkoni
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 7:09

Мнение от Ivkoni »

Аз също вчера ходин до Врдаждебна.. там до летището.. и какво 4 костура и 1 бабушка .. и то костурите колко показалеца ми.. не съм доволен..
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Отдавна не е писано в темата, затова и аз ще се включа с информация за Чепинската баластриера.
До преди месец излизаше костур главно на торен и на щипок. Един единствен път досега успях да хвана щука на каракудка, но беше по моите виждания изключителен късмет, а и щукичката беше сравнително малка.
Отделно хвърлям на подвижна плувка, след това сменявам монтажа на тапа, и накрая на монтаж тип "асансьор". От време на време и захранка. Последните три пъти в които ходих, се връщах пълно капо, като интересното е че и колегите около мен оставаха без улов, т.е. проблема не е в мен :) . Местата, на които ходя са от към пътя, тъй като най- ми е удобно да си паркирам колата и да си ловя отпред.
В много редки случаи досега съм успявал да си тръгна с някой и друг уловен костур, обикновено с тегло не повече от 100 гр., а за по-голяма риба- не. Иначе понякога се чува как някой бил хванал бяла риба или щука 1-2 кг.
Лично на мен този водоем ми е сравнително удобен, и като цяло доста ми харесва чистата вода и местото, но ми се струва че рибата там просто не е гладна.

П.С. Относно раците, почти всеки път когато хвърлям до брега успява да ми се закачи някой рак, така че бат Насо да знаеш че са се завърнали :). Разбира се аз ги пускам, но знам че колегите които ходят си ги взимат и си ги готвят и са много доволни от този факт :).
Аватар
jasonsmith
Мнения: 527
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 12:34
Местоположение: София, западните покрайнини :)
получил Браво: 1 път

Мнение от jasonsmith »

Вчера имах два часа свободни и набързо прескочих до Чепинци - кариерата. За мое учудване имаше и други колеги там, но резултата при всички беше еднакъв - нищо, дори пипане :) . Аз хвърлих една тапа, и една въдица за костуретки - ниенте.. дори пипане..
ето и малко снимки от водоема, на места има лед, но като цяло водата си е все така бистра и незамръзнала..
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
boiko80
Мнения: 164
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 12:23
Местоположение: гр.БАНКЯ
дал Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от boiko80 »

колеги на тази Изображение ще берем гъби от тези отровнитв .вчера намокрих блесната си там но до месец ще го заровят .какав им е проблема на тия хора а .ако мойе да преместим рибата в някое от друкате на враждебна или мангалите ще правят банкети месеци на ред ето едно кефалче от там.Изображение малко е кам кило и половина 1,500 има и сом,каракуда огромна при това и така жалко много,жалко :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”