яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Риболовен атлас на водоемите в България.
spase
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 11:01
Местоположение: Sofia
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от spase »

Да добавя малко промени.
Вече може да се стига до Америката. Даже са направили и хотелче за сдободно отсядане.
Иначе срещу някой лев можеш да си оставиш колата на паркинга и да си пуснеш лодката.
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 101 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от rsimeonov »

Колега а някакъв тел. на хотелчето. :D
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Колега, виждам, че си добре информиран и ми е интересно къде точно е това хотелче което казваш се намира на "Америката"???? Ще се радвам да обясниш къде, как и по какъв начин се стига до хотелчето за което пишеш и още, колко струва престоя на този паркинг за който споменаваш в поста си???? Човек не може да знае всичко разбира се така, че разчитам на теб като по- информиран да дадеш подробна информация. Благодаря ти предварително.
spase
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 11:01
Местоположение: Sofia
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от spase »

Когато посещавам този хубав язовир винаги отсядам в комплекс Чилингира.
Много удобно място, има си басейн, така че има забавление и за половинката.
Относно Америката, мисля че полуострова които се вижда от комплекса и около които са съсредоточени повечето понтонни къщи се нарича така. Ако ли не, моля да ме извините.
А ако е той, наистина има хотел. Телефон и цени не зная. Информацията ми е от миналата година. Тогава си пусках лодката от там и ми поиска 10лв. за да си оставя колата на паркинг през деня. Това бележки или документи за тези пари забравете. Но пък нямам притеснения че нещо може да и се случи. Също преди години, може би 3 съм наемал лодка от там, ако не ме лъже паметта беше 20 лв. за ден, ако си имаш собствен мотор. Предлагаха и с двигател, но не съм се интересувал от цената.
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Бъркаш названията на местностите колега. Успех и добра слука ти желая.
svetlin201
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 19:07

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от svetlin201 »

За Въча мога да кажа че на скоро се сабираха пари за да пуснат малко шарковци по 300 гр. и по малко и сега гледам колеги пенсионери седят там и ги ловят и направо ме дразнят но когато няма оправия си е така :) и друго да добавия попитах колеги от Девин и казаха че вече са почнали да ловят шарковци по 1,5- 2кг има и испуснати по 5 кг тези дни и аз ще ида да се пробвам и пак ще дам ново Инфо иначе колегата добре се е постарал за ТЕМАТА БРАВО ОТ МЕН и поздрави
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Към момента водното ниво е ниско, но за сметка на това са излезли едни от най- добрите места за риболов на водоема, в това число и места удобни за дънен риболов на мирни риби. Определено има успехи с мирните риби, но в случай, че нивото на водата се задържи постоянно поне за 24 часа. Лично аз планувам излетите си на "Антона" да ги започна след 15.09. когато по- голямата част от навалицата се поизчисти от бреговете. Успех и късмет на всички.
svetlin201
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 19:07

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от svetlin201 »

може да си направим някакво съвмесно ходене до антона и да ги почнем ?
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Скоро. Все ще измислим нещо.
svetlin201
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 19:07

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от svetlin201 »

Ходих в Петака на Девинската река шарковците кадето бяха ги пуснали преди 5 месеца вече са по 1,200кг и повече.от ИРА ги закараха в Стара Загора за проверка и развитие ли незнам си какво и казаха че такова бързо развитие не са виждали до сега може би че реката е нова и има много храна пък и шарана е много лаком яде като змеи имаже добри удари повечето малки до 500 гр и 1,300 кг толкова за моят улов тези дни пак ще ида и ще ви пиша пак
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от Васил Ламбов »

Колега Скиталец, сега видях темата и ти свалям шапка, невероятна информация, благодаря ти.
Имам един въпрос към теб, дано да можеш да помогнеш.
Тъй като от две години, родителите на жена ми, имат къща в Перущица, отдавна му се каня на този язовир, но тъй като ми се иска да влача там, исках да попитам, дали си виждал други тролингисти там, има ли сега място от където да се влезе с лодка, какви са резултатите, ако знаеш нещо по въпроса и как стои въпроса с щуките, дали ги има още?
Предварително благодаря, поздрави и успех!
hvani i pusni
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Да. Има ти щуките. Има ги и тролингистите. Проблем обаче от доста време вече е непостоянното ниво на водата. Принципно за вкарване на лодка във водата трябва да биеш път до устието- района под с. Михалково- на опашката на язовира. В момента при ниско ниво мисията по пускането на кораба е доста трудна заради кал и наноси, но не е невъзможна. Има и още едно място за пускане на кораба, ама там един тарикат от с. Михалково мисля, че беше е преградил пътя и иска по 20 лв. за да минеш през имота му и да стигнеш лесно до водата. За това биеш път до устието, въртиш по черния път покрай руините на овчарника и слизаш до водата. Ако има нещо което те интересува давай. Ще се опитам да съм ти полезен.
skitalec
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 2:33
Местоположение: Пазарджик
дал Браво: 21 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от skitalec »

Пожелавам успех на всички любители на риболова на "Антона" и през новия сезон! И колеги, пишете за излетите!
Поздрави!
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: яз."Антон Ивановци" - последната крепост....

Мнение от тони котев »

skitalec написа:Пожелавам успех на всички любители на риболова на "Антона" и през новия сезон! И колеги, пишете за излетите!
Поздрави!
Аз те поздравявам, че държиш темата жива, сега попаднах на нея и я прочетох с голям интерес.Очаквам още репортажи , а догодина ще си опитам и аз късмета там ако е рекъл господ. :fish3:
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”