река Искър

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Вчера ходих до дефилето на разходка и да опитам някакъв спининг. Водата възмътничка, а и нивото се вдигаше от топящия се сняг. Рибите ги нямаше нещо, но направих някои снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Изображение
klenajiata
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 10:06

Мнение от klenajiata »

Някои ходил ли е наскоро в раиона Лъкатник Елисеина?
Не се обвързваи с нищо от което не можеш да се отървеш за по-малко от 30 секунди ,усещаики жегата зад ъгъла.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Точно тук при тези скали до Лютиброд, река Искър напуска Дефилето.
Наскоро направих тази есенна снимка и реших да я пусна в темата.

Изображение

Лови се и по някой кефал

Изображение
klenajiata
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 02, 2006 10:06

Мнение от klenajiata »

Eвала съседе, и за снимката и за кефала!!!
Не се обвързваи с нищо от което не можеш да се отървеш за по-малко от 30 секунди ,усещаики жегата зад ъгъла.
velinveli
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 11:45
Местоположение: София

дефиле

Мнение от velinveli »

За дефилето може да се каже само едно красота,силни емоций приятен риболов и много много бракониери :twisted:
Zander
Мнения: 6270
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:21
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 62 пъти
получил Браво: 213 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Zander »

naso написа:Точно тук при тези скали до Лютиброд, река Искър напуска Дефилето.
Наскоро направих тази есенна снимка и реших да я пусна в темата.

Изображение
Уникално красива снимка от Дефилето. Евала, Насе!

п.с. Супер природа имаме, ама живеем в България.
В други държави само от тази красота, която имаме в Дефилето - Лакатник, Черепиш, Лютиброд и т.н. щяха да извадят луди пари от туризъм. А тук какво направихме - десетки години през социализма предприятия и заводи бълваха мръсотията си в Искъра, после повечето затвориха, но фекалиите на София и околните градчета и селца продължава да се излива в Искъра.
Има пречиствателна станция в Кубратово....Ама каква е тя...Смях, смях, смях през сълзи. При всеки по-обилен дъжд фекалиите преливат през колекторите и влизат директно в Искъра. И все едно гледаш и душиш водите на митичната река Стикс....Погледните как вони реката в района на Нови Искър, Реброво, Владо Тричков....Ако не се модернизира пречиствателната станция или не се изгради нова, смрадтта ще се носи много години още.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Така е наистина. Дефилето е уникално по красота място не само за България, а и за Европа дори. Убедете се сами в това :shock:

Изображение

Тази панорама я направих тия дни. С настъпването на есента и красотата по дефилето се увеличава :D
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Наскоро, преди да се развали времето отново бях на риболов в района на Черепиш. Реших да посетя едно любимо място, което местните наричат Котленето. Може би заради скалните котли, които в течение на много години е издълбала река Войнова, точно на вливането си в Искъра. Тук много пъти съм си почивал при риболов и съм се къпал в бистрите води на реката.
Днес всичко е заградено и точно там се строи ВЕЦ Черепиш. Промъкнах се през разни забранителни табели за да се сбогувам с Котленето и да му направя прощална снимка.
Незнам каква ще му е съдбата. Ще го залее ли водата на бента и дали ще може да се минава покрай него в бъдеще.
Едно е сигурно. То никога повече няма да бъде същото от мойте спомени.
Изображение
blader2
Мнения: 1244
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 56 пъти

Мнение от blader2 »

Аз 2пъти съм бил на тази красота, преди може би 2 години, но тогава за бистра вода не можеше и да се говори. Природата пак си бе красива, но от тази рекичка какви фекалии се вливаха в Искъра не ми се говори...
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

blader2 написа:но от тази рекичка какви фекалии се вливаха в Искъра не ми се говори...
Абе...май не говорите за една и съща - тази е, като вървиш към Черепиш, десен приток, преди варовата фабрика. :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
blader2
Мнения: 1244
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 16:06
Местоположение: София
дал Браво: 85 пъти
получил Браво: 56 пъти

Мнение от blader2 »

Може би бъркам :oops: Тази за коато говоря е селд като минеш металния пешеходен мост нагоре по течението, но ми изглежда същата, даже може и снимка да издиря и да видите приликата и разликата де :oops:
http://www.starividri.org/

Спининг клуб "Абичи"

Спининг, Тенис и Сноуборд
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Това с фекалиите много ме развесели. Освен ако някой стар глиган е решил да се помайтапи с теб и се е облекчил по-нагоре в храсталаците :lol:
Нагоре по рекичката е толкова диво, че дори е непроходимо
ribo-ribo
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Дек 04, 2008 15:02
Местоположение: Sofia

Мнение от ribo-ribo »

Привет колеги, прочетох нещо интересно за река Искър:http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=354670
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”