река Искър

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

баш майстора написа:манекен!!! :lol: :lol: :lol:
Тя е манекенката, а аз само я придружавах временно :lol:
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Изображение

Изображение
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Бай Иван »

ЕЕЕЕЕххххххх......Изображение
Аватар
sribar
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 12:04
Местоположение: София,Горна Оряховица, р. Янтра
дал Браво: 1 път

Мнение от sribar »

Страхотно.Думите са излишни :)
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Мнение от чичо Док »

Поздрав Насо за хубавата тема.

Късна есен е ...
Изображение

Ще го познаеш местото :D

Изображение
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
владислав златев
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 23:23
Местоположение: Ботевград

Мнение от владислав златев »

Колеги здравейте.С риск да оспамя малко темата искам да Ви дам едно предложение.Гледам че с рилийза на рибките няма проблем но защо не го правите примерно в околностите на София-дотам скобара и бялата мряна не могат да стигнат поради многото вецове по-надолу.Трябва ви само едно бидонче и помпичка която се включва в запалката на колата.Така на времето зарибихме яз.Бебреш със скобар от Роман и сега има прилични количества от тази риба там.
Аватар
mipower
Мнения: 497
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 22:32
Местоположение: Стокхолм,София
дал Браво: 6 пъти

Мнение от mipower »

владислав златев написа:Колеги здравейте.С риск да оспамя малко темата искам да Ви дам едно предложение.Гледам че с рилийза на рибките няма проблем но защо не го правите примерно в околностите на София-дотам скобара и бялата мряна не могат да стигнат поради многото вецове по-надолу.Трябва ви само едно бидонче и помпичка която се включва в запалката на колата.Така на времето зарибихме яз.Бебреш със скобар от Роман и сега има прилични количества от тази риба там.
Ти сериозно ли мислиш,че с единични зарибявания,ще направиш популация в Бебреш или подобен голям язовир-на Панчарево има бройки от доброволни зарибители над хиляда поне,пък още не може да тръгне.А и белите мрени не са толкова масови като бройки,че да се разичта на добра популация.И между другото,ще са ми много интересни снимки на бебрешки скобари
-Ти оптимист ли си?-Не,аз съм си обикновен човек...
http://www.vbox7.com/play:1b55e605
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

mipower написа:
владислав златев написа:Колеги здравейте.С риск да оспамя малко темата искам да Ви дам едно предложение.Гледам че с рилийза на рибките няма проблем но защо не го правите примерно в околностите на София-дотам скобара и бялата мряна не могат да стигнат поради многото вецове по-надолу.Трябва ви само едно бидонче и помпичка която се включва в запалката на колата.Така на времето зарибихме яз.Бебреш със скобар от Роман и сега има прилични количества от тази риба там.
Ти сериозно ли мислиш,че с единични зарибявания,ще направиш популация в Бебреш или подобен голям язовир-на Панчарево има бройки от доброволни зарибители над хиляда поне,пък още не може да тръгне.А и белите мрени не са толкова масови като бройки,че да се разичта на добра популация.И между другото,ще са ми много интересни снимки на бебрешки скобари
Колегата Златев го е написал с най-добри чувства и пожелания, но много са малко хората, които биха се заели с подобна дейност. А пък и релийза не е много разпространен по тоя край.
Що се касае до Бебреш, първите си скобари там хванах преди 7-8 години и бях много изненадан и очуден. После от разговори с колеги от Ботевград разбрах, че са пускани скобари от малък и голям Искър. Днес популацията му е добра. Същото е и с бабушката. Преди десетина години въобще я нямаше там. Бебреш беше царството на кефала, черната мрена и американката с която се зарибяваше.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Мнение от баш майстора »

naso написа:Бебреш беше царството на кефала, черната мрена и американката с която се зарибяваше.
и немаше грам костур?!?! :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Тимев
Мнения: 659
Регистриран на: Сря Юни 01, 2005 8:57
Местоположение: София

Мнение от Тимев »

колега Насо, никога не съм ловил на Бебреш, можеш ли да упътиш как да стигна и за удобни места /плувка, фидер
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Сещам се и за нещо друго, което ще го напиша отделно. В дефилето за една година бяха извършени две сериозни унищожавания на риба под ВЕЦовете на Лакатник. При един от излетите си в района на Левище разговарях с един местен възрастен колега, чиято къща е до реката и той почти всеки ден е за риба. Той каза, че при последното изпускане на ВЕЦ в края на миналата зима водата била като боза, не само на цвят но и на гъстота. Реката просто побеляла от задущена риба. Имало страхотни екземпляри от кефал, каракуда, щука и дори сом и шаран.
Точно преди да се случат тези неща, бялата мряна беше направила много сериозна популация до ВЕЦовете. Ловяха се доста риби по педя. Сега е унищожена тотално и никога повече няма да се завърне в тоя участък по разбираеми причини. Рибите отново напират отдолу и през лятото имаше все пак някакъв риболов, но вече ги няма едрите кефали и каракуди, които се ловяха масово. Сега със страх чакаме поредното изпускане на някой ВЕЦ, защото най-горните сигурно отново са се напълнили с тиня. И пак ще има умряла риба, оправдания и дребни санкций.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Тимев написа:колега Насо, никога не съм ловил на Бебреш, можеш ли да упътиш как да стигна и за удобни места /плувка, фидер
Темата не е за Бебреш затова виж тук http://forum.fishing-mania.com/viewtopic.php?t=24076
Ако има въпроси ще отговоря, пък може и други колеги да напишат нещо
владислав златев
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 23:23
Местоположение: Ботевград

Мнение от владислав златев »

Колега Насо рибата след Лъкатник не беше унищожена повярвай ми а само зашеметена.Ходя всяка година малко по-надолу от там а една седмица след прословутото изпускане преди 2г. пак си даваше и то едри кефали но на муха.То аз на друго и не ловя лятото де :) За другите риби не знам но кефал и черна мряна има доволно.Сега за яз.Бебреш бяха пуснати около 200-300 скобари в полова зрялост и то зимата за да може да се аклиматизират за хвърляне на хайвера пролетта.В момента има доста добра популация но самият язовир е капризен-един ден можеш да ги скъсаш а на другия да не хванеш и една рибка.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

владислав златев написа:Колега Насо рибата след Лъкатник не беше унищожена повярвай ми а само зашеметена.Ходя всяка година малко по-надолу от там а една седмица след прословутото изпускане преди 2г. пак си даваше и то едри кефали но на муха.То аз на друго и не ловя лятото де :) За другите риби не знам но кефал и черна мряна има доволно.
Аз съм писал за тазгодишното изпускане. Преди две години какво е било си е съвсем отделен въпрос.
samson1
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 03, 2010 13:21

Мнение от samson1 »

Повече от 10 години вече ходя за риба сам или с мои приятели на р.Искър в района на с.Реселец - с.Глава и мога да кажа че видовия състав значително се промени. Сега на първо място по запас е бялата мряна следвана от скобара и р.кефал.
Бракониерсвото и наводненията намалиха значително запасите на риба. Преди няколко години в района на Ч.бряг имаше огромни пасажи от скобар.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”