Строителството на новият канал

Риболовен атлас на водоемите в България.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

За риболова - все ще се намери решение ;) И буните и вълноломитечесто са високи и отвесни, но все нещо се получава :)
Мен ме радва фактът, че нещо, макар реално не толкова мащабно, е направено, при това не е ВЕЦ в някой неосквернен райски кът :evil:
Дано се запази така чисто и приятно и за децата на нашите деца :):)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
bolo7m
Мнения: 323
Регистриран на: Сря Дек 05, 2007 21:01
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от bolo7m »

Последните 2 снимки са в началото на канала и там дълбочината е предвидена да е малка около 1-1.5 метра,но каналът е дълъг (4000-5000 метра).При шлюзите от водата стената е около 1 метър.Това е необходимо когато се налага да се пусне повече вода от язовира.Когато е пусната водата има леко течение,а при спряна е огледало.При необходимост парапетите могат да се демонтират.Още риболов не съм правил,но до ден-два ще пробвам.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

А заради напора на водата още ли има земетресения във Веселчани? :lol: Преди имаще доста повече риба по реката отколкото ще има сега,цялата екосистема е аут,но трябва да има и хора които се радват.Виж за бреговете,че ги култивираха се радвам.А,колега,не знам дали знаеш,че при този ремонт,доста пари бяха спестени-откраднати и то точно за качествени материали.Дано не бъда лош пророк,но тепърва намирисва на ядове.Този проект парите от Съюза бяха усвоени преди 5 години,а го правят сега?Това може би говори нещо.И не се чуди,от доста години,поне 15 ходя там редовно,имам много приятели,а и...........абе зет съм там :lol: :lol: :lol:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”