Синеморец

Риболовен атлас на водоемите в България.
Стонин МаХенд
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 12:50
Риболов: Спининг4Life
Местоположение: София/Търново/Монтана
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Синеморец

Мнение от Стонин МаХенд »

Уникални снимки! Благодаря :tup:
ще си разказваме "Къ ги ловиме, къ ги не ловиме, къ ше ги "сцепиме" и други такива работи КЪ СЕ ПРААТ" :lol:
crazyfrog
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Юли 19, 2015 22:42

Re: Синеморец

Мнение от crazyfrog »

Там е страхотно! Преди месец бях там на почивка и не пропуснах да се пробвам за барбун. Kara mia, не пропускайте отбиване към Синеморец. Ще останете доволни :-) :fish1:
tzetzo62
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 15:33
Риболов: Всякакъв,но най вече плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Синеморец

Мнение от tzetzo62 »

Страхотна природа!Уникални снимки!Благодаря!
rum
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 28, 2014 12:21
Риболов: spining

Re: Синеморец

Мнение от rum »

Пряко включване от Синеморец. :D
Района предлага страхотни възможности за риболов и отмора. В момента по морето излиза сафрид и платерина. В реката с повечко късмет могат да се уловят морски кефали, лупавец, клен, уклей, шаран и каракуда.
Малко авторски снимки и от мен :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Синеморец

Мнение от spin_master »

rum
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 28, 2014 12:21
Риболов: spining

Re: Синеморец

Мнение от rum »

Колега пипай по-малко снимките, по добре ще са, така поне на мен сами доста премодулирани. Чисто зрителско мнение, нямам досег с фотографията.
Благодаря за мненията. :) Никога съм нямал за цел да манипулирам кадрите, които правя. Стремя се да уловя кратки мигове сутрин и привечер и да представя нещата във възможно по натурален вид, като използвам съвременни техники за заснемане.
Последните дни наду доста вятъра и морския риболов хич го няма. За сметка на това, трофейни лупавци бяха извадени в реката.
Още красиви гледки от моето селце ;)
Изображение

Изображение

Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Синеморец

Мнение от quietriot »

rum написа:Никога съм нямал за цел да манипулирам кадрите, които правя. Стремя се да уловя кратки мигове сутрин и привечер и да представя нещата във възможно по натурален вид, като използвам съвременни техники за заснемане.
Нямах предвид, че манипулираш , а че детайла им е толкова изкаран на показ и шарпнат, че мен лично ми вади очите, иначе залезите са ти много пипнати и водата с пушека. Имам двама три познати фотографи и може да съм повредил покрай тях :lol: .

Нещо излиза ли около Синеморец на спининг, от понеделник съм за седмица е Резово.
rum
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 28, 2014 12:21
Риболов: spining

Re: Синеморец

Мнение от rum »

Ефектът с "пушека" се постига като направиш експозиция с време от половин секунда. Някои от кадрите изглеждат нереални, защото използвам филтри, които забавят експонацията с близо 1000 пъти. :)
Ама стига с тая фотография....:) Миналата година към средата на август дръпнах няколко лефера от брега с клатушки на Абу Гарсия и Крокодил. Ако се кротне морето, смятам пак да ги потърся. По Велека има някакъв шанс за речни кефали нагоре по течението. Резовска може би ти дава най-сериозни алтернативи. Ако решиш се обади в Синеморец, аз съм в центъра с/у парка (сергийка за сувенири и риболовни стоки)-Румен.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Синеморец

Мнение от quietriot »

rum написа:Ефектът с "пушека" се постига като направиш експозиция с време от половин секунда. Някои от кадрите изглеждат нереални, защото използвам филтри, които забавят експонацията с близо 1000 пъти. :)
Ама стига с тая фотография....:) Миналата година към средата на август дръпнах няколко лефера от брега с клатушки на Абу Гарсия и Крокодил. Ако се кротне морето, смятам пак да ги потърся. По Велека има някакъв шанс за речни кефали нагоре по течението. Резовска може би ти дава най-сериозни алтернативи. Ако решиш се обади в Синеморец, аз съм в центъра с/у парка (сергийка за сувенири и риболовни стоки)-Румен.
Знам как се прави пушека :tup: имам двама приятели фотографи, що съм се пъчил за снимка, покрай тях станах позьор :) , Тодор Велков и Румен Гигов и двамата предподават в курса на Жоро Неделчев , единия HDR , втория фотошоп.
Добре ще ти се обадя на сергията , Васил се казвам.
За резовска организирам нещо , ма ще видим.
Изображение
Аватар
dragonfly_1
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 18:28
Риболов: речен

Re: Синеморец

Мнение от dragonfly_1 »

Мен пък ми харесва :D Личи, че са пипани, но са страхотни и оценявам уменията и усилията, критиката оставям на професионалистите. rum, NG с радост ще те грабнат! :D
rum
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 28, 2014 12:21
Риболов: spining

Re: Синеморец

Мнение от rum »

Благодаря ви още веднъж. :) При съвременната фотография, заснемането и последващата обработка на кадрите вървят ръка за ръка. Но нека не се измества темата в тази насока.
Района в момента, както и до късна есен е актуален и ако мога да бъда полезен с нещо на някой,.... съм насреща ;)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Синеморец

Мнение от quietriot »

Да не задълбаваме, че аз еднио казвам друго се разбира , трябва да се обясняваме , а не е нужно , снимките са ти много хубави. Ще ти се обадя като пристигна ако ти рибари да половим заедно по реките.
Аватар
dragonfly_1
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 18:28
Риболов: речен

Re: Синеморец

Мнение от dragonfly_1 »

quietriot написа:Да не задълбаваме, че аз еднио казвам друго се разбира , трябва да се обясняваме , а не е нужно , снимките са ти много хубави. Ще ти се обадя като пристигна ако ти рибари да половим заедно по реките.
Ще се опитам да ти обясня, защо така излезе, само моля да не го приемаш като заяждане, защото не е :wink: Просто обяснявам.
Имам приятел, цар на цветните заварки, израсли сме заедно. Знам всичко за заваряването, уреди, напрежение, електроди, виждал съм го стотици пъти. Обаче като пипна да направя завака, мойта не става като неговата. Или е на шупли или се "стича". Та в тоя смисъл, може да не те кефи снимката, но не е нужно да обясняваш на професионалист какво да прави... :) Поне мойто правило е такова. Пак казвам, не искам да звуча осъдително, нищо лошо не си казал.
Иначе Румене, може към края на август или средата на септември да мина оттам, устройват ме и Велека, и Резовска. Нищо не е сигурно още, но ако отида, ще ти се обадя :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”