Списък на платените водоеми в България

Риболовен атлас на водоемите в България.
belotinski
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 18:53
Местоположение: Монтанско

Re: Списък на платените водоеми в България

Мнение от belotinski »

Яозовир: Смирненски(Буковец)
Такса: 10 лв за 24 часа без доплащане за кг.
Има разнообразен типаж риби.
IVKOPIVKO
Мнения: 26
Регистриран на: Съб Мар 21, 2009 15:32
Местоположение: ДРЯНОВО

Re: Списък на платените водоеми в България

Мнение от IVKOPIVKO »

Въпросния скъп язовир се намира на гърба на Слънчев бряг и затова цените са му такива! На Церова кория се плаща вход 5лв. и шарана по 6лв. каракудите (много дребни) са бонус.
siman
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 16:47

Re: Списък на платените водоеми в България

Мнение от siman »

то май вече само ако си платиш ще хванеш нещо, и в метро е така:) но темата ми е важна
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Списък на платените водоеми в България

Мнение от С. Димитров »

Нещо, може би покрай жегите в последните месеци не ми вървеше риболова на свободните водоеми и реки. Не знам от мързел ли или от мерак да усети входа на блока, че пържа риби направих 2 излета, миналата седмица и днес на бетонното корито край Герман. Миналата седмица риболова ми беше от 9 ч. до 10,30 ч. с два бързо уловени много борбени шарани, всеки около 3 кг. на плувка. Преди да ги опържа ги залях със ситно накълцан лук - 3 глави и три лимона, и 10 души в службата си облизахме пръстите. Явно тези шарани са били пуснати в бетонното корито преди доста време, тъй като бяха доста изсветлели, но и пречистени, та нямаше и помен от дъх на тиня. Днес бяхме трима дъртаци от 9 ч. до 14 ч. и хванахме на плувка, основно на грозд бял червей около 18 кг. риба - шарани от 1,200 гр. до около 3 кг. Кеф голям, ама после като ги плащахме не ни беше на кеф. Проблемът на този водоем е, че се пускат много риби, и то е като магазин - такса 4 лв. на пръчка и рибата си я плащаш на кило като в супермаркета. Има много посетители, но не всеки хваща риба, особено ако не захранват, ама трябва да знаеш с какво да захранваш. Някои захранват с две кофи захранка, и не им кълве. Други ловят на дъно, и не им кълве.Иначе почти навсякъде дълбочината е от 3,20 до 4 м. и рибата се влияе от стреляни бели червеи и царевица, но не в големи количества, но начесто, и съм установил, че най добре кълве на грозд от 4-5 бели с един червен.
Публикувай отговор

Обратно към “Маршрути”